8. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  11.09.2010 ob 20.00

1 : 1

Primorje

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Zirnstein Robert (1. pomoč), Patarić Dejan (2. pomoč) , Goričan Vojko (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 1

0'
  Ljubitelji nogometa lep pozdrav iz Maribora, kjer je pred nami obračun med domačim Mariborom ter Primorjem.
0'
  Ljudski vrt zaenkrat kaže še bolj žalostno podobo, kajti na tribunah je gledalcev le za vzorec. No, vse ostalo je v najlepšem redu, kajti sodnška trojka in igralci obeh ekip se že intenzivno pripravljajo na začetek obračuna.
0'
  Domačini so seveda v vlogi velikih favoritov, kajti v letošnjem prvenstvu pred domačo publiko niso oddali še niti točke. Za nameček pa bodo gostili ekipo, ki doslej v gosteh ni osvojila še niti točke.
0'
  Seveda eno je statistika, bomo videli kako se bo vse skupaj razpletlo na igrišču.
0'
  Ekipi prihajata na igrišče, domačini nastopajo v tradicionalnih vijoličastih dresih, gostje pa popolnoma v belih.
0'
4'
  Začetno otipavanje, vijoličasti so že prevzeli pobudo...
6'
  Še vedno čakamo na prvo pravo priložnost, gostje bodo izvedli strel iz kota...
10'
  Prva velika priložnost za domače. Z leve strani je Cvijanovič poslal uporabno žogo pred gol, kjer je Volaš z nekaj metrov ni uspel preusmeriti v mrežo.
13'
  Vijoličasti počasi stiskajo obroč okrog gola Primorja...
15'
  GOOOL! Zadel je Tim Lo Duca!
16'
  Hladen tuš v Ljudskem vrtu! Po veliki napaki Anđelkoviča, ki je zapravil žogo, se je Lo Duca znašel sam pred Pridigarjem ter ga premagal.
22'
  Mariborčani se po poceni prejetem zadetku še niso pobrali, so pa sestavili dva strela proti golu gostov, ki pa nista dišala po zadetku.
24'
  Domačini so končno sestavili nevarno kombinacijo. Iz kota je Mezga v kazenskem prostoru našel osamljenega Volaša, ki z nekaj metrov žoge ni uspel z glavo zabiti v mrežo.
32'
  V Ljudskem vrtu se ne dogaja nič konkretnega. Domačini sicer imajo rahlo terensko premoč, ki pa je jalova. Na drugi strani gostje predvsem čuvajo svojo mrežo ter poskušajo sestaviti kakšen nevaren protinapad.
34'
  Strel Cvijanoviča s kakšnih 25-tih metrov, nenevarno.
35'
  Lepa akcija Maribora, ki jo je s strelom z roba kazenskega prostora zaključil Mezga. Božjak je bil na mestu.
45'
  Počasi se končuje prvi polčas s katerim domači navijači ne morejo biti zadovoljni. Vijoličasti so zagotovo odigrali najslabši prvi polčas na domačih tekmah v letošnji sezoni in gostje zaenkrat to s pridom izkoriščajo.
45'
Podaljšek
  Še minuta podaljška.
45+1'
45+1'
  Menjava: iz igre Timotej Dodlek, v igro Rajko Rep.
45'
46'
  Vijoličasti so po pričakovanju pred drugim polčasom poslali novo moč na igrišče. V dresu Maribora je debitiral Rajko Rep, ki je zamenjal Dodleka.
47'
  GOOOL! Zadel je Dalibor Volaš!
48'
  Tavares je v globini našel Volaša, ki je preigral gostujočega vratarja in iz izjemno težkega položaja žogo potisnil v mrežo.
50'
  Še en dober poskus Maribora. Z roba kazenskega prostora je streljal Mertelj, točno v vratarja gostov.
56'
  Drugi polčas zaenkrat pripada domačinom, ki so bistveno bolj zavzeti kot v prvem delu igra. No, tudi gostje po zadetku poskušajo sestaviti kakšno dobro akcijo.
58'
  Prosti strel Cvijanoviča s kakšnih 25-tih metrov, preko gola.
60'
  Odlična samostojna akcija Živca, ki se je po levi strani prebil v bližino kazenskega prostor ter streljal, žoga pa je na srečo domačinov zletela preko gola vratarja Pridigarja.
62'
  Mariborčani vračajo. Z roba kazenskega prostora je močno streljal Cvijanovič, za las mimo desne vratnice.
63'
  Ponovno je bilo vroče pred golom domačih. Živec se je globoko v kazenskem prostoru vijoličastih odločil sicer precej z leve strani, odločil za strel. Žoga je za las švignila mimo leve vratnice.
67'
  V drugem polčasu spremljamo živahno tekmo, oboji želijo doseči drugi zadetek.
71'
  Menjava: iz igre Dejan Mezga, v igro Vito Plut.
78'
  Smo že v zaključku obračuna, vijoličasti vse moči usmerjajo v napad...
79'
  Menjava: iz igre Dalibor Volaš, v igro David Bunderla.
81'
  Nevaren strel Mertlja s kakšnih 25-tih metrov, žoga je zadela enega od nogometašev, spremenila smer ter končala izven igrišča.
86'
  Ajdovci še vedno zelo dobro branijo točko, Mariborčani so iz minute v minuto bolj nervozni...
90'
  Darko Kremenovič je dobil rumeni karton.
90'
  Še minuta upanja za domače.
90+3'
  V zadnjih trenutkih obračuna še velika priložnost za Bunderlo. Po lepi podaji Repa je bil popolnoma osamljen pred Božjakom, vendar je nato zelo slabo streljal in gostujoči vratar je z lahkoto ukrotil poskus.
90+3'
90+3'
  Veselje v gostujočem taboru, kajti Ajdovci so na vročem gostovanju v Mariboru osvojili točko. Popolnoma zasluženo, saj so znali izkoristiti slabosti domačinov, ki danes niso bili na nivoju prejšnjih tekem.