8. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  01.09.2012 ob 20.00

4 : 0

Rudar

Sodniki: Tošeski Boris (glavni sodnik), Kokolj Andrej (1. pomoč), Rojko Gregor (2. pomoč) , Dobrun Žiga (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 1

0'
  Ljubitelji nogometa, pozdravljeni iz deževnega Maribora. Po torkovem evropskem spektaklu je v Ljudskem vrtu spet čas za državno prvenstvo. Tokratni gost je ekipa velenjskega Rudarja.
0'
  Vodilna ekipa prvenstva ne more ubežati vlogi favorita. Za predzadnjim Rudarjem je skromni začetek sezone. Doslej je vpisal le pet točk, kar dvanajst manj od vijoličastih.
0'
  Trener Maribora Darko Milanič bo na igrišče poslal zelo podobno zasedbo kot proti zagrebškemu Dinamu. Odločil se je za tri spremembe. Na golu bo Handanović, pred njim pa Milec, Mejač, Mezga, Tavares, Ibraimi, Cvijanović, Potokar, Rajčevič, Dodlek in Berič.
0'
  Andrej Goršek, ki je na velenjski klopi pred kratkim nasledil Milana Đuričića, je na gol postavil Rozmana, ob njem pa bodo igrišču od začetka tekme še Jeseničnik, Stakić, Bubalović, Jahić, Stjepanović, Dedič, Klinar, Rotman, Črnčič in Bratanović.
0'
  Statistika medsebojnih dvobojev v prvi ligi je krepko na strani Maribora, kar potrjuje tudi bližnja preteklost. Vijoličasti so dobili zadnjih sedem prvenstvenih tekem proti Rudarju.
0'
  Navajeni evropskih razburjenj so se gledalci danes ognili Ljudskega vrta. V resda hladnem in deževnem vremenu so tribune nekaj minut pred začetkom zelo prazne.
0'
0'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rotman. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
1'
  V mariborski ekipi imajo enega nogometaša manj s statusom tujca. Hrvat Dejan Mezga je včeraj po petih letih in pol igranja v vijoličastem postal slovenski državljan.
4'
  Po celodnevnem dežju je zelenica razmočena in zahtevna za igro.
5'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Martin Milec. Utrpel ga je Denis Klinar.
6'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Elvis Bratanovič. Handanović zlahka lovi.
10'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi.
11'
  Ibraimi se je sprehodil med velenjsko obrambo in prišel do udarca s približno trinajstih metrov. Strel v levi spodnji del vrat je Rozman preusmeril v kot.
11'
11'
  Elvis Bratanovič v prepovedanem položaju.
12'
  Streljal je Timotej Dodlek, a mimo vrat.
13'
14'
  GOOOL! Zadel je Robert Berič!
16'
  Po predložku z desne je z udarcem v kazenskem prostoru poizkusil Cvijanović. Njegov strel je Rozman še na kratko odbil, vendar je bil na desni strani pred golom iznajdljiv Berič in natančno meril v desni spodnji kot.
17'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a mimo vrat.
18'
  Izrazita mariborska prevlada zaznamuje dosedanji potek tekme. Velenjčani le redko na nasprotni polovici.
18'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat.
19'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Berič. Rozman odbija.
21'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Christian Bubalovič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
22'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Utrpel ga je Aleš Jeseničnik.
22'
  Streljal je Elvis Bratanovič, a mimo vrat.
22'
  Rudar ima udarec iz kota.
23'
24'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Christian Bubalovič. Utrpel ga je Jasmin Handanovič.
27'
  Streljal je Nemanja Stjepanovič, a mimo vrat.
27'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rusmin Dedič. Utrpel ga je Goran Cvijanovič.
28'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Utrpel ga je Leon Črnčič.
30'
32'
  Mariborčani se trudijo za povišanje razlike. Veliko kombinirajo okrog šestnajstmetrskega prostora, a si ne ustvarijo izrazite priložnosti.
32'
32'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rusmin Dedič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
33'
  GOOOL! Zadel je Goran Cvijanovič!
35'
  Akcija, ki se je ne bi sramovali najboljši klubi. Cvijanović in Tavares sta se poigrala z velenjsko ekipo. V niz njunih medsebojnih podaj se je vmešal tudi Mezga, končalo pa se je z imenitno dvojno podajo prej omenjenih. Cvijanović je z enajstih metrov prefinjeno ukanil Rozmana.
37'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares. Njegov udarec z glavo po podaji Ibraimija je Rozman s težavo preusmeril v kot.
38'
38'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
41'
  Spremljamo sila neenakovredni dvoboj. Gostje ne uspejo sestaviti obetavnejšega napada.
41'
43'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Utrpel ga je Denis Klinar.
43'
44'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
45'
45'
  Igra v prvem delu je bila tekoča, prekrški pa redki. Glavni sodnik Tošeski zato ni podaljšal polčasa, v katerem je Maribor nadgradil premoč na mokrem in spolzkem terenu.
45'
45'
47'
49'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Utrpel ga je Elvis Bratanovič.
51'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič. Utrpel ga je Aleš Mejač.
51'
52'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Berič z razdalje. Rozman je odbil žogo.
52'
53'
  Streljal je Aleš Mejač, a mimo vrat.
55'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Utrpel ga je Denis Klinar.
55'
  Menjava: iz igre Leon Črnčič, v igro Matej Podlogar.
57'
59'
  Igralci Rudarja so tudi v drugem polčasu v podrejenem položaju, vendar za zdaj Mariboru niso dopustili izrazite priložnosti.
60'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Cvijanovič.
61'
63'
  Tokrat nezbrana velenjska obramba je ob kotu dopustila odbito žogo do osamljenega Beriča pet metrov od gola. Ni bil natančen, udarec je Rozman ubranil.
63'
64'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Stjepanovič. Utrpel ga je Timotej Dodlek.
64'
  Nemanja Stjepanovič je dobil rumeni karton.
65'
  Stjepanović je prvi nogometaš z rumenim kartonom na tekmi.
65'
65'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Elvis Bratanovič. Utrpel ga je Martin Milec.
66'
  Menjava: iz igre Denis Klinar, v igro Saša Bakarič.
67'
  Streljal je Senad Jahič, a mimo vrat.
68'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Podlogar.
68'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matej Podlogar. Pri prvi priložnosti za Velenjčane na tekmi se je z izvrstno obrambo izkazal Handanović. Podlogar je z glavo skoraj izkoristil predložek z desne strani.
69'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Utrpel ga je Matej Podlogar.
69'
  Menjava: iz igre Agim Ibraimi, v igro Željko Filipovič.
71'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Utrpel ga je Senad Jahič.
71'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleš Jeseničnik.
71'
  Menjava: iz igre Elvis Bratanovič, v igro Ivan Firer.
75'
  Trener Goršek je že opravil vse tri menjave. Igralci Rudarja v tem obdobju kombinirajo in poskušajo več kot prej.
76'
76'
77'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Saša Bakarič.
77'
79'
  Menjava: iz igre Robert Berič, v igro Alen Ploj.
82'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares!
84'
  Pomanjkanje priložnosti v drugem polčasu je prekinil domači kapetan. V obdobju, ko so vijoličasti rutinsko nadzirali dogajanje na igrišču, je za podajo poskrbel Ploj, Brazilec pa je z bližine unovčil soočenje z Rozmanom.
84'
85'
85'
  Menjava: iz igre Marcos Morales Tavares, v igro Nikola Komazec.
88'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rusmin Dedič. Utrpel ga je Dejan Mezga.
89'
  GOOOL! Zadel je Alen Ploj!
90+1'
  Deset minut je potreboval za podajo in zadetek. Pri hitro izvedenem protinapadu je Cvijanović našel Ploja, ki je ob srečanju z Rozmanom poslal žogo mimo velenjskega vratarja v mrežo.
90+2'
  Tečejo tri minute sodniškega dodatka.
90+2'
  Streljal je Matej Podlogar, a mimo vrat.
90+3'
90+3'
  Mariborčani ohranjajo zmagovalni ritem in še utrjujejo vodstvo na lestvici. Sovpadajoče nastopanje v Evropi in domačem prvenstvu ne pušča posledic. Rudar ostaja pri repu razpredelnice. V Ljudskem vrtu je vpisal že peti poraz.