10. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  23.09.2012 ob 19.00

4 : 0

Sodniki: Perić Dragoslav (glavni sodnik), Arhar Primož (1. pomoč), Stančin Marko (2. pomoč) , Tošeski Boris (4. sodnik)
Delegat: Vrenk Drago
Št. gledalcev: 2000

Nova zmaga vijoličastih

Nogometaši Maribora so v 10. krogu 1. slovenske nogometne lige premagali Gorico s 4:0 (2:0).

Maribor : Gorica 4:0 (2:0)

Strelci: 1:0 Ploj (11.), 2:0 Berić (14.), 3:0 Berić (60.), 4:0 Vidović (69.).

Maribor: Handanović, Milec, Vidović, Rajčević, Trajkovski, Ibraimi, Dodlek, Cvijanović (od 46. Komazec), Rep (od 66. Filipović), Berić, Ploj (od 82. Črnic).

Gorica: Simčič, Širok, Gregorič, Kadrija, Celcer, Mevlja, N'Diaye, Vetrih (od 84. Pavič), Praprotnik (od 46. Mbida Bindzi), Žigon, Jogan (od 63. Bremec).

Rumena kartona: Ploj; Vetrih.
Rdeč karton: /.

Mariborski nogometaši doživljajo izjemen september. Po veliki zmagi v evropski ligi nad Panathinaikosom so z lahkoto odpravili tudi goste iz Nove Gorice in se še bolj utrdili na vrhu prvenstvene razpredelnice. V Ljudskem vrtu se je zbralo veliko gledalcev, ki so izkoristili tudi darilo kluba, da so s četrtkovimi evropskimi vstopnicami imeli prost vstop. Ob takem Mariboru, kot je igral danes, je težko pričakovati, da jim bo ušla še enajst prvenstvena zvezdica.

Gorica se je usmerila na obrambo taktiko, z možnimi protinapadi, a razigrani Mariborčani jim niso dovolili veliko prostora. Trener Darko Milanič je v igro poslal večino enajsterice, ki so si izborili zmago nad Grki, le Alen Ploj je v napadu nadomestil kapetana Marcosa Tavaresa. Ta poteza se je hitro obrestovala. Martin Milec je začel akcijo, prodrl skozi sredino igrišča, podal Ploju, ki se je znašel sam pred Vasjo Simčičem in ga spretno preigral.

Prevlado je tri minute kasneje potrdil Robert Berić, ki je izkoristil podajo Agima Ibraimija z desne strani in iz bližine zadel. Gostje so v prvem polčasu imeli dve priložnosti. V tretji minuti je Alen Jogan po kotu žogo poslal mimo vratnice, ob koncu prvega polčasa je poskusil še Miha Mevlja, ki je streljal z razdalje, a je bil Jasmin Handanović zanesljiv.

Do tretjega gola domačih so gledalci videli dve priložnosti. V 52. minuti je Mbida Bindzi streljal z glavo, Handanović pa žogo odbil v kot, namero Ploja pa je v 59. minuti preprečil Simčič. Berić je bil minuto pozneje spet natančen, ko je izkoristil podajo Ploja in ugnal Simčiča. Za popolno zmago je poskrbel najvišji igralec na terenu Jovan Vidović. Ta 196 centimetrov visoki obrambni igralec je po prostem strelu, ki ga je izvajal Ibraimi, z glavo žogo usmeril v desni kot Simčičevih vrat.