29. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  23.04.2011 ob 20.00

2 : 1

Rudar

Sodniki: Drečnik Davor (glavni sodnik), Pavlič Franci (1. pomoč), Švarc Dejan (2. pomoč) , Tošeski Boris (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 1

0'
  Lep pozdrav iz Maribora!
0'
  V Ljudskem vrtu se bosta v tekmi 29. kroga pomerili ekipi Mariborja in Rudarja.
0'
  Gre za obračun prvo- in šestouvrščene ekipe prvenstva.
0'
  Mariborčani so na prvem mestu in imajo 59 točk, Velenjčani pa na šestem in imajo 37 točk.
0'
  Velenjčani bi se v primeru zmage izenačili z Goričani, ki so včeraj izgubili v Ljubljani, Mariborčani pa bodo v vsakem primeru ostali na prvem mestu. Edino vprašanje je kako bo razlika pred drugimi Domžalami, ki bodo ob 20. uri gostovale v Kopru pri aktualnem državnem prvaku.
0'
  Moštvi sta do zdaj odigrali 50 medsebojnih tekem. 32-krat so zmagali Mariborčani, 8-krat Velenjčani, 10-krat pa sta se moštvi razšli brez zmagovalca.
0'
  V Mariboru imajo Velenjčani še slabšo bilanco, saj so v 26-ih tekmah le trikrat zmagali, samo trikrat pa so tudi remizirali.
0'
  Tudi ko govorimo o bilanci v letošnji sezoni ta ni nič drugačna. V drugem krogu v Velenju nismo dobili zmagovalca (0:0), obe preostali tekmi pa so dobili Štajerci (3:1 in 4:2).
0'
  Pri Mariboru so še naprej poškodovani Mertelj, Pridigar, Milec, manjkala pa bosta tudi Berič (prav tako poškodba) in Mezga, ki ima kartone.
0'
  Na drugi strani tokrat na klopi ne bo kaznovanega trenerja Pevnika. Namesto njega bo na klopi sedel njegov pomočnik Roman Plesec. Že dlje časa pa je tako ali tako odsoten Finec Marko Kolsi.
0'
  Velenjčani bodo tokrat nastopili v beli športni opremi, Mariborčani pa seveda v svoji tradicionalni vijoličasti športni opremi.
0'
0'
  Prvi so s sredine igrišča začeli gostje.
1'
  Prvič so pri žogi tudi domači.
2'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Amel Mujakovič. Dobil ga je Tomislav Pavličič.
3'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Tomislav Pavličič.
4'
  Tavares je lepo ukradel žogo, nato pa podal v kazenski prostor do Pavličiča in na koncu dobro posredovanje Jahiča.
5'
  Streljal je Tomislav Pavličič, a mimo vrat.
7'
  Majer je poizkušal s prodorom, a ni uspel.
8'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Etien Velikonja. Dobil ga je Amel Mujakovič.
9'
  Zaenkrat so več pri žogi Mariborčani, ki so tudi dvakrat streljali proti velenjskim vratom.
9'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastjan Berko. Dobil ga je Etien Velikonja.
10'
11'
  Po podaji Pavličiča je žoga zletela mimo leve vratnice, čeprav je bil to bolj predložek kot pa strel proti golu.
12'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Joao Gabrijel Da Silva. Dobil ga je Boštjan Jelečevič.
12'
  Velenjčani so izpeljali prvo akcijo, ki pa se je končala na robu kazenskega prostora.
13'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Amel Mujakovič.
13'
  Fabijan Cipot v prepovedanem položaju.
13'
  Streljal je Joao Gabrijel Da Silva, a mimo vrat.
14'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a mimo vrat.
15'
  Tavares je lepo podal žogo do Cvijanoviča, ki pa je streljal preko gola.
16'
17'
  Tekma se je povsem razživela.
18'
  GOOOL! Zadel je Etien Velikonja!
20'
  S strelom je poizkušal Dodlek, ki pa je nastreljal Tolimirja.
20'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rotman. Dobil ga je Joao Gabrijel Da Silva.
20'
  Rajko Rotman je dobil rumeni karton.
21'
  Cipot je poslal žogo v kot pred Cvijanovičem.
21'
22'
  Pavličič je podal iz kota, a Rajčevič ni uspel streljati na gol.
22'
  Na tleh je obležal Mujakovič, zato so gstje žogo poslali z igrišča.
24'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Doris Kelenc. Dobil ga je Aleš Majer.
26'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Jeseničnik. Dobil ga je Tomislav Pavličič.
26'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Etien Velikonja.
26'
27'
  Etien Velikonja v prepovedanem položaju.
29'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damjan Trifkovič.
29'
  Rudar ima udarec iz kota.
30'
  Radan lovi predložek Trifkoviča s kota.
32'
  V zadnjih trenutkih tudi Rudar poizkuša razviti svojo igro.
32'
  Lepa globinska podaja za Čadikovskega, ki pa jo je Potokar prestregel.
34'
  Na tleh je tokrat obležal Cvijanovič, ki potrebuje zdravniško pomoč.
36'
  V zadnjih trenutkih igra poteka med obema kazenskima prostoroma.
38'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Etien Velikonja. Dobil ga je Boštjan Jelečevič.
39'
  Tempo v zadnjih minutah je nekoliko padel.
39'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Boštjan Jelečevič. Dobil ga je Goran Cvijanovič.
39'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Fabijan Cipot. Dobil ga je Etien Velikonja.
40'
  Da Silva lepo preigrava...
41'
  ...podaja do Cvijanoviča...
41'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Cvijanovič.
41'
  Žoga se je odbila od Cipota.
41'
41'
  GOOOL! Zadel je Rajko Rotman!
43'
  Rotman je lepo preigraval ter na koncu tudi sam zaključil s strelom z roba kazenskega prostora.
44'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Dobil ga je Goran Cvijanovič.
45'
Podaljšek
  Ena minuta sodnikovega podaljška.
45+1'
45+1'
  Mariborčani so bili v prvem polčasu boljši tekmec, imeli so tudi več priložnosti, a jih niso znali unovčiti in Velenjčani so v svoji edini akciji v prvem polčasu prišli do nepričakovanega izenačenja.
45'
45'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rotman. Dobil ga je Marcos Morales Tavares.
45'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Boštjan Jelečevič. Dobil ga je Joao Gabrijel Da Silva.
46'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Joao Gabrijel Da Silva. Dobil ga je Amel Mujakovič.
46'
  Prosti strel nekoliko z desne strani bo izvedel Mujakovič.
47'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Amel Mujakovič.
47'
  Streljal je Doris Kelenc, a mimo vrat.
47'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Dobil ga je Aleš Jeseničnik.
49'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Dobil ga je Nikola Tolimir.
50'
  Streljal je Damjan Trifkovič, a mimo vrat.
50'
  V drugem polčasu so Velenjčani zaenkrat veliko boljši.
52'
  Viler je poizkušal z globinsko podajo do Velikonje, ki pa ni uspel ujeti žoge.
54'
  Lepa podaja Velenjčanov v mariborski kazenski prostor, nato pa je dobro pred Trifkovičem posredoval Potokar.
54'
  Streljal je Amel Mujakovič, a mimo vrat.
55'
55'
  Mujakovič podaja iz kota...
56'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sebastjan Berko.
56'
56'
  Radan je Mariborčane rešil pred drugim golom Rudarja.
57'
  Pri domačih se pripravlja prvo zamenjava. V igro bo vstopil Mejač.
57'
  Viler je prodiral, a na koncu ni uspel podati v kazenski prostor.
58'
  Menjava: iz igre Tomislav Pavličič, v igro Aleš Mejač.
58'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Rajko Rotman.
58'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Jeseničnik. Dobil ga je Aleš Mejač.
59'
  Maribor je v drugem polčasu povsem neprepoznaven.
59'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Dobil ga je Dragan Čadikovski.
61'
62'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Damjan Trifkovič.
63'
  Streljal je Rajko Rotman, a mimo vrat.
64'
  Mejač je podal Tavaresu v kazenski prostr, a domači kapetan ni uspel ujeti žoge.
64'
  Menjava: iz igre Doris Kelenc, v igro Rok Roj.
65'
  Mariborčani so bili v novem napadu, a je Tavares izgubil žogo.
66'
  Streljal je Mitja Viler, a mimo vrat.
67'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
67'
68'
  Cvijanovič prodria, nato podaja...
68'
68'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Dodlek. Dobil ga je Damjan Trifkovič.
68'
69'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Dodlek. Dobil ga je Amel Mujakovič.
69'
  Prosti strel z 20-ih metrov bo izvajal Mujakovič...
70'
70'
  Jeseničnik je zaustavil samostojen prodor Tavaresa.
71'
71'
  Cvijanovič bo podal z leve strani...
71'
  ...žoga gre v kazenski prostor...
72'
  ...izbija pa jo Tolimir.
72'
  Še en predložek v velenjski kazenski prostor, toda žogo lovi vratar Jahič.
72'
  Maribor ima prosti strel. Damjan Trifkovič je igral z roko.
73'
  Menjava: iz igre Timotej Dodlek, v igro Željko Filipovič.
74'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Dobil ga je Damjan Trifkovič.
75'
  Da Silva je obležal na tleh.
76'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Majer. Dobil ga je Aleš Jeseničnik.
76'
  Menjava: iz igre Joao Gabrijel Da Silva, v igro Rajko Rep.
77'
  Še ena mariborska akcija, ki pa ni prinesla uspeha.
78'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Dobil ga je Željko Filipovič.
79'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Amel Mujakovič. Dobil ga je Aleš Mejač.
80'
  GOOOL! Zadel je Mitja Viler! Odlično izveden prosti strel povsem z desne strani. Nekoliko slabše je posredoval tudi vratar Jahič.
82'
  Vodilni gol je domače pričakovano močno sprostil.
83'
  Menjava: iz igre Nikola Tolimir, v igro Elvis Bratanovič.
84'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Majer. Dobil ga je Damjan Trifkovič.
85'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Jeseničnik. Dobil ga je Etien Velikonja.
87'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Jeseničnik. Dobil ga je Aleksander Rajčevič.
88'
  Streljal je Elvis Bratanovič, a mimo vrat.
88'
  Menjava: iz igre Rajko Rotman, v igro Mirza Mešič.
89'
89'
  Aleš Majer je dobil rumeni karton.
90'
Podaljšek
  Tri minute sodnikovega podaljška.
90+1'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Etien Velikonja. Dobil ga je Elvis Bratanovič.