22. krog |  Kranj, Športni center Kranj |  04.03.2012 ob 13.00  | Prenos: Šport TV

Triglav

2 : 1

Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Kokolj Andrej (1. pomoč), Rojko Gregor (2. pomoč) , Goričan Vojko (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 0

0'
  Ljubiteljice in ljubitelji nogometa, lep pozdrav iz Kranja, kjer bosta Triglav in Maribor odigrala zadnje srečanje 22. kroga.
0'
  Spremljali bomo torej dvoboj prvo- in zadnjeuvrščenega.
0'
  Mariborčani v spomladanskem delu niso bili pretirano aktivni, medtem ko so v Kranju doživeli precej kadrovskih sprememb.
0'
  Poleg ima trener Siniša Brkič težave s poškodbami. Danes ne bodo nastopili: Smolej, Brajič, Stjepanovič in Sever.
0'
  Poglejmo prvo enajsterico Maribora: Handanovič, Potokar, Rajčevič, Viler, Mejač, Mezga, Cvijanovič, Mertelj, Ibraimi, Volaš, Tavares.
0'
  Pa še prva ekipa Triglava: Pelko, Zolić, Diallo, Đurič, Krcič, Dolžan, Šuštaršič, Đurkovič, Pokorn, Jožef in Jelar.
0'
  Današnji rezultat glede na uvrstitve klubov na lestvici ne bi smel biti vprašljiv, vendar je potrebno poudariti, da še noben klub v slovenski elitni ligi ni postal prvak že marca.
0'
  Navsezadnje se moramo spomniti tudi tekme 10. kroga lanske sezone, ko je Triglav v Kranju remiziral z Mariborom (2:2).
0'
  Sicer pa Triglav še nikoli v zgodovini nastopanja v prvi ligi ni premagal Maribora.
0'
  Vse je pripravljeno na začetek tekme.
0'
1'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Rajčevič. Dobil ga je Enis Đurkovič.
3'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jalen Pokorn. Dobil ga je Agim Ibraimi.
3'
  Jalen Pokorn je dobil rumeni karton.
4'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Andrej Jožef. Dobil ga je Marcos Morales Tavares.
4'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
7'
  Streljal je Jalen Pokorn, a mimo vrat. Pokorn, ki je v lanski sezoni že nastopal za Triglav je imel odprt strel, a je poizkusil preplašno.
9'
10'
  Zdaj je bilo vroče pred vrati Triglava, a so branilci dobro postavljeni in blokirali strel Tavaresa.
10'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Bojan Đurič. Dobil ga je Aleš Mejač.
10'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat. Že drugič je poizkusil z glavo, vendar premalo močno in natančno, da bi ogrozil Pelka.
12'
  Še strel Mejača, blokiral je mladi reprezentant Diallo!
12'
  Izjemno odprto srečanje spremljamo, veliko dinamike in moških dvobojev.
13'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Anže Jelar. Dobil ga je Aleš Mertelj.
14'
  Lamin Diallo v prepovedanem položaju.
15'
  Đurkovič se je znašel v idealnem položaju, streljal, a je njegovo namero blokiral nekdanji branilec Triglava Potokar!
17'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Bojan Đurič. Hiter prenos žoge Kranjčanov iz obrambe v napad, Krcič je podal v sredino kazenskega prostora naravnost na glavo Đuriča, ki pa v sendviču dveh branilcev ni uspel bolje merit.
19'
21'
  Lepo odigrana kombinacija Tavaresa in Volaša, ki pa ni uspel oddati uporabnega predložka v kazenski prostor. Meril je proti Krvavcu.
22'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Dobil ga je Martin Šušteršič.
23'
23'
  Rajčevič je dobro posredoval pred Đuričem in prekinili obetavno akcijo.
23'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Dolžan. Dobil ga je Dalibor Volaš. Prekršek Mariboru na 35 metrih.
26'
  Ja, danes v Kranju pravcati nogometni praznik, obe tribuni sta praktično polni do zadnjega kotička.
27'
  GOOOL! Zadel je Anže Jelar!
29'
  Lepa akcija Triglava na sredini ingrišča! Gledalci pokajo od navdušenja! Jelal je lepo sprejel žogo pred kazenskim prostorom, nameril diagonalno v desno kot Handanoviča, ki je poizkušal ubraniti strel, a je bil ta premočan in natančen!
31'
  Tavares se je odličil za strel, a je spet zadel enega od branilcev. Brazilec sicer poizkuša, a je nekoliko preveč osamljen v napadu. Po žogo se mora vračati globoko v polje.
34'
  Streljal je Enis Đurkovič, a ZA LAS mimo vrat. Ponovitev Jelarjeve akcije, na drugi strani kazenskega prostora!
35'
  Spet je streljal Tavares in spet blokiran strel!
36'
36'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Dobil ga je Alen Krcič.
38'
39'
  Streljal je Aleksander Rajčevič, a mimo vrat.
39'
40'
  Tavares je bil v idealnem položaju za strel, a se mu je Pelko požrtvovalno vrgel pod noge in preprečil najhuje.
40'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Dobil ga je Andrej Jožef.
42'
43'
  NEVARNA AKCIJA MARIBORA s prostega strela po podaji Mezge, a Rajčevič ni bil pripravljen na žogo!
43'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleksander Rajčevič. Brani Pelko!!! To je bila najlepša priložnost za goste!
44'
  Maribor je izjemno agresiven v napadu! Za vsako ceno si želijo doseči zadetek!
45'
  Minuta sodnikovega dodatka.
45'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat. Ibraimi v prvem polčasu ni bil najbolj razpoložen.
45+1'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Alen Krcič.
45+1'
45'
46'
  Prvi napad za Maribor. Volaš podobno kot v prvem polčasu ni uspel oddati predložka v sredino kazenskega prostora, kjer je čakal Tavares. Malo uporabnih žog v prvem delu za brazilskega napadalca.
46'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Dobil ga je Andrej Jožef.
46'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Bojan Đurič. Dobil ga je Dejan Mezga.
47'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleš Mertelj. Izdredno nevaren poizkus, Pelko je imel veliko težav, da je ubrnil strel.
48'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a za milimetre mimo vrat! Vsi so že videli žogo v golu!
49'
  Menjava: iz igre Jalen Pokorn, v igro Dragan Ovčina.
50'
  Triglav ima udarec iz kota.
52'
  Ja, v drugem delu je Maribor povsem superioren, verjetno glavni trener Milanič je vse moči usmeril v napad.
55'
  Nevarno v kazeneksem prostoru Triglava, Volaš je bil le malo prenizek, da bi žogo z glavo pospravil za hrbet Pelka!
55'
56'
  Bojan Đurič je dobil rumeni karton zaradi vlečenja za dres.
57'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Cvijanovič.
58'
  GOOOL! Zadel je Enis Đurkovič!
60'
  Kakšen dribling Đurkoviča!! Rajčevič si bo to akcijo verjetno zapomnil do konca življenja! Đurkovič je nato samozavestno povedel žogo proti Handanoviču in ga hladnokrvno ukanil!
60'
  Streljal je Dragan Ovčina, a ZA LAS mimo vrat!
61'
  Ja, Maribor je vse sile usmeril v napad, zato se Triglavu odpira veliko prostora za protinapade, ki so jih do zdaj odlično izkoristili!
61'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares. Izjemno slab poizkus Brazilca.
61'
  Menjava: iz igre Goran Cvijanovič, v igro Etien Velikonja.
64'
65'
65'
  Z glavo je po podaji iz kota streljal Potokar, a mimo vrat.
66'
  Menjava: iz igre Enis Đurkovič, v igro Dejan Burgar.
72'
  Menjava: iz igre Anže Jelar, v igro Blaž Šujica.
73'
  Streljal je Dragan Ovčina, a mimo vrat. Strel mu je lepo prirpavil danes razpoloženi Krcič.
73'
  Menjava: iz igre Marcos Morales Tavares, v igro Robert Berič.
73'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dalibor Volaš. Na mestu Jelar.
76'
  Menjava: iz igre Agim Ibraimi, v igro Martin Milec.
77'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Berič. Malo je manjkalo in nekdanji nogometaš Interblocka bi zamnjšal zaostanek! Zopet se je izkazal Pelko!
78'
78'
  Iz oddaljenosti je po udarcu iz kota streljal Mejačt. Dober, a premalo natančen poizkus.
79'
  Dejan Burgar v prepovedanem položaju.
80'
  Dalibor Volaš v prepovedanem položaju.
80'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Burgar. Smrtna priložnost za napadalca Kranja! Zopet sta spala zadnja branilca Maribora Potokar in Rajčevič!
82'
  Streljal je Martin Milec, a mimo vrat. Pred tem še dva poizkusa Velikonje in Beriča, a žoga nikakor noče v okvir vrat!
83'
84'
  Z glavo je streljal Rajčevič, Pelko v prazno, a tudi ta žoga ni hotela v gol!
85'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Etien Velikonja. Dobil ga je Edvin Zolič.
85'
  Blaž Šujica v prepovedanem položaju.
86'
87'
  Zdaj vsi najvijači na nogah. Še nekaj trenutkov loči Triglavane od prve zgodovinske zmage proti Mariboru v elitni ligi.
87'
88'
  Dejan Burgar je dobil rumeni karton. Prosti strel na robu kazenskega prostora!
89'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Mezga.
89'
90'
  Streljal je Martin Milec, a mimo vrat.
90'
  4 minute sodnikovega dodatka.
90+1'
  Robert Berič v prepovedanem položaju. Sicer je žoga končala za hrbtom Pelka, a je sodnik gol razveljavil!
90+4'
  GOOOL! Zadel je Dalibor Volaš!
90+4'
90+4'
  Tekme je konec! Zgodovinska zmaga Triglava proti prvouvrščenemu Mariboru. Spremljali smo kakovostno in izjemno srečanje! Nasvidenje do prihodnjič!