6. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  18.08.2012 ob 20.00

2 : 1

Sodniki: Žnidaršič Andrej (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Žekš Zoran (2. pomoč) , Tošeski Boris (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 3

0'
  Nogometni pozdrav iz Ljudskega vrta! Smo v pričakovanju dvoboja med Mariborom in Domžalami, ki sta pred šestim krogom na prvenstveni lestvici zasedala prvo oziroma četrto mesto.
0'
  Za uvod hiter vpogled v statistiko. V zadnjem obdobju v medsebojnih tekmah prevladujejo vijoličasti, ki z Domžalami niso izgubili od oktobra 2009. Obenem velja omeniti uspešna domžalska gostovanja v tem prvenstvu. Tri tekme - tri zmage. Dosedanjih devet točk so vpisali v Ljubljani, Kidričevem in Kranju.
0'
  Termin tekme je umeščen v mariborsko nogometno navdušenje pred dvobojem z zagrebškim Dinamom v končnici kvalifikacij za ligo prvakov. Domžale bodo zadnji preizkus za Milaničeve izbrance pred sredinim srečanjem v Zagrebu. V Ljudskem vrtu trdijo, da so v tem hipu osredotočeni le na nocojšnjo obveznost.
0'
  Imamo postavi ekip.
0'
  Maribor: Handanović, Milec, Mejač, Mezga, Tavares, Ibraimi, Cvijanović, Potokar, Rajčevič, Berič, Mertelj
0'
  Domžale: Zabret, Skubic, Zec, Vuk, Osmanaj, Knezovič, Rems, Majer, Požeg Vancaš, Husmani, Kous
0'
  Več težav s sestavo ekipe je imel trener Domžal Stevan Mojsilović. V mariborski postavi tudi Agim Ibraimi, ki si je med tednom na reprezentančni akciji poškodoval roko.
0'
0'
  Domžale ima udarec iz kota.
1'
  Streljal je Liridon Osmanaj, a mimo vrat.
1'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
3'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Utrpel ga je Rudi Požeg Vancaš.
5'
  Aleksander Rajčevič igra 100., Marcos Tavares pa že 200. tekmo za vijoličaste.
8'
  Maribor prevladuje, a za zdaj brez priložnosti.
10'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Liridon Osmanaj. Utrpel ga je Aleksander Rajčevič.
12'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Žan Majer. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
13'
  Domžale so se osredotočile na branjenje in protinapade. Doslej brez uspeha.
13'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Utrpel ga je Žan Majer.
14'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Darko Zec. Utrpel ga je Robert Berič.
19'
  Po velikem zanimanju in gneči pri predprodaji vstopnic za tekmo z Dinamom se je danes v Ljudskem vrtu zbralo le okrog tisoč gledalcev.
20'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Martin Milec. Utrpel ga je Rudi Požeg Vancaš.
20'
23'
  Priložnost za Domžale. Nejc Skubic je podal Goranu Vuku, ki se je znašel sam pred mariborskim vratarjem, vendar se je Jasmin Handanović izkazal.
24'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Vuk.
25'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Utrpel ga je Nejc Skubic.
26'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Utrpel ga je Ivan Knezovič.
27'
  Domžale so se otresle začetnega mariborskega pritiska. Igralci v vijoličastem še zmeraj nenevarni.
27'
32'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Utrpel ga je Robert Berič.
33'
  Dejan Mezga je dobil rumeni karton.
33'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Utrpel ga je Goran Vuk.
37'
  Domžalčani so v tem prvenstvu prejeli le tri zadetke. Tudi danes z organizirano postavitvijo uspešno onemogočajo Maribor.
37'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Darko Zec.
40'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares!
42'
  Prva priložnost za vijoličaste in vodstvo. Natančno podajo je z leve strani prispeval Mejač, do žoge je v kazenskem prostoru prišel Tavares in jo s pomočjo domžalskega branilca spravil v mrežo. Brazilec je dosegel že svoj 81. zadetek za Maribor.
42'
42'
  Streljal je Martin Milec, a mimo vrat.
45'
  Minuta sodnikovega dodatka v prvem polčasu.
45+1'
45'
46'
48'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Husmani Zeni. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
49'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Husmani Zeni. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
49'
51'
  Martin Milec je dobil rumeni karton.
51'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Martin Milec. Utrpel ga je Liridon Osmanaj.
52'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nejc Skubic.
53'
  Skubic je izvajal prosti strel za Domžale. Poizkus je brez težav ustavil Handanović.
53'
  Liridon Osmanaj je dobil rumeni karton.
53'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Liridon Osmanaj. Utrpel ga je Martin Milec.
54'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rudi Požeg Vancaš.
55'
  Pogumnejša igra bi se Domžalam skoraj obrestovala ob udarcu Vancaš Požega z roba kazenskega prostora. Z odlično obrambo se je izkazal Handanović.
55'
  Husmani Zeni je dobil rumeni karton.
56'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Husmani Zeni. Utrpel ga je Aleš Mejač.
56'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Mezga.
57'
  Natančno odmerjen strel Dejana Mezge je Gregor Zabret preusmeril v kot.
57'
57'
  Streljal je Žan Majer, a mimo vrat.
58'
  Menjava: iz igre Dejan Mezga, v igro Matic Črnic.
58'
  Zanimivejša predstava v drugem polčasu. Domžale kažejo željo po izenačenju.
59'
  Goran Vuk v prepovedanem položaju.
60'
  Darko Zec je dobil rumeni karton.
60'
61'
62'
  Streljal je Robert Berič, a mimo vrat.
63'
  Velika priložnost za Roberta Beriča. Globinsko podajo je prispeval Martin Milec, ob soočenju z domžalskim vratarjem pa je mariborski napadalec meril za las mimo vrat.
63'
  Menjava: iz igre Darko Zec, v igro Mato Šimunovič.
65'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi. Gregor Zabret je dodal izvrstno obrambo.
65'
67'
  Menjava: iz igre Rudi Požeg Vancaš, v igro Slobodan Vuk.
68'
  Nejc Potokar je dobil rumeni karton.
68'
  Prekršek je utrpel Mato Šimunovič .
68'
  Streljal je Nejc Skubic, a mimo vrat.
68'
  Streljal je Matic Črnic, a mimo vrat.
70'
71'
  Nevarne akcije se vrstijo. Robert Berič je zgrešil nemogoče. Po podaji Martina Milca se je sam znašel pred domžalskim vratarjem, a s petih metrov meril čez gol.
71'
72'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Utrpel ga je Nejc Skubic.
73'
  GOOOL! Zadel je Ivan Knezovič!
74'
  Mnogo zanimivejše nadaljevanje prinaša izenačenje. Z natančnim predložkom se je izkazal Žiga Kous, z natančno odmerjenim udarcem z glavo mimo Handanovića pa branilec Ivan Knezovič.
75'
  Streljal je Mato Šimunovič, a mimo vrat.
75'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Mato Šimunovič. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
76'
  Mariborčani so bili kaznovani za neučinkovitost. Zdaj so vse sile usmerili v napad, toda Domžale so še zmeraj nevarne iz hitrih nasprotnih akcij.
77'
  Robert Berič v prepovedanem položaju.
77'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matic Črnic.
78'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
78'
  Streljal je Aleš Mejač, a mimo vrat.
79'
  Vijoličasti streljajo z vseh koncev, a gre za nenatančne udarce.
79'
  Streljal je Ivan Knezovič, a mimo vrat.
80'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Utrpel ga je Ivan Knezovič.
82'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Utrpel ga je Goran Vuk.
83'
83'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Cvijanovič.
84'
84'
85'
  Menjava: iz igre Liridon Osmanaj, v igro Nack Patrick Balokog.
86'
87'
  Mariborski kapetan je zaznamoval svojo 200. tekmo za vijoličaste. Ibraimi je s kota podal do Cvijanovića, ta pa natančno na glavo Tavaresa, ki je zadel daljši kot domžalskega vratarja.
88'
  Slobodan Vuk v prepovedanem položaju.
88'
  Menjava: iz igre Agim Ibraimi, v igro Timotej Dodlek.
90'
  Domžale se trudijo za izenačenje. Imajo še tri minute časa v sodniškem dodatku.
90+1'
  Menjava: iz igre Goran Cvijanovič, v igro Rajko Rep.
90+2'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Skubic. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
90+3'
90+3'
  Mariborčani so na krilih svojega kapetana prišli do četrte zmage v letošnjem prvenstvu in ustrezne popotnice za evropski dvoboj z Dinamom, gostje se morajo sprijazniti s tretjim porazom. Lep pozdrav iz Ljudskega vrta.