11. krog |  Koper, ŠRC Bonifika |  26.09.2012 ob 20.00  | Prenos: Stream prvaliga.si

2 : 3

Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Šinkovec Anton (1. pomoč), Pavlič Franci (2. pomoč) , Podgoršek Marko (4. sodnik)
Delegat: Komel Otmar
Št. gledalcev: 2000

Mariborčani odločili v prvem delu

Nogometaši Luke Koper so v 11. krogu 1. slovenske nogometne lige izgubili proti Mariboru z 2:3 (1:3).

Luka Koper : Maribor 2:3 (1:3)

Strelci: 0:1 Cvijanović (19.), 1:1 Čadikovski (37.), 1:2 Mejač (41.), 1:3 Tavares (45.), 2:3 Žibert (68.).

Luka Koper: Hasić, Palčič, Blažič, Đukić, Perger, Žibert (od 87. Brečević), Guberac, Bubalo (od 72. Majcen), Popović, Pučko (od 78. Tom), Čadikovski.

Maribor: Handanović, Mejač, Vidović, Rajčević, Trajkovski, Ibraimi (od 86. Milec), Mertelj (od 73. Dodlek), Filipović, Cvijanović, Tavares (od 90. Komazec), Berić.

Rumeni kartoni: Bubalo, Đukić, Majcen, Blažič; Trajkovski.
Rdeč karton: /.

Državni prvaki se tudi z Obale vračajo s polnim izkupičkom. Večino dela na poti k deveti zmagi v prvenstvu, s katero so se še utrdili na vrhu prvenstvene lestvice, so Štajerci opravili v prvem polčasu, ko so zabili vse tri gole. Koprčani na drugi strani so vpisali tretji poraz in ostajajo na tretjem mestu.

Uvodne minute tekme so minile v "primerjanju" moči in do prvega zadetka na tekmi večjih priložnosti gledalci niso videli. Nata pa sta v 19. minuti po protinapadu Marcos Tavares in Agim Ibraimi izpeljala lepo akcijo, ki jo je učinkovito zaključil Goran Cvijanović. V 27. minuti je danes zelo razpoloženi Tavares uspešno preigral domačo obrambo, vendar je njegov strel iz bližine z odlično obrambo zaustavil Ermin Hasić.

Sledile so minute, ko so nekaj več poskušali tudi domači. V 37. minuti je po globinski podaji Dragan Čadikovski pobegnil Jovanu Vidoviću in s strelom po tleh premagal Jasmina Handanovića. Kljub izenačenju pa gosti niso popuščali. V 41. minuti so tako v enem od številnih polprotinapadov spet povedli. Aleš Mejač je hitro prodrl po desni strani proti koprskim vratom in s strelom v bližnji kot premagal Hasića. Gosti so minuto pred koncem prvega polčasa šli v nov protinapad, ko je Aleš Mertelj lepo zaposlil Tavaresa, slednji pa je iz neposredne bližine žogo le še potisnil v koprsko mrežo.

Mlada koprska vrsta, v kateri je igralo veliko nogometašev, mlajših od 20 let, se kljub prepričljivemu vodstvu favoriziranih gostov ni predala. Že v 46. minuti je Milan Bubalo pritekel pred Handanovića, a je bil slednji v tem dvoboju uspešnejši. Varovanci trenerja Darka Milaniča so nato resno zagrozili v 60. minuti. Aleš Mejač je s pravo "bombo" z več kot 20 metrov zatresel vratnico domačega gola.

Da bo nadaljevanje srečanja še bolj zanimivo, so domači poskrbeli v 68. minuti, ko je hitri Bubalo podal v kazenski prostor, kjer je Urban Žibert spretno streljal in tudi zadel gostujočo mrežo. Dve minuti pozneje je imel Tavares kar dve veliki priložnosti za četrti zadetek, vendar je ostal Hasić nepremagan. Prav v zaključnih trenutkih tekme pa bi domači lahko izenačili. Rezervist Ivan Brečević je v 90. minuti po strelu s 25 metrov zadel prečko mariborskega gola. Tik pred zadnjim sodnikovim žvižgom pa se je, potem ko je bil v dokaj ugodnem položaju, z nespretnim strelom osmešil Čadikovski.