14. krog |  Kidričevo, Športni park Kidričevo |  29.10.2017 ob 18.45  | Prenos: Šport TV

Aluminij

0 : 3

Sodniki: Borošak Alen (glavni sodnik), Klančnik Tomaž (1. pomoč), Benc Uroš (2. pomoč) , Vivod Dejan (4. sodnik)

Neposredni prenos: Šport TV

Stadion: Športni park Kidričevo, kapaciteta 600 sedežev (povprečen obisk: 617 gledalcev)

- moški: 7 evrov
- ženske: 4 evre
- otroci do 12. leta: brezplačno

ALUMINIJ:

Štirinajsti krog Prve lige Telekom Slovenije bosta z večerno nedeljsko tekmo sklenili nogometaši Aluminija in Gorice, ki so se med tednom razveselili uvrstitve v pokalni polfinale. Kidričani so, potem ko so v prvi tekmi iztržili remi brez zadetkov, vprašanje o napredovanju razrešili v prvem polčasu povratnega obračuna s Krko. Vedran Mesec in Žiga Škoflek sta Aluminiju zagotovila izdatno prednost, vse upe Novomeščanov pa je v drugem polčasu pokopal Ibrahim Mensah. Hitri Ganec bo tudi v nedeljo eden od pomembnejših adutov v obračunu z ekipo, ki je za Kidričane sila neugodna. Aluminij je v devetih dvobojih slavil zgolj enkrat, ob zmagi v sezoni 2012/13 pa je v lanski sezoni iztržil še točko. Poletno gostovanje na severu Primorske je postreglo z nadvse bolečim razpletom, saj so rdeči klonili po golu v 94. minuti srečanja, ko je Luko Janžekoviča premagal Rok Grudina.

Rdeči so v knežjem mestu prekinili serijo brez ligaške zmage, ki se je vlekla vse od sedmega kroga državnega prvenstva. V Celju je že dišalo po četrtem zaporednem porazu, ki pa sta ga z rezultatskim preobratom preprečila Matic Vrbanec in Anton Rogina. Slednji se je po vstopu v igro razveselil prvoligaškega prvenca, Vrbanec pa je z izkoriščeno enajstmetrovko prišel do četrtega zadetka v Prvi ligi Telekom Slovenije. Kapetan Aluminija je v letošnji sezoni dosegel že tri zadetke, čeprav je večji del srečanj odigral na položaju desnega bočnega branilca. Bo tako tudi v nedeljo?

Vrbanec je v Celju vknjižil jubilejni 50. prvoligaški nastop, kapetan rdečih pa že nekaj časa zaseda vrh večne klubske lestvice. Mladi reprezentant Slovenije vodi tudi na lestvici, ki prikazuje število odigranih minut v dresu Aluminija. Dvajsetletni nogometaš je v 50 tekmah odigral 4.032 minut, Vrbancu pa sledi z 3.807 minutami sledi Nemanja Jakšić, v letošnji sezoni pa sta se pred Roberta Kureža prebila tudi Luka Janžekovič in Žiga Škoflek. Omenjena četverica je sicer daleč pred sedanjimi soigralci, saj v deseterici najdemo le še nekdanje nogometaše rdečih.

GORICA:

Prepoved nastopa: Andrija Filipović

V sredo so se uvrstitve v polfinale Pokala Slovenije razveselili tudi v taboru Gorice. Primorci so bili v dveh dvobojih boljši od kranjskega Triglava, ki so ga tako v gosteh kot doma ugnali z izidom 1:0. Manj razlogov za veselje so imeli v primorski zasedbi ob koncu minulega tedna, ko so morali priznati premoč Domžalčanov. Četa trenerja Mirana Srebrniča je sicer povedla z golom Kyriana Nwabuezeja, a je pokalni prvak v nadaljevanju srečanja prišel do preobrata in sinje-modrim zadal še šesti poraz. Primorci so tako ostali pri izkupičku šestih zmag, ki pa ga bodo skušali izboljšati že v nedeljo, ko bodo napadli Kidričane. Kot že zapisano, je statistika dvobojev z Aluminijem na strani tokratnih gostov, ki so dobili sedem od devetih tekem s Štajerci. Junak zadnje zmage je bil Rok Grudina, ki je v igro vstopil s klopi, nato pa v četrti minuti sodniškega dodatka obračun odločil v korist Gorice.

Matija Škarabot, branilec Gorice: »Zmaga je vse, kar sedaj potrebujemo, se pa obenem zavedamo, da je vsako moštvo v tem prvenstvu zahteven nasprotnik. Enako velja za gostovanja, še posebej to v Kidričevem, tako da bo treba it kar na nož.«

Miran Srebrnič bo na Štajerskem pogrešal kaznovanega Andrijo Filipovića, novogoriškega stratega pa lahko veselijo dobre predstave zadnjega prišleka med sinje-modrimi. Kyrian Nwabueze je dobro formo potrdil tudi v tekmi z Domžalčani in se še tretjič zapored vpisal med strelci. Tretji gol v Prvi ligi Telekom Slovenije na koncu ni bil dovolj za točke, a so tudi Kidričani dobili nov dokaz, da jih v nedeljo čaka izjemno zahteven boj s hitrim in močnim napadalcem. Bo 24-letni nogometaš strelsko serijo podaljšal tudi na Štajerskem?

Statistika medsebojnih dvobojev Aluminija in Gorice je povsem na strani Primorcev, ki se lahko ob učinkovitem napadu pohvalijo tudi s trdno obrambo. Goriški nogometaši so v devetih tekmah z rdečimi dosegli 18 zadetkov, Štajerci pa so zgolj petkrat našli pot do mreže sinje-modrih. Goričani zgolj v lanski sezoni, ko srečanje v Kidričevem ni ponudilo zadetkov, niso našli poti do gola Aluminija, na drugi strani igrišča pa se je to zgodilo že petkrat. Lahko goriška obramba v nedeljski tekmi s Kidričani še šestič zaklene svoja vrata?