2. krog |  Velenje, Ob jezeru |  25.07.2010 ob 20.00

Rudar

0 : 0

Sodniki: Tošeski Boris (glavni sodnik), Pavlič Franci (1. pomoč), Podobnik Mitja (2. pomoč) , Horvat Tomislav (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 0

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji slovenskega nogometa, lepo pozdravljeni.
0'
  Pred nami je derbi 2. kroga PrveLige med Rudarjem iz Velenja in Mariborom.
0'
  Obe ekipi sta v prvem krogu dosegli zmago. Osemkratni državni prvaki so povsem nadigrali Triglav Gorenjsko (5:0), Velenjčani pa so bili v gosteh boljši od Olimpije (3:1).
0'
  Pred tekmo prijateljski pogovor domačega stratega Bojana Prašnikarja in trenerja gostov Darka Milaniča, ki se dobro poznata.
0'
  To bo sicer prva tekma Rudarja pred domačim občinstvom.
0'
  Ekipi imata dolgo tradicijo medsebojnih obračunov v elitni ligi. Do danes sta se pomerili kar 47-krat. Veliko boljšo statistiko ima Maribor, ki je zmagal na 30 tekmah. Velenje je slavilo zmago le na osmih obračunih. Devetkrat sta se moštvi razšli brez zmagovalca.
0'
  Na zadnjem obračunu, ki sta jo nocojšnja tekmeca odigrala v Velenju, je bil boljši Maribor. Gola za zmago 2:0 sta dosegla Vito Plut in Dragan Jelič, ki bosta nastopila tudi danes.
0'
  Vito Plut je s klasičnim hat-trickom na tekmi s Triglavom celo prvi strelec lige.
0'
  Maribor je sicer v nekoliko bolj napornem ritmu, saj nastopa tudi v kvalifikacijah za ligo Europa. Z zmago nad madžarskim Videotonom se je izboril tekmo tretjega kroga kvalifikacij s škotskim Hibernianom.
0'
  Koliko moči so Mariborčanom pobrale tekme v kvalifikacijah za ligo Europa in koliko so v dneh od zmage proti Olimpije napredovali varovanci Bojana Prašnikarja bomo videli v kratkem.
0'
  Srečanje se bo začelo vsak hip, na Mestnem stadionu ob jezeru že odmeva himna Rudarja.
0'
  No, igralci ob bučnem aplavzu kar precejšnjega občinstva že korakajo po zelenici.
0'
  Žreb je dodelil žogo Rudarju.
0'
1'
  Začetno ogrevanje igralcev obeh moštev, ki sta začeli dokaj previdno.
2'
  Kronaveter je poizkusil s strelom, a je Viler stal na mestu.
2'
  Do žoge se je potem dokopal Djermanović, ki je bil prekratek, da bi lahko dobro streljal v kazenskem prostoru.
3'
  Žoga je že petič končala zunaj igrišča.
4'
  Korun je poizkušal zaposliti Metelko, a je žoga končala v gol avtu.
5'
  Maribor veliko poizkupa po desni strani, zdaj pa je žogo vendarle preselil tudi na levo stran, od koder bo na boku nevaren Cvijanović, nova okrepitev iz Gorice.
6'
  Grbič je poizkusil s strelom od daleč, a je zgrešil vrata.
7'
  Zaenkrat nič kaj privlačna igra obeh moštev.
9'
  Zdaj prekršek Cvijanoviča nad Kronavetrom. Oddaljenost idealna za strel na vrata.
9'
  Kronaveter je zadel enega od Mariborčanov, žoga v avtu.
10'
  Velenjčani imajo pobudo.
10'
  Dedič je ustrelil v visokem lobu, žoga pa ni presenetila Pridigarja.
11'
  Djermanovič je v protinapadu prišel do žoge in poizkušal zaposliti Bratanoviča, a je bil to preslab predložek.
14'
  Cvijanovič je napak izvajal avt. Žoga za Rudar.
15'
  Zaenkrat slaba predstava obeh moštev, ki grešita predvsem pri podajah.
17'
  Velika napaka Anđelkoviča, do žoge je prišel Kronaveter, povedel proti vratarju in se zapletel. To je bila smrtna priložnost.
18'
  Zdaj je v kazenskem prostoru padel Metelka, vsi zahtevajo najstrožjo kazen, sodnik pušča igro.
22'
  Prosti strel za Rudar.
22'
  Kronaveter je poizkusil s strelom v kazenskem prostoru, a je mariborska obramba stala na mestu.
24'
  Plut prihaja po žogo globoko na sredino igrišča.
24'
  Bratanovič je igral z roko. Žoga za Maribor.
25'
  Kljub podarjeni žogi Mariborčani niso znali organizirati napada.
26'
  Jeseničnik je lepo nastavil žogo Metelki, ki pa z glavo ni bil dovolj natančen.
28'
  Plut je bil v obetavni akciji, a so osemkratni državni prvaki ostali brez obetavnega napada, saj se je napadalec zapletel med dvema branilcema.
29'
  Viler je pobegnil iz obrambe v napad, oddal močno žogo v kazenski prostor, vendar ni našel nikogar.
29'
  Plut je preigraval in izboril avt na polovici Rudarja.
30'
  Maribor ostaja brez ene same konkretne akcije.
31'
  Prvi kot za Rudar.
31'
  Nič se ni izcimilo iz te akcije. Predložek v kazenski prostor in slab strel z glavo.
33'
  Prva konkretna akcija Maribora. Mertelj je v polprotinapadu lepo zaposlil Pluta, ki je zadel vratnico!!
38'
  Brez posebnega dogajanja na igrišču. Ekipi poizkušata s čim več podajami, vendar jima ne uspeva.
39'
  Jelič se je znašel v lepem položaju za dosego zadetka, po napaki obrambe Rudarja, a je stranski sodnik dosodil prepovedani položaj.
40'
  Cvijanovič je streljal od daleč, a je slabo meril. Šele drugi strel proti vratom Rudarja.
42'
  Zdaj negodovanje na tribunah. Sodnik Tošeski se ni znal odločiti, komu bi dosodil avt.
44'
  Še vedno igra brez idej na obeh straneh.
45'
45'
45'
  Začetek izjemno mirnega srečanja, ki v nobenem pogledu ne spominja na derbi.
47'
  Bratanovič je slabo sprejel žogo. Ušla mu je iz igrišča.
48'
  Prekršek Dediča nad Cvijanovićem.
48'
  Rusmin Dedič je dobil rumeni karton.
50'
  Jelič je poizkušal zaposliti Pavličiča, a je prej posredoval Savić.
51'
  Jelič je z globinsko podajo zaposlil Majerja, ki je storil potezo preveč v kazenskem prostoru. Žoga za Savića.
52'
  Kornaveter je po preigravanju pred kazenskim prostorom ustrelil proti golu, žoga pa je zletela čez prečko.
52'
  Menjava: iz igre Denis Grbič, v igro Damjan Trifkovič.
53'
  Jeseničnik je poslal predložek v kazenski prostor, nekdo od Mariborčanov pa je žogo oplazil z glavo in preprečil Jeseničnikovo namero.
57'
  Novakovič je izjemno lepo zaustavil obetaven napad Maribora.
58'
  Prvi kot za Maribor šele v drugem delu srečanja.
58'
  Izjemno slabo izvedeno s strani Cvijanoviča.
60'
  Raztrgana igra obeh moštev, ki sta se nekoliko prebudili v fazi branjenja, saj število prekrškov narašča.
60'
  Z roko je že drugič na srečanju igral Plut.
61'
  Avto za Rudar globoko na polovici Maribora.
62'
  Zdaj so skrbno varovane Viole zakurile baklo na stadionu.
63'
  Majer je podal v kazenski prostor, naravnost v roke Savića.
63'
  Bratanovič je lepo zaposlil Kronavetra, a mu je žoga ušla.
63'
  V kazenskem prostoru je preigraval Pavličić in priboril kot.
64'
  Zdaj še avt za Maribor.
65'
  Zdaj je Viler poizkusil z obupanim strelom s kakšnih 35 metov. Ostalo je le pri poizkusu.
67'
  Prosti strel za Maribor bo izvedel Pavličić.
67'
  Spet nikogar na mestu.
68'
  Iličić se pripravlja za vstop.
68'
  Djermanovič je streljal v kazenskem prostoru, a ni bil dovolj natančen.
68'
  Menjava: iz igre Tomislav Pavličič, v igro Josip Iličič.
70'
  Plut je še tretjič igral z roko in jo odnesel brez sodniškega opozorila.
70'
  Menjava: iz igre Elvis Bratanovič, v igro Mirza Mešič.
70'
  Hkrati kot za Rudar.
71'
  Še en kot za Rudar.
71'
  Kronaveter ga je slabo izvedel.
71'
  Menjava: iz igre Dragan Jelič, v igro Marcos Morales Tavares.
73'
  Tavares je takoj po vstopu izsilil kot.
74'
  Velenjčani so imeli kar precej dela, da so žogo izbili na nasprotnikovo polovico.
74'
  Nenad Novakovič je dobil rumeni karton.
75'
  Novakovič je od zadaj grdo podrl Pluta.
75'
  Džinič naravnost v živi zid.
76'
  Zdaj je Jeseničnik poslal močno žogo naravnost v glavo Iličića, ki je obležal na tleh.
76'
  Igra je prekinjena.
78'
  Menjava: iz igre Vito Plut, v igro Dalibor Volaš.
79'
  Tolimir se pripravlja za vstop.
80'
  Še ena res slaba podaja Majerja.
80'
  Menjava: iz igre Dejan Djermanovič, v igro Nikola Tolimir.
81'
  Oba trenerja sta opravila po tri menjave.
82'
  Strel Iličića je bil verjetno najlepša priložnost Maribora v drugem delu. Žoga je končala ob levi vratnici Savića.
83'
  Zdaj še strel Cvijanoviča. Žoga prav tako v gol avtu.
84'
  Še nekaj več kot pet minut do konca srečanja, gledalci pa že zapuščajo stadion.
86'
  Res kopica nenatančnih podaj obeh moštev.
86'
  Tavares je iznenada streljal iz obrata s kakšnih 18 metrov. Izjemno lepa priložnost!
87'
  Maribor pritiska.
88'
  Zdaj se Korun valja po tleh, češ da je bil nad njim storjen prekršek. Mariborčani športno vračajo žogo.
90'
  Tri minute sodniškega podaljška.
90+1'
  Vsi le čakajo na zaključek tekme. Na igrišču ni več pravega tekmovalnega naboja.
90+2'
  Zdaj Kronaveter leži na tleh. Igra je spet zaustavljena.
90+3'
90+3'
  Na koncu v zaspani tekmi, ki niti slučajno upravičila naziva derbi delitev točk. Nobena od ekip na igrišču ni dominirala, še najbolj blizu zmage so bili Mariborčani preko Pluta, ki je zadel vratnico. V naslednjem krogu Maribor gosti Gorico, Rudar pa odhaja na gostovanje k Celju.