35. krog |  Celje, Arena Petrol |  17.05.2012 ob 18.00

Celje

1 : 2

Sodniki: Habjanič Sašo (glavni sodnik), Gabor Jožef (1. pomoč), Smej Simon (2. pomoč) , Tratnjek Andrej (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 3

0'
  Lepe pozdrave iz sončnega Celja. Vse je pripravljeno na lepo nogometno predstavo. Letos smo na treh tekmah videli zmago Maribora, vedno pa so bile to tekme z veliko zadetki.
0'
  Tekma ne odloča o ničemer, zato si lahko tudi danes obetamo sproščeno in napadalno predstavo z obeh strani.
0'
  Oba trenerja sta storila nekaj zamenjav v prvem moštvu. To je nekakšna generalka pred pokalnim finalom, ki bo v sredo 23.5. v Ljubljani.
0'
  Postava Celja: 31- Kotnik, 3- Kovjenić, 5- Krajcer, 11- Bezjak, 13- Bakarič, 14- Škafar, 19- Verbič, 23- Gaber, 25- Gobec, 28- Moćić, 88- Medved
0'
  Postava Maribora: 12- Pridigar, 4- Vidović, 8- Mezga, 9- Tavares, 24- Trajkovski, 31- Lesjak, 32- Berič, 36- Majer, 44- Arghus, 70- Mertelj, 92 -Črnic
0'
  Vijoličasti so sicer v seriji osmih zaporednih zmag, nazadnje pa so poraz doživeli v prvem krogu pomladi v začetku marca, ko so presenetljivo klonili v Kranju z 2:1.
0'
  Vodilni Maribor je že prvak Slovenije in ima na prvem mestu 22 točk prednosti pred Olimpijo. Celjani so 7., izpasti več ne morejo, višje pa tudi ne bo šlo.
0'
  Pred tekmo se je kapetan Celja Sebastjan Gobec tudi zahvalil ekonomu Celja Milanu Turnšku, ki je 20 let deloval v klubu. Prejel je dres s številko 20.
0'
4'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Berič.
4'
  Berič je bil po dolgi podaji sam pred vrati, a slabo zaključil.
5'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Jovan Vidovič.
5'
  Prekršek je utrpel Roman Bezjak .
5'
  Jovan Vidovič je dobil rumeni karton.
6'
  Prosti strel Celja, Gobec je zadel živi zid in žoga je končala v kotu, iz katerega se ni izcimilo nič.
8'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Saša Bakarič. Dobil ga je Dejan Mezga.
9'
  Enajstmetrovka za Celje !!!
10'
Gol (11m)
  GOOOL! Roman Bezjak je zadel enajstmetrovko!
10'
  Soares Bordignon Arghus je dobil rumeni karton.
10'
  Aarghus je v kazenskem prostoru podrl domačega napadalca, si prislužil rumeni karton in Celju podaril enajstretrovko.
12'
  Roman Bezjak v prepovedanem položaju.
13'
  Streljal je Matic Črnic, a mimo vrat.
13'
  Črnic je zatresel le zunanji del mreže! Mariborski navijači so že skočili v zrak!
15'
  Enajstmetrovka za MARIBOR !!!
15'
Gol (11m)
  GOOOL! Dejan Mezga je zadel enajstmetrovko!
15'
  Marko Krajcer je dobil rumeni karton.
15'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Krajcer. Dobil ga je Dejan Mezga.
16'
  Najprej lepa priložnost za Beriča, ki je bil sam pred vrati, a preveč okleval. Nato pa je prekršek storil Krajcer in Mezga je uspešno izvedel enajstmetrovko.
23'
  Streljal je Roman Bezjak, a mimo vrat.
26'
  Po živahnem začetku zdaj igra v glavnem med obema kazenskima prostoroma.
26'
  Menjava: iz igre Marko Krajcer, v igro Bekim Kapič.
28'
  Streljal je Klemen Medved, a mimo vrat.
29'
  Velika napaka Vidoviča, kateremu je žogo ukradel Bezjak. Na koncu je do zaključnega strela prišel Medved, a meril mimo vrat.
32'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Saša Kovjenič. Dobil ga je Matic Črnic.
32'
  Saša Kovjenič je dobil rumeni karton.
32'
33'
  Danes aktivni Matic Črnic je dobro potegnil, a na koncu meril visoko čez gol z velike razdalje.
34'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
35'
  Tavares je bil v boljšem položaju kot Črnic, tudi on pa je meril mimo vrat.
37'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Roman Bezjak. Dobil ga je Dejan Trajkovski.
40'
  Po kotu sta v domačem kazenskem prostoru z glavama trčila Kapič in Arghus. Že sta na nogah in bosta lahko nadaljevala z igro.
44'
  V drugem delu prvega polčasa bolj malo pravih priložnosti. Obrambi sta zanesljivi.
45'
45'
Podaljšek
  Še 2 minuti sodnikovega dodatka.
45+1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Roman Bezjak. Dobil ga je Soares Bordignon Arghus.
45+2'
45+2'
  V prvem delu je bilo zelo živahno na začetku tekme, potem pa je tempo pošteno padel. Zaenkrat izenačen boj in pravičen izid na Areni Petrol.
45+2'
  Upamo na nekoliko bolj živahno nadaljevanje obračuna.
45'
46'
  Streljal je Zoran Lesjak, a mimo vrat.
46'
  Lesjaku so domači branilci blokirali strel.
47'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Saša Bakarič. Dobil ga je Aleš Majer.
51'
  Streljal je Jovan Vidovič, a mimo vrat.
51'
  Lepa podaja Mezge, Vidovič pa je iz dokaj ugodnega položaja z glavo meril nekoliko previsoko.
52'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Škafar. Dobil ga je Aleš Majer.
54'
  Streljal je Aleš Mertelj, a mimo vrat.
54'
  Lepa kombinacija Maribora, povratna žoga Mertlju na 15m, ki je bil neoviran, a meril previsoko.
56'
  Maribor je tisti, ki plete mrežo okoli Celjskih vrat, a ne pride do pravega zaključnega strela.
57'
  Menjava: iz igre Jure Škafar, v igro Alen Romih.
58'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Lesjak. Dobil ga je Roman Bezjak.
58'
  Zoran Lesjak je dobil rumeni karton.
59'
  Lesjak je izgubil žogo in potem podrl Bezjaka, tem s tem preprečil nadaljevanje celjske akcije.
61'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
62'
  Tavares je precej z desne strani meril v okvir gola, vendar strel je bil preslab, da bi ogrozil vratarja Kotnika.
63'
64'
  Najprej je streljal Lesjak, kateremu so domači strel blokirali, do odbite žoge je prišel Črnic, ki je streljal previsoko.
64'
65'
  Kotnik je strel Beriča izbil v kot, po katerem je v domačem kazenskem prostoru vladala velika zmeda, a zaključnega strela ni bilo.
65'
  Celjska obramba je na težki preizkušnji, saj so Mariborčani ves čas nevarni.
67'
  GOOOL! Zadel je Dejan Mezga!
68'
  Mezga se je znašel sam pred vrati in Maribor zasluženo popeljal v prednost. Kotnik je bil na tleh, Mezga pa je spodkopal žogo, ki je končala v mreži.
71'
  Menjava: iz igre Matic Črnic, v igro Goran Cvijanovič.
72'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a mimo vrat.
72'
  Takoj po vstopu v igro je od daleč poizkušal Cvijanovič. Žogo mu je lepo namestil Tavares.
73'
  Streljal je Robert Berič, a mimo vrat.
74'
  Spet je lepo podal Tavares. Tokrat je na drugi vratnici žogo pričakal Berič, ki je z volejem žogo poslal za las mimo vrat.
75'
77'
  Menjava: iz igre Robert Berič, v igro Dalibor Volaš.
78'
  Berič se je danes trudil, kar precej poizkušal, a do pravega strela ki bi mu prinesel veselje ni prišel.
80'
81'
  Zaenkrat edina Celjska priložnost v drugem polčasu. Bezjak je po lepi podaji z leve meril močno z volejem, a zgrešil vrata. Če bi žoga nekoliko bolj "sedla", bi bil to pravi evrogol!
83'
  To je bila prva nevarna Celjska akcija v nadaljevanju. Maribor sicer brez težav nadzoruje potek dogajanj na igrišču in vodi povsem zasluženo.
83'
85'
  Protinapad Maribora, Tavaresu pa so domači branilci žogo izbili iz črte. Prvo "match žogo" je Maribor zapravil.
86'
  Menjava: iz igre Tadej Gaber, v igro Stefan Ristovski.
89'
  Ostalo je le še dobra minuta rednega dela, kot kaže bodo vijoličasti zasluženo slavili na Štajerskem derbiju.
90'
Podaljšek
  Še 3 minute sodnikovega dodatka.
90'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Roman Bezjak.
90+1'
  Z glavo je streljal Bezjak. Pridigar je žogo izbil v kot.
90+2'
  Menjava: iz igre Marcos Morales Tavares, v igro Etien Velikonja.
90+3'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Trajkovski. Dobil ga je Benjamin Verbič.