13. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  16.10.2010 ob 20.15

0 : 0

Olimpija

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Kogej Milan (1. pomoč), Kopač Borut (2. pomoč) , Kajtazović Nejc (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz Ljudskega vrata, kjer je pred nami večni derbi med Mariborom in Olimpijo.
0'
  Tribune mariborskega nogometnega hrama se že lepo polnijo in jasno je, da bo večni derbi potekal v pravem nogometnem ozračju pred večtisočglavo množico navijačev obeh ekip.
0'
  Upajmo, da bo vse potekalo v športnem duhu, kajti na stadionu je že večja skupina navijačev iz Ljubljane, tako da bo vzdušje zagotovo zelo naelektreno.
0'
  Pa se posvetimo današnjemu večnemu derbiju...Vijoličasti so danes seveda v vlogi velikih favoritov, kajti so vodilna ekipa lige, na drugi strani pa so Ljubljančani trenutno na zadnjem mestu prvenstvene razpredelnice. Vendar v večnih derbijih trenutna uvrstitev na lestvici seveda ne šteje, zato verjamem, da bo na zelenici zelo zanimivo.
0'
  Mariborčani so kar precej oslabljeni, kajti zaradi poškodb manjkajo prvi vratar Marko Pridigar, Mejač, Mezga, Pavličič ter zaradi kazni Aleš Majer. Gol domačih bo danes branil mladi Matej Radan.
0'
  Pri gostih zaradi poškodbe manjkajo Rakovič, Radujko ter Kašnik, zaradi kazni pa Boban Jovič.
0'
  Vijoličasti bodo danes zagotovo zelo motivirani. Zmaga proti najhujšim tekmecem je vedno nekaj posebnega, na drugi strani pa naj bi si današnjo tekmo ogledali skavti številnih znanih evropskih klubov.
0'
  Tako ekipi sta že na igrišču in vse je pripravljeno na začetek tekme. Domačini igrajo v tradicionalnih vijoličastih dresih, gostje pa v belih majicah in hlačkah.
0'
0'
0'
3'
  Začetno otipavanje, še brez priložnosti...
8'
  Zaenkrat gledamo v Ljudskem vrtu predsvem igro na sredini igrišča, Nobena ekipa še ni uspela sestaviti nevarne kombinacije.
17'
  Prva prava akcija na tekmi. Po desni strani je pobegnil Bešič in prišel pred Radana, ki je strel ubranil.
20'
  Prvi strel proti golu Mariborčanov. Z roba kazenskega prostora, malce z leve strani, je streljal Cvijanovič. Žoge ni zadel dobro in gol gostov ni bil ogrožen.
24'
  Močan strel Pluta s kakšnih 30-tih metrov, Botonjič brani.
27'
  Alen Vučkič je dobil rumeni karton.
31'
  Smo že globoko v drugi polovici prvega polčasa, ki nas zaenkrat ni navdušil. Gledamo bitko na sredini igrišča brez izrazitih priložnosti. Dobre akcije lahko preštejemo na prste ene roke.
35'
  Izjemna priložnost za Olimpijo. Po desni je pobegnil Škerjanc ter globoko v kazenskem prostoru streljal, Radan je žogo odbil na krožnik Da Silvi, ki pa je malce okleval in je s kakašnih petih metrov ni uspel zabiti v gol.
42'
  Počasi se končuje prvi polčas, ki je postregel s šahovsko nogometno predstavo. Morda je tekma dobra za nogometne strokovnjake, z vidika gledalcev pa je zagotovo razočaranje, kajti videli smo bore malo dobrih akcij.
43'
  Strel od daleč Repa, lahko delo za Botonjiča.
45+1'
  Po podaji s prostega strela pred vrata je vratar Botonjič zgrešil žogo, ki je padla na glavo Rajčeviču, slednji pa jo je poslal preko gola.
45+1'
45+1'
  Menjava: iz igre Željko Filipovič, v igro Elvedin Džinič.
45'
46'
  Trener domačih Darko Milanič je po pričakovanju osvežil svojo ekipo, ki je bila v prvem polčasu daleč od igre vodilne ekipe v ligi... Bomo videli, če je zadel v polno.
50'
  Drugi polčas so agresivneje začeli domačini, vendar je njihova rahla terenska premoč zaenkrat jalova.
57'
  Menjava: iz igre Stefan Smiljanič, v igro Nik Omladič.
62'
  Močan strel Mertlja s kakšnih 30-tih metrov, Botonjič brani.
62'
  Menjava: iz igre Vito Plut, v igro Martin Milec.
64'
  V nekaj sekundah dve priložnosti za domače. Najprej je poskušal Berič, nato Tavareš, obakrat so se gosje izvlekli.
65'
  Domači strateg je v igro poslal še enega aduta s klopi in sicer mladega Martina Mileca, ki danes prvič igra za Maribor na uradni tekmi.
65'
  Strel Beriča z roba kazenskega prostora precej z leve strani, Botonjič je zanesljiv.
69'
  Dober poskus Maribora. Po podaji s prostega strela Vilerja je dobro z glavo streljal Đinič za las mimo gola.
70'
  Gostje vračajo udarec. Po hitrem protinapadu se je Škrjanc znašel sam pred Radanom, ki pa je njegov strel ubranil.
74'
  Miroslav Cvijanovič je dobil rumeni karton.
81'
  Menjava: iz igre Joao Gabrijel Da Silva, v igro Anej Lovrečič.
83'
  Elvedin Džinič je dobil rumeni karton.
84'
  Prosti stel Omladiča, preko gola.
84'
  Menjava: iz igre Rajko Rep, v igro Dalibor Volaš.
86'
  Aleksander Rajčevič je dobil rumeni karton.
88'
  Strel Tavaresa z roba kazenskega prostora za las mimo leve vratnice.
90'
  Menjava: iz igre Adnan Bešič, v igro Peter Stojanovič.
90'
Podaljšek
  Še 3 minute podaljška.
90+3'
90+3'
  Derbi v Ljudskem vrtu bomo hitro pozabili, saj smo videli šahovsko partijo z malo priložnostmi. Glede na prikazano je remi še najbolj pravičen.