23. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  10.03.2012 ob 16.00  | Prenos: Šport TV

2 : 1

Sodniki: Bukovec Miran (glavni sodnik), Tompa Marjan (1. pomoč), Kepe Štefan (2. pomoč) , Mertik Bojan (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 3

0'
  Lep pozdrav iz Ljudskega vrta, kjer čakamo na tekmo 23. kroga 1.SNL med Mariborom in Domžalami.
0'
  Postava Maribora: Handanovič, Milec, Mezga, Ibraimi, Velikonja, Volaš, Cvijanovič, Potokar, Rajčevič, Viler, Mertelj.
0'
  Postava Domžal: Vidmar, Elsner, Knezovič, Zec, Apatič, Teinovič, Drevenšek, Skubic, Vuk, Radovanovič, Živec.
0'
  Mariborčani se bodo prvič v drugem delu prvenstva predstavili domači publiki ter poskušali popraviti spodrsljaj iz prvega spomladanskega kroga, ko so v Kranju izgubili proti Triglavu.
0'
  Na drugi strani prihajajo Domžalčani v Ljudski vrt z dobro popotnico, kajti v prvem spomladanskem krogu so doma premagali Koper. Gostje so se med zimskim premorom okrepili in zanimivo bo videti, kaj lahko naredijo proti vodilni ekipi lige Mariboru.
0'
  Ekipi prihajata na igrišče, domačini bodo nastopili v tradicionalnih vijoličastih majicah, gostje pa popolnoma v rumenem.
0'
2'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Saša Aleksander Živec. Dobil ga je Dejan Mezga.
2'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Etien Velikonja. Dobil ga je Dalibor Teinovič.
3'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Apatič. Dobil ga je Etien Velikonja.
3'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat. Prvi strel proti golu, z roba kazenskega prostora je sprožil Ibraimi, slab strel mimo vrat.
5'
  Dalibor Volaš v prepovedanem položaju.
5'
  Igor Radovanovič v prepovedanem položaju.
6'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Igor Radovanovič. Dobil ga je Nejc Potokar.
6'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Dalibor Teinovič.
7'
  Začetno otipavanje, še brez prave akcije.
8'
  Streljal je Dalibor Volaš, a mimo vrat. Prva nevarna akcija domačih. Z desne strani je kazenski prostor natančno podal Velikonja točno do Volaša, ki pa je z glavo sprožil mimo desne vratnice nemočnega vratarja Vidmarja.
10'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Etien Velikonja. Po podaji z leve strani pred gol slab strel z glavo Velikonje.
12'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Igor Radovanovič. V trenutkih pritiska Maribočanov so gostje krenili v hitro akcijo. Radovanovič je streljal s kakšnih 22-tih metrov, malce z desne strani, žoga je oplazila prečnik.
14'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Darko Zec. Dobil ga je Dejan Mezga.
15'
  Darko Zec je dobil rumeni karton.
17'
  Streljal je Martin Milec, a mimo vrat.
19'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi. Rahel strel z roba kazenskega prostora, segrevanje Vidmarja.
22'
  Domžale ima udarec iz kota.
26'
  Smo na sredini prvega polčasa. Mariborčani so za odtenek boljši, toda tudi gostje so že nevarno napadli.
27'
27'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Dobil ga je Nejc Skubic.
29'
  Streljal je Marko Drevenšek, a mimo vrat. Strel s precejšnje razdalje, visoko preko gola.
30'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Rajčevič. Dobil ga je Saša Aleksander Živec.
32'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Dobil ga je Slobodan Vuk.
32'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Dobil ga je Saša Aleksander Živec.
33'
34'
  V zadnjih minutah spremljamo obračun na sredini igrišča brez akcij, ki bi dišale po golu. Katera ekipa bo prekinila "mrtvilo"?
35'
  Streljal je Marko Drevenšek, a mimo vrat. Po dolgem času obetavnejši strel z roba kazenskega prostora, preko gola vratarja Handanoviča.
35'
  Agim Ibraimi v prepovedanem položaju.
36'
  GOOOL! Zadel je Etien Velikonja!
38'
  Veselje v Ljudskem vrtu. Milec je z desne strani natančno podal žogo v kazenski prostor do Velikonje, ki jo je z glavo zabil v gol. Odlična kombinacija za vodstvo domačinov z 1:0.
39'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Marko Drevenšek.
40'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Skubic. Dobil ga je Agim Ibraimi.
42'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Dobil ga je Igor Radovanovič.
42'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marko Drevenšek. Poskus s prostega strela s kakšnih 25-tih metrov, Handanovič je imel veliko dela.
42'
44'
44'
  GOOOL! Zadel je Saša Aleksander Živec!
45'
  Iz kota je Drevenšek poslal predložek pred gol, kjer Skubic žoge z glavo ni najbolje zadel. Prišla je na drugo vratnico do Zeca, ki jo je iz voleja podal v sredino. Tam je z nekaj metrov žogo čez črto poslal Živec.
45'
Podaljšek
  Še 2 minuti podaljška.
45'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Darko Zec. Dobil ga je Dalibor Volaš.
45+1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi. Močan strel s prostega strela s 25-tih metrov, Vidmar odbija v kot.
45+1'
45+2'
45+2'
  Menjava: iz igre Agim Ibraimi, v igro Matic Črnic.
45'
46'
  Začetek drugega polčasa. Domači strateg se je odločil za eno menjavo, gostujoči je na igrišče poslal ekipo, ki je začela tekmo.
46'
48'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Apatič. Dobil ga je Dalibor Volaš.
48'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Apatič. Dobil ga je Dejan Mezga.
50'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Dobil ga je Dalibor Teinovič.
54'
  Še vedno čakamo na prvo nevarno akcijo v drugem delu igre. Domačini so sicer zelo agresivno krenili v boj, vendar brez pravega učinka.
54'
54'
  Streljal je Slobodan Vuk, a mimo vrat. Po kotu z leve strani je bil pred golom najvišji v skoku Vuk, ki pa na srečo domačih ni meril natančno in žoga je zgrešila daljšo vratnico.
55'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Igor Radovanovič. Dobil ga je Martin Milec.
58'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Črnic. Dobil ga je Marko Drevenšek.
60'
  GOOOL! Zadel je Dalibor Volaš!
61'
  Maribor vodi z 2:1. Ponovno je bil v glavni vlogi Milec, ki je z desne strani poslal oster predložek pred gol. Na drugi vratnici je bil na pravem mestu Volaš ter z neposredne bližine potisnil žogo v mrežo.
62'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Dobil ga je Goran Cvijanovič.
62'
  Ivan Knezovič je dobil rumeni karton.
62'
  Menjava: iz igre Saša Aleksander Živec, v igro Dejan Gerič.
64'
64'
65'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Drevenšek. Dobil ga je Dalibor Volaš.
66'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Teinovič. Dobil ga je Dalibor Volaš.
66'
69'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a mimo vrat. Nova grožnja domačih. Ponovno so vijoličasti, tokrat sicer z leve strani, poslali ostro žogo v kazenski prostor točno do Cvijanoviča, ki je z glavo le za las streljal preko gola.
71'
  Streljal je Dejan Gerič, a mimo vrat. Samostojna akcija na robu kazenskega prostora, precej z leve strani, nato strel mimo leve vratnice vratarja Handanoviča.
72'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Dobil ga je Dalibor Teinovič.
73'
  Streljal je Dalibor Volaš, a mimo vrat. Hitra akcija domačih. Po levi strani je pobegnil Velikonja, nato podal žogo nazaj proti robu kazenskega prosora do Volaša, ki slabo strelja.
74'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Cvijanovič. Kakšna priložnost za domače. Cvijanovič je sam pred Vidmarjem, a vratar gostov se ni pustil presenetiti.
75'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Martin Milec. Dobil ga je Slobodan Vuk.
75'
  Martin Milec je dobil rumeni karton.
76'
  Menjava: iz igre Luka Elsner, v igro Amer Krcič.
76'
  Streljal je Marko Drevenšek, a mimo vrat. Močan strel z več kot 30-tih metrov, preko gola.
77'
  Menjava: iz igre Dejan Mezga, v igro Željko Filipovič.
79'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a mimo vrat. Nevarna akcija Maribora. Po kombinaciji v kazenskem prostoru je sledila podaja na 11 metrov do Cvijanoviča, ki pa je z ugodnega položaja okroglo usnje poslal pod oblake.
80'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Skubic. Dobil ga je Goran Cvijanovič.
80'
  Nejc Skubic je dobil rumeni karton.
80'
  Menjava: iz igre Marko Drevenšek, v igro Damir Pekič.
82'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Apatič. Dobil ga je Matic Črnic.
85'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matic Črnic. Protinapad domačih. Po podaji z leve strani pred gol je Črnic s kakšnih 12-tih metrov lepo sprožil, vendar točno v vratarja Vidmarja.
85'
  Menjava: iz igre Etien Velikonja, v igro Marcos Morales Tavares.
88'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Amer Krcič. Dobil ga je Nejc Potokar.
89'
  Počasi se bližamo koncu rednega dela tekme. Vijoličasti zasluženo vodijo in so na pragu zmage.
89'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Martin Milec. Odličen strel s kakšnih 22-tih metrov, vendar preslab za Vidmarja, ki je z aktraktivno parado žogo izbil z desnega zgornjega kota.
89'
90+1'
Podaljšek
  Še 4 minuta podaljška.
90+1'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
90+2'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Amer Krcič. Dobil ga je Goran Cvijanovič.
90+2'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Cvijanovič. Iz te akcije bi lahko Cvijanovič iztržil tudi kaj več, razen tega, da je ogrel dlani vratarja Vidmarja.
90+2'
  Goran Cvijanovič v prepovedanem položaju.
90+3'
  Streljal je Darko Zec, a mimo vrat. Nenaden strel z roba kazenskega prostora, na srečo domačih mimo gola.
90+4'
90+4'
  Mariborčani so vknjižili prve 3 točke v drugem delu prvenstva. Spremljali smo zanimivo tekmo ter na koncu zasluženo zmago domačih.