3. krog |  Murska Sobota, Mestni stadion Fazanerija |  29.07.2012 ob 18.00  | Prenos: Stream prvaliga.si

Mura

1 : 3

Sodniki: Čeferin Darko (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Ajdovec Rafael (2. pomoč) , Podgoršek Marko (4. sodnik)
Delegat: Kranjec Sandi
Št. gledalcev: 2400

3. krog: Mura 05 : Maribor 1:3

Nogometaši Mure 05 so v 3. krogu 1. slovenske nogometne lige izgubili proti Mariboru z 1:3 (0:1).

Mura 05 : Maribor 1:3 (0:1)

Strelci: 0:1 Vidović (23.), 0:2 Ploj (48.), 0:3 Komazec (71.), 1:3 Fajić (84.).

Mura 05: Draković, Sreš (od 81. Gruškovnjak), Majer, Bohar, Horvat, Buzeti (od 63. Vaš), Fajić, Janža, Kouter, Jelić, Maruško.

Maribor: Pridigar, Vidović, Mejač (od 76. Arghus), Mezga (od 69. Cvijanović), Komazec, Potokar, Trajkovski, Ploj, Dodlek, Mertelj (od 64. Filipović), Črnic.

Rumeni kartoni: Sreš, Kouter, Fajić, Maruško.
Rdeč karton: /.

Evropska potnika, ki uspešno prestavljata slovenski nogomet v mednarodni areni, sta se tokrat udarila doma v tradicionalno prekmursko-štajerskem derbiju. Pred naslednjimi obračuni (Mura bo svojo povratno tekmo proti kijevskemu Arsenalu igrala v Ljudskem vrtu) sta postavi doživeli kar nekaj sprememb, zaradi poškodb, kartonov in tudi osvežitev od napornih srečanj na domačih in mednarodnih tekmah. To se je manj poznalo širokemu kadru, ki ga ima na voljo Darko Milanič, tako da so državni prvaki prišli do zmage in prvega mesta na lestvici. Mura ostaja pri le eni točki.

Po nalivu, ki je malce osvežil ozračje, so že v prvi minuti domači uprizorili nevaren napad. Po hudi napaki mariborske obrambe je Erik Janža podal v sredino, Leon Horvat pa je bil za korak prepočasen. Gosti niso ostali dolžni domačim. Po prostem strelu Dejana Mezge v peti minuti je Filip Draković s težavo in pomočjo prečke ohranil mrežo nedotaknjeno. V naslednji minuti se je zatresla mreža Mure, a je bil zadetek zaradi prepovedanega položaja razveljavljen. V 11. minuti so bili črno-beli blizu vodstva. Po lepi akciji je streljal Horvat, žoga pa je tik ob desni vratnici zapustila igrišče.

Sledile so minute vijoličastih in izjemni vratar Mure je v 19. minuti in 23. minuti po strelih Alena Ploja in Matica Črnica dvakrat rešil domače, tretji napad pa je Štajercem prinesel vodstvo. Mezga je izvedel kot z leve strani, ob odsotnosti domačega visokega obrambnega tandema Fabijan Cipot - Denis Kramar je bil najvišji Jovan Vidović in z glavo zatresel mrežo domačih. V prvem polčasu velja omeniti še močan strel Črnica, a je znova odlično posredoval Draković. Minuto pred koncem polčasa so bili domači še najbližje izenačenju. Predložek Roka Buzetija z desne strani je Nusmir Fajić z glavo žogo lepo preusmeril proti mariborski mreži, a je Marko Pridigar strel obranil.

Nadaljevanje se je pričelo odlično za goste. V 48. minuti sta najprej Draković in vratnica rešila muraše, a je odbito žogo Alen Ploj iz neposredne bližine potisnil v mrežo. Dve minuti pozneje je Nusmir Fajić sprožil, žoga pa je končala v naročju Pridigarja. V nasprotnem napadu bi gosti lahko povedli s 3:0, a so jo domači srečno odnesli, vratar Draković pa je nato v 59. minuti obranil še en strel razpoloženega Črnica.

V 61. minuti je Horvat v ugodnem položaju močno streljal, žoga pa je zadela le zunanji del mreže. Na drugi strani je znova odlično posredoval Draković, obranil je izjemen strel Nikole Komazeca s prostega strela. Isti igralec pa je nato imel več sreče, ko je z glavo le zadel za 3:0. Domači so šest minut pred koncem dosegli tolažilni zadetek, iz polvoleja je bil uspešen Fajić. Isti igralec je minuto zatem padel v kazenskem prostoru gostov, vendar si je prislužil le rumen karton zaradi simuliranja.