13. krog |  Kranj, Športni center Kranj |  07.10.2012 ob 15.00

Triglav

1 : 0

Sodniki: Tratnjek Andrej (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Smej Simon (2. pomoč) , Mertik Bojan (4. sodnik)
0 Rdeči kartoni 1

0'
  Lepo pozdravljeni iz Kranja, kjer bomo priča obračunu med Triglavom in Mariborom.
0'
  V športnem centru Kranj bomo danes spremljali obračun deveto in prvo uvrščene ekipe.
0'
  Travnata površina je dobro pripravljena, prav tako so vremenski pogoji odlični le nekaj temnejših oblakov straši z dežjem.
0'
  Obe moštvi sta do danes odigrali 15 medsebojnih tekem, Maribor je slavil 11-krat, trikrat sta se ekipi razšli brez zmagovalca, enkrat pa je zmagal Triglav.
0'
  Maribor s šestimi točkami prednosti in tekmo manj vodi na lestvici in je še vedno brez poraza. Triglav pa z enajstimi točkami zaseda deveto mesto mesto prav tako s tekmo manj.
0'
  Pogled na lestvico daje vtis da je Maribor za razred boljši od vseh ostalih konkurentov. Maribor ima najboljšo gol razliko 28:6, v letošnji sezoni je še brez poraza, danes pa bo Maribor lovil osmo zaporedno prvenstveno zmago.
0'
  Zadnji prvenstveni poraz je Maribor doživel prav tu v Kranju to je bilo četrtega marca letos, takrat je Triglav slavil s 2:1.
0'
  Ekipi sta se v letošnji sezoni pomerili v četrtem krogu, takrat je Maribor v izdihljajih tekme prišel preko Tavaresa do minimalne zmage z 1:0.
0'
  Maribor je v četrtek v Rimu odigral Evropsko tekmo proti Laziu in izgubil z rezulatatom 1:0. Trenutno v svoji skupini zaseda drugo mesto.
0'
  Pred tednom dni je Maribor doma odigral tekmo proti Muri 05 in zmagal z 1:0, edini zadetek je dosegel Cvijanovič.
0'
  Na drugi strani so Triglavani na domačem terenu nadigral Koperčane in jih premagal s 4:0, za Triglav so zadeli: Poplatnik, dvakrat Đurkovič in enkrat Zolič.
0'
  Obe ekipi sedaj čaka reprezentančni premor, nekaj nogometašev Maribora je bilo vpoklicanih v reprezentanco (Jasmin Handanovič, Aleš Mertelj, Goran Cvijanovič in Robert Berič). Maribor bo prvo tekmo po premoru odigral doma kjer bomo videli večni derbi med Mariborom in Olimpijo. Triglav pa čaka težko gostovanje v Domžalah.
0'
  Poglejmo še obe začetni enajsterici.
0'
  Triglav: 28-Pelko, 3-Šturm, 4-Zolič, 5-Roškar, 9-Đurkovič, 13-Brajič, 15-Poplatnik,17-Kongnyuy, 20-Šmit, 23-Pokorn, 24-Stojnič.
0'
  Maribor: 33-Handanovič, 7-Mejač, 8-Mezga, 21-Komazec, 24-Trajkovski, 26-Rajčevič, 27-Ploj, 29-Dodlek, 44-Arghus, 70-Mertelj, 92-Črnic.
0'
  Trener Maribora Darko Milanič danes ne bo mogel računati na poškodovanega Nejca Potokarja ter Marcosa Tavaresa, ki je staknil lažjo poškodbo kolena proti Laziu.
0'
  Pri Triglavanih pa Siniša Brkič ne bo mogel računati na Matica Severja ter Ajdina Redžiča.
0'
  Današnjo tekmo bo sodil Andrej Tratnjek iz Murske Sobote.
0'
  Danes pri Mariborčanih ni v kadru za tekmo: Mateja Radana, Rajko Rep, Gorana Cvijanoviča ter Jovana Vidoviča.
0'
  Obe ekipi sta že prišli na travnato površino.
0'
0'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Črnic. Utrpel ga je Jalen Pokorn.
1'
  Prvi so s sredine igrišča krenili nogometaši Maribora.
2'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dinnyuy Kongnyuy. Utrpel ga je Matic Črnic.
4'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jalen Pokorn. Utrpel ga je Alen Ploj.
4'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jalen Pokorn. Utrpel ga je Dejan Mezga.
5'
  Prosti strel za Maribor iz kakih 30-ih metrov.
6'
  Premočna podaja Mezge v kazenski prostor Triglava.
6'
  Streljal je Nikola Komazec, a mimo vrat.
7'
  Komazec je lepo sprejel žogo, nekoliko z leve je poizkušal z močnim strelom, ki pa je zletel preko vrat. Lepa priložnost za Maribor.
7'
  Klemen Šturm v prepovedanem položaju.
7'
  Streljal je Dinnyuy Kongnyuy, a mimo vrat.
8'
  GOOOL! Zadel je Matej Poplatnik!
10'
  Hladen tuš za Mariborčane. Poplatnik je na levi strani preigral dva branilca Maribora, prišel je do neoviranega strela in s strelom v levi spodnji kot premagal nemočnega Handanoviča.
10'
  Streljal je Enis Đurkovič, a mimo vrat.
12'
  Hiter protinapad Triglava, Đurkovič je potegnil in streljal za las mimo leve vratnice Handanoviča.
12'
  Triglav ima udarec iz kota.
12'
  Aleš Mejač je dobil rumeni karton.
12'
  Mejač je zaradi pritoževanja pri Tratnjeku prejel rumeni karton.
13'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Poplatnik. Utrpel ga je Dejan Mezga.
14'
  Ploj je preigraval po desni strani, tam pa je s drsečim startom Roškar preprečil podajo proti Komazecu.
15'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Utrpel ga je Klemen Šturm.
15'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Rajčevič. Utrpel ga je Jalen Pokorn.
15'
  Aleksander Rajčevič je dobil rumeni karton.
16'
  Grob start Rajčeviča nad Pokornom.
16'
  Streljal je Vlado Šmit, a mimo vrat.
16'
  Enis Đurkovič v prepovedanem položaju.
17'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Brajič. Utrpel ga je Matic Črnic.
18'
18'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Enis Đurkovič. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
20'
  V zadnjih trenutkih so domači nogometaši Triglava stisnjeni na svoji polovici, Maribor s težavo prihaja do priložnosti za zaključni strel.
20'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Poplatnik. Utrpel ga je Aleksander Rajčevič.
21'
  Alen Ploj v prepovedanem položaju.
22'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Vlado Šmit. Utrpel ga je Aleš Mejač.
23'
  Mezga je izvedel prosti strel izbija Šturm.
24'
  Poplatnik je danes dosegel svoj tretji prvenstveni zadetek v letošnji sezoni, zadel je že na zadnji tekmi proti Kopru.
25'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Vlado Šmit.
25'
26'
  Močan strel Šmita od daleč, Handanovič se je moral potruditi da je žogo izbil v kot.
27'
  Sedaj pa je Šmit slabo izvedel kot.
27'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Utrpel ga je Petar Stojnič.
28'
28'
  Predložek je pred vrata Maribora poslal Brajič, Arghus izbija v kot.
29'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Črnic. Utrpel ga je Matej Poplatnik.
30'
  Streljal je Matic Črnic, a mimo vrat.
31'
  Komazec je spustil žogo do Črnica, ki je takoj ustrelil žoga je zletela mimo desne vratnice Pelka.
32'
  S strelom od daleč je poizkušal Dodlek, vendar je njegov strel blokirala obramba Triglava.
33'
  Mejač je podal pred vrata Triglava, tam pa sta bila za las prekrat Ploj ter Komazec.
34'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Črnic. Utrpel ga je Petar Stojnič.
37'
  Roškarju je žoga ušla, do je prišel Ploj vendar mu je v odločilnem momentu spodrsnilo in priložnost za zadetek je splavala po vodi.
37'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dinnyuy Kongnyuy. Utrpel ga je Dejan Trajkovski.
39'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Dodlek.
39'
  Dodlek je igral z roko, sodnik Tratnjek je to dobro videl.
39'
42'
43'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Utrpel ga je Matej Poplatnik.
43'
Rdeči karton
  Soares Bordignon Arghus dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
44'
  Grd start Arghusa, ki je nogo stegnil proti glavi Poplatnika, ki je le obležal na tleh.
45'
  Minuta sodniškega dodatka.
45'
  Poplatnik bo lahko nadaljeval s tekmo, Arghus pa jezno zapušča travnato površino v Kranju.
45+1'
  Slabo izveden prosti strel Triglava direktno v živi zid Maribora.
45+1'
45+1'
  Triglav je zelo dobro začel in v osmi minuti zadel preko Poplatnika, Triglavani so imeli še nekaj priložnosti vendar jih niso izkoristili. Na drugi strani je imel Maribor močno posest žoge, vendar niso prihajali do pravih priložnosti, proti koncu prvega polčasa je Arghus prejel že drugič v letošnji sezoni rdeči karton. Maribor bo z igralcem manj sedaj še težje igral in upal na vse tri točke.
45+1'
  Triglav se je dobro postavil po robu Mariboru, igrajo zelo čvrsto in hrabro. Maribor je danes brez pravih nabojev in Darko Milanič bo moral nekaj spremeniti če želi ostati v letošnji neporažen še naprej.
45+1'
  Obe ekipi se vračata na travnato zelenico.
45+1'
  Menjava: iz igre Matic Črnic, v igro Zoran Lesjak.
45'
45'
47'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Brajič. Utrpel ga je Nikola Komazec.
48'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Mezga.
48'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Alen Ploj.
48'
48'
50'
  Mezga je iz prostega strela zadel prečko, do odbite žoge je prišel Ploj, ki je poizkušal s škarjicami Pelko je žogo odbil v kot.
52'
  Po zmedi v kazenskem prostoru je žoga zadela Brajiča v nogo, ki je skoraj zatresel lastno mrežo.
52'
  Močan pritisk Maribora, kot da bi Triglav igral z igralcem manj.
52'
  Menjava: iz igre Rok Brajič, v igro Rok Dolžan.
53'
53'
  Strel Komazec z glavo blokira je obramba Triglava. Kot za Maribor.
54'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dinnyuy Kongnyuy. Utrpel ga je Timotej Dodlek.
56'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nikola Komazec.
57'
57'
  S prostega strela je streljal Komazec Pelko odbija v kot.
58'
58'
59'
  Obeta se dvojna menjava pri Mariboru in ena menjava pri Triglavu.
59'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Lesjak. Utrpel ga je Matej Poplatnik.
60'
  Menjava: iz igre Alen Ploj, v igro Robert Berič.
60'
  Menjava: iz igre Aleš Mertelj, v igro Agim Ibraimi.
61'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Lesjak. Utrpel ga je Petar Stojnič.
61'
  Menjava: iz igre Enis Đurkovič, v igro Anže Jelar.
61'
  Prosti strel za Triglav iz kakih 20-ih metrov.
62'
  Streljal je Matej Poplatnik, a mimo vrat.
64'
  Triglav je sedaj nekako umiril tisti močan pritisk Maribora.
64'
  Streljal je Klemen Šturm, a mimo vrat.
66'
67'
  Rajčevič je žogo z glavo spustil do Mezge, ki je iz kakih desetih metrov stresel prečko. Druga prečka Mezge danes.
68'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Utrpel ga je Rok Dolžan.
71'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matej Poplatnik.
72'
  Poplatnik se je znašel iz oči v oči s Handanovičem, vendar je nastreljal Handanoviča.
72'
74'
  Menjava: iz igre Matej Poplatnik, v igro Tilen Klemenčič.
75'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Anže Jelar.
76'
  Streljal je Anže Jelar, a mimo vrat.
77'
  Protinapad Triglava Jelar je preveč preigraval, nato je prišel do težkega strela sprožil je precej preko vrat.
79'
82'
83'
84'
  Triglavu se odpira veliko prostora za protinapade.
85'
86'
  Protinapad Triglava Stojnič je našel Kongnyuya, ta je poizkušal z lobom premagati Handanoviča, vendar je bil za las nenatančen.
87'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Lesjak. Utrpel ga je Dinnyuy Kongnyuy.
87'
  Zoran Lesjak je dobil rumeni karton.
89'
  Protinapad Triglava, ki ga je Lesjak ustavil s prekrškom, čudna sodniška odločitev sprva je sodnik pustil prednost nato pa piskal prekršek na Kongnyuyem. Mariborčani ne morejo verjeti kaj je piskal Tratnjek.
89'
  Tri minute sodniškega dodatka.
90'
  Ali bo Triglavo uspelo ohraniti vodstvo ali bo Maribor v izdihljajih tekme izenačil.
90+1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dinnyuy Kongnyuy. Utrpel ga je Dejan Mezga.
90+1'
  Streljal je Dejan Mezga, a mimo vrat.
90+1'
  Nenevaren poizkus Mezge.
90+2'
  Gledalci stoje spremljajo obračun in nestrpno odštevajo zadnje sekunde.
90+2'
  Zadnji poskusi Maribora, jim bo uspelo...
90+3'
  ... goal out za Triglav očitno je tekma odločena.
90+3'
90+3'
  Prvi poraz Maribora v letošnji sezoni, Triglav se je dostojno upiral Evropskemu Mariboru in na koncu zmagal.
90+3'
  Maribor je večino tekme napadal kar nekajkrat so zadeli prečko ter enkrat vratnico , Triglav pa je čakal na protinapade iz katerih je imel kar nekaj stoodstotnih priložnosti, na koncu je tekmo odločil zadetek Poplatnika v osmi minuti.
90+3'
  Hiter zadetek Poplatnika je Triglavu puščal več prostora v napadu, Mariboru je lovljenje rezultata otežil še Arghus, ki je ponovno naredil nespameten prekršek, tako je bilo Mariboru le še težje. Na začetku drugega polčasa je Maribor še pritiskal, potem pa so jim pošle moči. Triglav se je dobro taktično dobro postavil po robu imeli so tudi nekaj sreče z okvirjem vrat.
90+3'
  Druga zaporedna zmaga Triglava ob gol razliki 5:0, naslednja tekma jih čaka v Domžalah.
90+3'
  Maribor je doživel prvi poraz v letošnji sezoni, prednost Mariborčanov pred drugo uvrščeno Olimpijo pred večnim derbijem sedaj znaša šest točk.