13. krog |  Nova Gorica, Športni park N. Gorica |  16.10.2010 ob 18.00

Luka Koper

2 : 1

Rudar

Sodniki: Žnidaršič Andrej (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Rojko Gregor (2. pomoč) , Vehar Jože (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 0

0'
  Spoštovani nogometni navdušenci lep pozdrav iz Športnega parka v Novi Gorici, kjer se bosta po tedenski prekinitvi državnega prvenstva zaradi reprezentančnih tekem, v 13. krogu pomeril ekipi Luke Kopra in Rudarja iz Velenja.
0'
  Aktualni slovenski državni prvaki bodo morali na prvo tekmo na prenovljenem stadionu Bonifika počakati do 30. oktobra, ko bodo gostili Olimpijo. Slavnostna otvoritev je bila sprva načrtovana že za 9. oktober, ko naj bi "kanarčki" gostili Dinamo, a so se zaključna dela zaradi slabih vremenskih razmer zavlekla.
0'
  Medtem ko še čakamo na zapisnik, oglejmo statistiko medsebojnih obračunov obeh moštev.
0'
  To bo 38. prvenstveni obračun koprske in velenjske ekipe, ki sta sila izenačeni. Štirinajstzmag Rudarja in zmaga manj za Koper. Moštvi sta desetkrat remizirali.
0'
  Tudi na lestvici sta ekipi povsem skupaj. Koprčani so s 14 točkami na šestem mestu, Rudar je s točko manj mesto nižje.
0'
  Sicer pa sta se ekipi letos že pomerili v 4. krogu.Takrat je bil z 2:1 boljši Rudar. Za zmagovalce je oba gola je dosegel Djermanovič, za poražence pa je zadel Karič.
0'
  Obe ekipi sta v zadnjem krogu vknjižili zmago. Rudar je premagal CM Celje, Koper pa je bil boljši od Domžal.
0'
  Pred tekmo bo potekal poseben protokol v okviru organizacije FARE. Nogometaši bodo diskriminaciji pokazali rdeče kartone, ki jih bodo nato razdelili med gledalce. S tem želijo opozoriti na problem nestrpnosti in diskriminacije športnikov na športnih zelenicah.
0'
  Zdaj je na igrišče prikorakal kopica mladeničev za napisom STOP DISKRIMINACIJA.
0'
  Zdaj so na igrišču tudi nogometaši obeh ekip.
0'
  Zdaj so pokazali rdeče kartone in opozorili na problem diskriminacije.
0'
  Žreb pred začetkom tekme je odločil, da bo prvi napad pripadel aktualnim državnim prvakom.
0'
16'
  Opravičujemo se za tehnične težave. Sicer pa razen nekaj prekrškov in ene konkretnejše priložnosti Kopra niste zamudili veliko.
16'
  V sedmi minuti so Koprčani izvedli kot. Žogo v kazenski prostor na nogo Osterca poslal Karič, branilec pa je meril preko vrat.
19'
  No, z nami je tudi zapisnik tekme in zdaj bomo lahko brez težav nadaljevali s spremljanjem obračuna Luka Koper - Rudar.
22'
  Mujakovič je storil prekršek nad Tomićem.
23'
  Zdaj bo Karič izvedel kot.
23'
  Menjava: iz igre Marko Grižonič, v igro Danijel Marčeta.
23'
  Grižonič ima očitno težave s poškodbo, saj je odšepal z igrišča.
24'
  Obetavna akcija Kopra je bila prekinjana, saj je na sredini igrišča obležal Novaković.
25'
  Velenjčani so športno vrnili žogo Koprčanom, ki nadaljujejo z igro.
26'
  Zdaj je Bubnanja izjemno slabo podal v kazenski prostor in poskrbel za nekaj vzklikov razočaranja na tribuni.
28'
  I. Novakovič je v kazenski prostor izjemno dobro oddal žogo, a jo je z glavo zgrešil Bubanja, ki je bil v izjemno lepo situaciji za dosego gola!
30'
  GOOOL! Zadel je Milan Osterc!
31'
  Kot je dobro izvedel Karič, najprej je streljal Polovanec, Savič je strel ubranil, a se je žoga odbila do Osterca, ki jo je rutinirano potisnil v gol.
33'
  Osterc je dosegel drugi gol za Koper v tej sezoni in ga od najboljšega strelca moštva, sicer vratarja Hasića, ki je dosegel tri zadetke, loči le še en gol.
35'
  Roj bo izvedel prosti strel na levi strani.
36'
  To ni bil slab predložek Roja, ki je iskal Cipota, a je izbil eden od Koprčanov.
36'
  Na drugi strani pa spet na delu Bubanja, ki je podobno kot pred nekaj trenutki z glavo meril preko gola.
40'
  Djermanovič je dobil uporabno žogo od Dediča, a mu v kazenskem prostoru ni uspelo dobro streljati. Blizu žoge je bil tudi Roj, a je bil za malo prekratek!
41'
  To je bila celo prva konkretna akcija 'knapov'.
42'
  GOOOL! Zadel je Uroš Korun!
43'
  Izeeenačenje! Dedič je z desne strani poslal uporaben predložek v kazenski prostor. Sprva je kazalo, da je žogo izjemno slabo zadel, a se je ta od tal odbila naravnost 'na glavo' Koruna, ki jo je potisnil v desni spodnji kot nemočnega Hasića.
45'
  Minuta sodnikovega podaljška v prvem delu.
45+1'
45+1'
  V prvem polčasu veliko konkretnejši Koprčani, vendar so znali Velenjčani iz praktično edine nevarnejše akcije izenačiti, vendar bodo do konca tekme morali pokazati več znanja, če bodo želeli domov odpotovati brez poraza.
45'
45'
  Menjava: iz igre Davor Bubanja, v igro Enej Jelenič.
46'
  Dobro izveden kot Rudarja in malce slabši strel Berka iz prve.
51'
  GOOOL! Zadel je Danijel Marčeta!
53'
  Po nekaj nenatančnih podajah, so se tribune v Novi Gorici prebudile. Jukan je nekaj metrov od kazenskega prostora lepo našel osamljenega Marčeto, ki se je pred strelom zbral, nato pa izjemno udaril na gol in premagal Saviča, ki je sicer poizkušal ubraniti, a je bil strel premočan in natančen.
54'
  Zdaj pa imajo prosti strel Velenjčani. Izvedel ga je Trifkovič in eden od njegovih soigralcev je slabo meril z glavo.
55'
  Menjava: iz igre Alem Mujakovič, v igro Mirza Mešič.
56'
  Zdaj bodo imeli prosti strel na 40 metrih Velenjčani.
57'
  Trifkovič je poslal uporabno žogo v kazenski prostor, kjer je bil z glavo za malce prekratek Mešič, ki bi verjetno zagotovo premagal Hasiča.
58'
  Velenjčani so na sredini igrišča izgubili žogo, nato pa se je v prepovedanem položaju znašel Osterc.
59'
  Koprčani vršijo pritisk. Po kombinaciji Novakoviča in Osterca je slednji prišel do neoviranega strela, a je meril preko vrat Saviča.
61'
  Kanarčki so knape stisnili na njihovo polovico.
61'
  Tomić je s komolcem pokosil Mešiča, a si ni prislužil rumenega opozorila.
63'
  Jelenič je zapravil izjemno lepo priložnost za povišanje vodstva. Sprejel je podajo na desni strani kazenskega prostora, nato pa se mu je pod noge zapodil Savič in mu vzel žogo! Pohvale temu vratarju!
65'
  Koprčani so veliko boljši nasprtonik, Velenjčani pa prežijo na njihovo napako in morebitni protinapad.
66'
  Rudar bo imel prosti strel na 20 metrih potem ko je Handanagič podrl Trifkoviča.
67'
  Trifkovič je dobro streljal proti golu, a je bila žoga za kakšen meter previsoka.
68'
  Osterc je res neverjeten. V kazenskem prostoru se je znebil treh branilcev, nato pa še dobro udaril po golu, a je imel premalo prostora, da bi ukanil dobro postavljenega Saviča.
71'
  Dedič je zdaj s preigravanjem na tla spravil Kariča, a je nato izgubil žogo.Poteza, ki je nekoliko popestrila dogajanje na tekmi.
74'
  Peti kot za Koprčane je izvedel Karič, a nič iz te prekinitve za aktualne državne prvake.
74'
  Menjava: iz igre Uroš Korun, v igro Elvis Bratanovič.
75'
  Bratanovič in Korun sta v tej sezoni dosegla po dva gola.
76'
  Jelenič se je po podaji Jukana povsem sam znašel v kazenskem prostoru, a spet ni znal premagati Saviča, ki je dobro posredoval.
77'
  Rudarju počasi zmanjkuje idej in časa, da bil izenačili, medtem ko Koper vedno bolj pritiska na vrata gostov.
78'
  Enej Jelenič je dobil rumeni karton.
78'
  Menjava: iz igre Igor Novakovič, v igro Mitja Brulc.
79'
  Jelenič je ob robu kazenskega prostora grdo podrl N. Novakoviča in si prislužil rumeni karton. Žnidaršič je tako prvič segel v žep.
79'
  Tomič je sprožil od daleč in priboril kot, šesti za 'kanarčke'.
81'
  Struna je v visokem loku meril na gol in Savič se je moral pošteno potruditi, da jo je izbil v kot.