20. krog |  Lendava, Športni park |  26.11.2011 ob 15.00

Nafta

0 : 3

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Kogej Milan (1. pomoč), Kopač Borut (2. pomoč) , Glažar Roman (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 4

0'

0'

0'
  Po treh tednih se znova oglašamo iz lendavskega športnega parka, ki bo prizorišče srečanja 20. kroga 1. SNL med domačo Nafto in gostujočo ekipo Maribora.
0'
  Pomerili se bosta ekipi, ki sta trenutno v dobri formi; Nafta je na zadnjih treh srečanjih zbrala sedem točk, medtem ko traja niz neporaženosti Mariborčanov že dolgih osem krogov. Fascinanten je podatek, da so kar sedemkrat zmagali in le z Olimpijo remizirali.
0'
  Prav tej seriji zmag se lahko Mariborčani zahvalijo, da imajo na razpredelnici velikih devet točk prednosti pred drugouvrščeno Olimpijo.
0'
  Današnja tekmeca sta se v letošnji sezoni pomerila že dvakrat. Prvo srečanje v Lendavi (2. krog) so dobili Mariborčani z 2:1, drugo srečanje v Ljudskem vrtu pa se je presenetljivo končalo z zmago Lendavčanov z 2:0. To je tudi zadnji poraz Maribora.
0'
  Domači trener Stanko Preradovič pri sestavi najboljše enajsterice ni imel večjih težav, saj sta trenutno izven kadra že dalj časa poškodovani vratar Ajlec ter Vaš, ki okreva po operaciji. Nekaj preglavic gostujočemu trenerju Milaniču povzročajo igralci na bočnih položajih, saj danes ne more računati na Vilerja, Mejača, Trajkovskega in Mileca. V kadru ne bo niti Ibraimija, kateri je četrti tujec.
0'
  Medtem, ko se igralci ogrevajo naj omenimo, da je Sindikat profesionalnih igralcev nogometa Slovenije (Spins) sinoči na slovesnosti v Ljubljani, podelil nagrade najboljšim nogometašem v Sloveniji minule sezone po izboru soigralcev ter predstavil najboljšo enajsterico slovenskega prvenstva, ki jo sestavljajo:Hasić (Luka Koper), Rajčević (Maribor), Sretenović (Olimpija), Viler (Maribor), Jović (Olimpija), Vršič (Olimpija), Mezga (Maribor), Vasiljev (Luka Koper, zdaj Amkar Perm), Tavares (Maribor), Osterc (Luka Koper) in Pekič (Domžale). Za najboljšega igralca je bil izbran Marcos Tavares (Maribor)!
0'
  V Lendavi se gledalci še zbirajo. Vreme je oblačno pri dveh stopinjah Celzija, igrišče pa zelo dobro pripravljeno, kar nakazuje dobre pogoje za igro.
0'
  Žreb je določil, da bodo s sredine igrišča začeli igralci Nafte.
0'
1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Duško Vraneševič. Dobil ga je Željko Filipovič.
3'
  Nafta ima udarec iz kota.
6'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dalibor Volaš.
7'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Joao Gabrijel Da Silva.
9'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Joao Gabrijel Da Silva. Dobil ga je Aleš Majer.
10'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Joao Gabrijel Da Silva.
10'
12'
  Izven svojega kazenskega prostora je moral posredovati vratar Handanovič,ki ni bil prepričljiv, njegove napake pa ni znal izkoristiti Da Silva.
14'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je David Tomažič Šeruga.
15'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Sreš.
15'
18'
  Joao Gabrijel Da Silva v prepovedanem položaju.
20'
  Po dvajsetih minutah se igra še ni povsem razživela in poteka v glavnem med obema kazenskima prostoroma. Na prave priložnosti in gole še čakamo...
22'
  Krajša prekinitev zaradi poškodbe Sreša.
25'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Boštjan Zelko.
26'
  Duško Vraneševič v prepovedanem položaju.
27'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil David Tomažič Šeruga. Dobil ga je Marcos Morales Tavares.
28'
  Streljal je Dejan Sreš, a mimo vrat.
31'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Dobil ga je Duško Vraneševič.
33'
  GOOOL! Zadel je Dalibor Volaš!
34'
  Prva res prava priložnost in Maribor vodi. Po lepi globinski podaji se je Volaš sam znašel pred vratarjem Pršo in ga z diagonalnim strelom premagal.
35'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Rajčevič. Dobil ga je Joao Gabrijel Da Silva.
35'
  Aleksander Rajčevič je dobil rumeni karton.
36'
  Prosti strel z roba kazenskega prostora. Priložnost za Sreša.
36'
37'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Dobil ga je Dejan Sreš.
38'
  Nejc Potokar je dobil rumeni karton.
39'
40'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Saša Levačič. Dobil ga je Goran Cvijanovič.
41'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Majer. Dobil ga je Joao Gabrijel Da Silva.
41'
  Aleš Majer je dobil rumeni karton.
43'
  Razburjanje zaradi nedosojenega prekrška nad Cabanom.
45'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Volaš. Dobil ga je Joao Gabrijel Da Silva.
45'
  Ena minuta sodnikovega dodatka.
45+1'
45+1'
  V prvem polčasu smo spremljali dokaj zadržano igro z obeh strani. Gledalci v športnem parku smo pogrešali predvsem priložnosti, edino pravo je Volaš izkoristil in svoji ekipi zagotovil minimalno prednost.
45'
45'
  Menjava: iz igre Saša Levačič, v igro Patrik Raduha.
47'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Boštjan Zelko. Dobil ga je Aleš Majer.
49'
49'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Boštjan Zelko. Najlepša priložnost Nafte na tekmi! Po kotu je žoga prišla do Zelka, ki je z vsega štirih metrov nastreljal vratarja Handanoviča.
50'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares, ki se je izognil nedovoljenemu položaju, sam stekel pred Pršo, a se je domači vratar izkazal z odlično obrambo.
52'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a mimo vrat.
53'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares!
55'
  Domači branilec Jerebic je vrnil žogo vratarju Prši, kateremu je spodrsnilo in žoge ni zadel. Ta je prišla do Tavaresa, ki je žogo brez težav spravil v mrežo.
57'
  Menjava: iz igre Duško Vraneševič, v igro Roland Polareczki.
58'
60'
  Po dveh tretjinah tekme Maribor zanesljivo vodi z 2:0. To pa je prednost, ki jo varovanci Milaniča po doslej prikazanem, ne bi smeli zapraviti.
61'
61'
  GOOOL! Zadel je Soares Bordignon Arghus!
62'
  Prosti strel z desne strani je izvajal Mezga, Arghus pa je žogo z glavo preusmeril v nebranjen del gola.
63'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je Joao Gabrijel Da Silva.
63'
64'
65'
  Streljal je Stjepan Caban, a mimo vrat.
65'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
65'
68'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Lesjak. Dobil ga je Patrik Raduha.
68'
68'
  Menjava: iz igre Goran Cvijanovič, v igro Matic Črnic.
69'
70'
  Še ena napaka v Naftini obrambi. Tokrat je Šeruga vračal žogo Prši, a je bil tokrat le ta hitrejši od Volaša.
71'
71'
  Željko Filipovič je dobil rumeni karton.
73'
  Menjava: iz igre Boštjan Zelko, v igro Rok Vori.
73'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Vori. Dobil ga je Aleš Majer.
73'
  Rok Vori je dobil rumeni karton.
74'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Volaš. Dobil ga je Darko Prša.
75'
76'
  Kljub visokemu vodstvu je Maribor še naprej boljša ekipa...
76'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nejc Potokar.
76'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleksander Rajčevič.
77'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Joao Gabrijel Da Silva. Žogo so z golove črte odbili branilci.
77'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Lesjak. Dobil ga je David Tomažič Šeruga.
77'
  Menjava: iz igre Dejan Mezga, v igro Etien Velikonja.
78'
  Roland Polareczki v prepovedanem položaju.
80'
  Streljal je Dalibor Volaš, a mimo vrat.
80'
81'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Vori. Dobil ga je Zoran Lesjak.
83'
  Bojan Matjašec v prepovedanem položaju.
83'
  Bojan Matjašec je dobil rumeni karton.
85'
  Dalibor Volaš v prepovedanem položaju.
87'
88'
  Bližamo se zaključku današnje tekme, ki je že nekaj časa odločena. Mariborčani z lahkoto nadzorujejo potek srečanja in še naprej poskušajo doseči četrti zadetek.
88'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Sreš. Dobil ga je Etien Velikonja.
88'
  Menjava: iz igre Marcos Morales Tavares, v igro Robert Berič.
90'
  Dve minuti sodnikovega dodatka.
90'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Lesjak. Dobil ga je Dejan Sreš.
90+1'
90+2'
90+2'
  Nafta je z današnjim porazom prekinila niz treh tekem brez poraza, mariborska zmaga v Lendavi pa je za Štajerce dobra popotnica pred sredino evropsko preizkušnjo. Zmaga Maribora je povsem zaslužena, saj je ves čas nadziral potek tekme, Lendavčani pa si razen treh priložnosti za zadetek drugega niso priigrali. Lep pozdrav iz Lendave! Ponovno se slišimo v nedeljo, ko bo v Fazaneriji v Murski Soboti že tretji letošnji prekmurski derbi.