7. krog |  Celje, Arena Petrol |  25.08.2012 ob 20.00  | Prenos: Stream prvaliga.si

Celje

0 : 2

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Šinkovec Anton (1. pomoč), Ajdovec Rafael (2. pomoč) , Mertik Bojan (4. sodnik)
Delegat: Kacijan Danilo
Št. gledalcev: 2500

Neporažen le še Maribor

Nogometaši Celja so v 7. krogu 1. slovenske nogometne lige izgubili proti Mariboru z 0:2 (0:1).

Celje : Maribor 0:2 (0:1)

Strelca: 0:1 Ploj (31.), 0:2 Črnic (73.)

Celje: Kotnik, Vrhovec, Krajcer, Bajde, Moćić, Korošec, Gobec, Plesec (od 67. Horvat), Žitko, Tomažič-Šeruga (od 59. Verbič), Ivanović (od 46. Lutfi).

Maribor: Handanović, Vidović, Milec, Mezga (od 72. Črnic), Komazec, Trajkovski, Rajčević, Ploj (od 86. Šauperl), Dodlek, Lesjak, Rep.

Rumeni karton: Lesjak.
Rdeč karton: /.

Dvoboj doslej še neporaženih ekip na celjskem stadionu se je končal z veseljem Maribora. Čeprav je trener Darko Milanič pred torkovo povratno tekmo 4. kroga kvalifikacij proti zagrebškemu Dinamu pričakovano dokaj premešal začetno postavo, so njegovi varovanci nalogo opravili po pričakovanju. Prišli do do pete zmage v prvenstvu, prednost pred doslej drugouvrščenim Celjem, ki je tako trem zmagam in remijem dodal prvi poraz, pa povišali na pet točk.

Po uvodnem "otipavanju" so najprej zagrozili Celjani, ki so imeli v 11. minuti lepo priložnost. Nikola Ivanović je prišel do strela z desetih metrov nekoliko z leve strani, a žogo poslal mimo druge vratnice z igrišča. Potem pa so pobudo začeli prevzemati državni prvaki, ki so dvakrat prek Nikole Komazeca ter Rajka Repa in Dejana Trajkovskega prišli do zaključnih strelov, a Matica Kotnika so ugnali "šele" v 31. minuti.

Takrat je Dejan Mezga lepo podal do Alena Ploja, ki je prišel pred celjska vrata in zadel za 1:0. V 41. minuti so Mariborčani izpeljali hiter protinapad, ki ga je z leve strani zaključil Komazec, a je zgrešil cilj. Pri Celjanih sta proti vratom Jasmina Handanovića v prvem delu sprožila še Gregor Bajde in Mario Moćić, oba pa sta bila nenatančna.

V uvodu drugega dela so Mariborčani prišli do nove lepe priložnosti, ko je Komazec sam pred Kotnikom žogo dvignil prek celjskega vratarja, vendar se je ta nato odkotalila mimo gola. Isti igralec je v 65. minuti poskusil z glavo ukaniti Kotnika, ki pa se je izkazal. Osem minut pozneje pa so vijoličasti, v drugem polčasu boljši tekmec od Celjanov, le podvojili prednost.

Komazec, ki je pred tem nevarno meril s prostega strela, je znova poskusil s strelom, žoga se je znašla pri Ploju, ki je v kazenskem prostoru nase navlekel dva branilca in žogo oddal do osamljenega Matica Črnica, temu pa ni bilo težko zadeti za 2:0. Maribor je imel do konca tekme še nekaj obetavnih napadov, ki pa mu jih ni več uspelo končati z zadetkom.