13. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  02.10.2011 ob 18.00  | Prenos: Šport TV

2 : 0

Triglav

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Podgornik Janez (1. pomoč), Patarić Dejan (2. pomoč) , Goričan Vojko (4. sodnik)
5 Rumeni kartoni 3

0'
  Lep pozdrav iz sončnega Ljudskega vrta, kjer čakamo na tekmo med Mariborom in Triglavom iz Kranja.
0'
  Domačini bodo danes poskušali doseči sedmo zmago v državnem prvenstvu ter prekiniti niz porazov pred domačo publiko (proti Nafti v prvestvu ter proti Birminghamu v ligi Evropa). Na drugi strani pa bodo gostje poskušali presenetiti favorizirane domačine ter osvojiti kakšno točko.
0'
  Vse je pripravljeno za začetek obračuna...
0'
3'
  Triglav ima udarec iz kota.
4'
  Maribor ima udarec iz kota.
5'
  Začetno otipavanje, še brez prave priložnosti...
7'
  Streljal je Robert Berič, a mimo vrat. Po prodoru Velikonje po desni strani ter podaji pred gol je Berič z glavo streljal mimo vrat.
8'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Rajčevič. Dobil ga je Dejan Burgar.
8'
  Aleksander Rajčevič je dobil rumeni karton.
10'
  Soares Bordignon Arghus je dobil rumeni karton.
11'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Smolej. Dobil ga je Dejan Mezga.
12'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Dobil ga je Martin Šušteršič.
13'
  Na začetku obračuna spremljamo enakovredno tekmo. Zaenkrat so gostje zelo pogumni v LV in domačini imajo s takšnim načinom igre kar nekaj težav.
13'
14'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Etien Velikonja. Po podaji iz kota ter biljardu v kazenskem prostoru je do strela prišel Velikonja. Strel ni bil močan iz vratar Gracar ga je zanesljivo zadržal.
15'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Anže Košnik. Dobil ga je Dejan Trajkovski.
16'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Čoralič. Dobil ga je Robert Berič.
16'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Željko Filipovič. Poskus z dobrih 25-tih metrov, brez posebnih težav za Gracarja.
18'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Burgar.
18'
  Etien Velikonja v prepovedanem položaju.
19'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Anže Jelar. Strel z roba kazenskega prostora, lahko delo za Handanoviča.
22'
  Počasi se bližamo polovici prvega polčas. Domačini ne najdejo prave igre proti motiviranim igralcem iz Kranja in v Ljudskem vrtu smo že slišali prve žvižge.
24'
26'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Anže Jelar. Kakšna priložnost za goste. Burgar je pobegnil domači obrambi, podal na levo stran do Jelarja, ki je streljal na robu kazenskega prostora, vendar Handanovič se ni pustil presenetiti.
26'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Gregor Romič. Strel z razdalje, Handanovič je žogo zanesljivo zadržal.
28'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Krcič. Dobil ga je Agim Ibraimi.
30'
31'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Čoralič. Dobil ga je Etien Velikonja.
31'
  Streljal je Dejan Burgar, a mimo vrat.
34'
  Streljal je Dejan Trajkovski, a mimo vrat. Po podaji z desne strani pred gol je z glavo streljal Trajkovski, ki pa je precej zrešil cilj in domači vratar ni bil ogrožen.
35'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Smolej. Dobil ga je Etien Velikonja.
36'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Dobil ga je Martin Šušteršič.
38'
  Mariborčani se še vedno zelo mučijo z gosti. Domačini so boljši nasprotnik, kljub temu pa še vedno ne najdejo prave poti do gola gostov.
38'
39'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Anže Košnik. Dobil ga je Agim Ibraimi.
41'
  Pri gostih se ogreva Ovčina, ali bo stopil v igro še pred zaključkom prvega polčasa?
42'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Trajkovski. Dobil ga je Anže Jelar.
43'
  Streljal je Anže Jelar, a mimo vrat. Po gneči v kazenskem prostoru je z glavo prišel do strela Jelar. Žoga je letela mimo desne vratnice, Handanovič je vseeno posredoval.
45'
  Še minuta dodatka.
45'
  Dejan Mezga v prepovedanem položaju.
45+1'
45'
46'
  Smo na začetku drugega polčas. Oba stratega nista na igrišče poslala nobenega novega nogometaša, se pa intenzivno ogreva kar nekaj nogometašev, pri vijoličastih denimo Tavares ter Volaš.
49'
  Gostje so zelo pogumno krenili v drugi polčas, domačini pa imajo precej težav z organizacijo svojih akcij.
52'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Dolžan. Dobil ga je Aleš Mertelj.
52'
53'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Dobil ga je Uroš Smolej.
53'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleš Mejač.
53'
  GOOOL! Zadel je Etien Velikonja! Veselje v Ljudskem vrtu. Po podaji z leve strani pred gol je z glavo z bližne zadel Velikonja.
54'
56'
  Streljal je Anže Jelar, a mimo vrat. Strel z roba kazenskega prostora, mimo desnega zgornjega kota vratarja Handanoviča.
58'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je Robert Najdenov.
59'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Dobil ga je Uroš Smolej.
59'
  Dejan Mezga je dobil rumeni karton.
60'
  Streljal je Alen Krcič, a mimo vrat.
60'
  Menjava: iz igre Gregor Romič, v igro Dragan Ovčina.
62'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je Dejan Burgar.
62'
  Željko Filipovič je dobil rumeni karton.
64'
64'
  Uroš Smolej je dobil rumeni karton.
65'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Mezga. Velika priložnost za domače za povišanje vodstva. Po podaji z desne strani pred gol je bil v skoku najvišji Mezga. Žoga je končala v prečki.
67'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Krcič. Dobil ga je Željko Filipovič.
69'
  Menjava: iz igre Agim Ibraimi, v igro Marcos Morales Tavares.
70'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dragan Ovčina. Močan strel z roba kazenskega prostora, točno v Handanoviča, ki žogo izbija.
72'
  Streljal je Dejan Mezga, a mimo vrat. Hitra akcija domačih, ki jo je s strelom s kakšnih 16-tih metrov zaključil Mezga, mimo desne vratnice.
73'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Dobil ga je Anže Košnik.
73'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Burgar. Dobil ga je Dejan Trajkovski.
74'
  Dejan Burgar je dobil rumeni karton.
74'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Trajkovski. Strel s kakšnih 17-tih metrov precej z leve strani...
74'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Dobil ga je Miha Gracar.
75'
  Robert Berič je dobil rumeni karton.
76'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
76'
  Menjava: iz igre Anže Košnik, v igro Tine Zornik.
78'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Burgar. Dobil ga je Aleš Mejač.
78'
  Streljal je Željko Filipovič, a mimo vrat.
80'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleš Mertelj. Lepa akcija Maribora na koncu pa šibak strel Mertlja, sicer precej z desne strani z roba kazenskega prostora, točno v vratarja gostov.
82'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Trajkovski.
82'
  Streljal je Dejan Mezga, a mimo vrat. Odlična akcija domačih. Trajkovski je streljal z roba kazenskega prostora, precej z leve strani, zadel stičišče vratnice in prečke, odbito žogo pa z glavo ni uspel v prazno mrežo poslati Mezga.
86'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares! Tekma v LV je odločena! Tavares se je prebil do vratarja Gracarja, ki mu je strel ubranil, nato pa se je žoga odbila od enega od gostujočih nogometašev nazaj do nogometaša Maribora, ki jo je brez težav potisnil v prazno mrežo.
87'
  Menjava: iz igre Dejan Mezga, v igro Matic Črnic.
89'
  Menjava: iz igre Rok Dolžan, v igro Rok Brajič.
90+2'
90+2'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Anže Jelar. Po kotu in gneči pred golom je streljal Jelar, vratar Handanovič je bil na mestu.
90+2'
90+2'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Najdenov. V gneči pred golom je do strela prišel Najdenov, odlična obramba Handanoviča.
90+2'
90+3'
90+3'
  Mariborčani so se kar precej mučili z gosti iz Kranja. Če potegnemo črto pod celotno tekmo pa so vseeno zasluženo osvojili nove tri prvenstvene točke. Potrebno pa je povdariti, da je igra vijoličastih daleč od tistega kar si želijo gledalci in verjetno tudi strokovni štab aktualnih državnih prvakov.