16. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  03.11.2012 ob 18.00  | Prenos: Stream prvaliga.si

1 : 2

Sodniki: Tratnjek Andrej (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Skok Aleš (2. pomoč) , Bukovec Miran (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 4

0'
  Ljubitelji nogometa, prijeten pozdrav iz Ljudskega vrta! Pričakujemo tekmo šestnajstega kroga, štajerski dvoboj med Mariborom in Celjem.
0'
  Ko igrajo vijoličasti, so v slovenskem okolju navadno v vlogi izrazitih favoritov. Kot prepričljivo vodilni na lestvici, tudi tokrat ne morejo ubežati temu nazivu. Celjani so pred šestnajstim krogom na petem mestu zaključevali zgornji del prvenstvene razpredelnice.
0'
  Moštvi sta se v tej sezoni prvič srečali v sedmem krogu, ko so v Celju Mariborčani vpisali eno izmed enajstih letošnjih prvenstvenih zmag. Zadetka sta prispevala Alen Ploj in Matic Črnic.
0'
  Celjani, ki jih trenira Marijan Pušnik, nekdanji trener in športni direktor v mariborskem prvoligašu, rivalov iz mesta ob Dravi niso premagali že več kot tri leta. Nazadnje se je v prvenstvu zgodilo avgusta leta 2009 na celjskem stadionu (2:1). Od tedaj so vijoličasti v medsebojnih obračunih devetkrat zmagali, trikrat se je tekma končala neodločeno.
0'
  Vzdušje v Mariboru je v napetem pričakovanju četrte tekme v evropski ligi. Za četrtkovo gostovanje v Londonu velja izjemno zanimanje. Mariborski privrženci so za tekmo na stadionu White Hart Lane pokupili že več kot šeststo vstopnic.
0'
  Strateg Darko Milanič pri sestavljanju začetne enajsterice za današnjo tekmo vseeno ni taktiziral. Vratarju Handanoviću bodo od prve minute na igrišču delali družbo Vidović, Milec, Mezga, kapetan Tavares, Ibraimi, Cvijanović, Rajčevič, Viler, Berič, Mertelj.
0'
  Pri Mariboru bosta manjkala kaznovani Arghus in Mejač, ki se mora pozdraviti po sredinem pokalnem dvoboju v Zavrču. Na drugi strani Marijan Pušnik v svojih zamislih ne more računati na poškodovane Močiča, Korošca in Močivnika. Na igrišče bo poslal vratarja Kotnika, pred njim bodo kapetan Gobec, Centrih, Krajcer, Žitko, Kolsi, Tomažič Šeruga, Vrhovec, Plesec, Bajde, Verbič.
0'
  V Mariboru je danes nekoliko topleje kot v prejšnjih dneh. Vseeno zgodnje večerni sobotni štajerski dvoboj ni pritegnil velike množice obiskovalcev.
0'
  Krajša slovesnost pred pričetkom. Robert Berič bo odigral svojo stoto tekmo za vijoličaste. Direktor Bojan Ban mu je med drugim čestital za dosedanjih 26 doseženih zadetkov.
0'
1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastjan Gobec. Utrpel ga je Martin Milec.
2'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Martin Milec. Kotnik z odlično reakcijo strel z razdalje odbija v kot.
2'
3'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
5'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
6'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Žitko. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
8'
  V uvodu se več dogaja na na polovici, ki jo branijo celjski nogometaši. Mariborčani iščejo pot do izrazitejše priložnosti.
8'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Plesec. Utrpel ga je Aleksander Rajčevič.
8'
  Streljal je Agim Ibraimi in zadel okvir vrat. Makedonski reprezentant ni unovčil Mezgovega prodora po levi strani. Po natančni podaji je meril v desno vratnico, od katere se je žoga odbila z igrišča.
10'
  Robert Berič v prepovedanem položaju.
10'
  GOOOL! Zadel je Gregor Bajde!
12'
  Po nekaj dvobojih na robu mariborskega kazenskega prostora je prišla žoga do Bajdeta, ki je z desnico natančno zadel levi Handanovićev kot. Celjsko vodstvo iz prvega resnega poskusa.
12'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Benjamin Verbič. Utrpel ga je Mitja Viler.
12'
  Benjamin Verbič je dobil rumeni karton.
14'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastjan Gobec. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
14'
  Sebastjan Gobec je dobil rumeni karton.
18'
  Marko Krajcer je dobil rumeni karton. Razlog - igranje z roko.
23'
  Gregor Bajde v prepovedanem položaju.
24'
Gol (11m)
  GOOOL! Dejan Mezga je zadel enajstmetrovko!
26'
  Milec se je dokopal do žoge na robu kazenskega prostora, prešel črto in padel v dvoboju z Verbičem. Sodnik Tratnjek je ob celjskih protestih pokazal na najstrožjo kazen, ki jo je zelo natančno izvedel Mezga.
26'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
29'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Martin Milec. Utrpel ga je Sebastjan Gobec.
29'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Žitko. Utrpel ga je Robert Berič.
30'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Marko Tuomas Kolsi.
31'
  Celjani ustavljajo nadaljnje mariborske napade in se osredotočajo na protinapade, kjer je aktiven zlasti Bajde.
33'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Marko Tuomas Kolsi.
35'
  Cvijanović si je priboril žogo ob levi stranski črti. Ob njegovi podaji je Kotnik zletel v prazno, vendar do žoge ni prišel tudi osamljeni Tavares na drugi vratnici.
36'
  Benjamin Verbič v prepovedanem položaju.
36'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
37'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marko Tuomas Kolsi. Handanović je bil zmagovalec soočenja s finskim igralcem, ki je pred leti nastopal tudi v Ljudskem vrtu. V nadaljevanju akcije je s še enim strelom ob kotni zastavici skoraj presenetil mariborskega vratarja.
39'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Matic Žitko.
40'
  Mlada in hitra celjska zasedba povzroča Mariboru precej težav. Če vijoličasti zamudijo pri vračanju v obrambo, znajo fantje v belih dresih nevarno zapretiti.
41'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Utrpel ga je Nejc Plesec.
44'
45'
  Minuta sodnikovega dodatka v prvem polčasu.
45'
45'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a mimo vrat.
45+1'
45+1'
  V prvem polčasu so bili vijoličasti pričakovano aktivnejši, imeli so večjo posest žoge, vendar so bili tudi Celjani s hitrimi prehodi v napad občasno zelo nevarni.
45'
45'
  Menjava: iz igre Aleš Mertelj, v igro Željko Filipovič.
45'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Matic Žitko.
47'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Gregor Bajde.
48'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Goran Cvijanovič.
55'
  Nov mariborski nalet za zdaj ni postregel z omembe vredno priložnostjo. Vijoličastim manjka natančna zadnja podaja, kar pa ne pomeni, da lahko odmislijo morebitno celjsko nevarnost. Pušnikovi izbranci se še naprej hitro znajdejo na drugi polovici.
55'
  Streljal je Martin Milec, a mimo vrat.
57'
57'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Nejc Plesec.
58'
  Željko Filipovič je dobil rumeni karton.
58'
  Celje ima udarec iz kota.
59'
  Menjava: iz igre Agim Ibraimi, v igro Alen Ploj.
61'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Rajčevič. Utrpel ga je Gregor Bajde.
62'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares. V obdobju velike mariborske premoči je Milec prispeval natančno podajo z desne strani. Na pravem mestu je bil kapetan Tavares, vendar lahko enako ugotovimo za vratarja Kotnika, ki je s skrajnimi napori oziroma dvojnim posredovanjem preusmeril Brazilčev strel z glavo.
64'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Alen Ploj.
65'
66'
68'
  Menjava: iz igre Gregor Bajde, v igro Stefan Cebara.
70'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Ploj. Utrpel ga je Matic Žitko.
70'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je David Tomažič Šeruga.
71'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
71'
  Blaž Vrhovec je dobil rumeni karton.
73'
  Celjani v obrambi odlično pokrivajo prostor, tako da si vijoličasti ne morejo ustvariti priložnosti. Obenem igro Maribora nocoj zaznamuje zanj veliko netočnih podaj.
73'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Jovan Vidovič. Utrpel ga je David Tomažič Šeruga.
74'
  Kakšna priložnost za Celje! Prosti strel z velike razdalje je izvajal Gobec. Žoga se je odbila do osamljenega Centriha pred Handanovićem, vendar se je z bliskovitim odzivom izkazal branilec Rajčević.
75'
  Streljal je Robert Berič, a mimo vrat.
75'
  Menjava: iz igre Nejc Plesec, v igro Klemen Medved.
77'
  Dejan Mezga v prepovedanem položaju.
80'
  Maribor je nespreten pri trudu za vodilnim zadetkom oziroma se v zelo dobri luči kažejo celjski nogometaši. Obenem še naprej pretijo s protinapadi.
82'
  Menjava: iz igre David Tomažič Šeruga, v igro Nikola Ivanovič.
83'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sebastjan Gobec.
84'
  Prečnik rešuje Mariborčane! Gobec je izvajal prosti strel v višini kazenskega prostora skoraj tik ob desni stranski črti. Žoga je preletela Handanovića in zadela okvir vrat.
84'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
85'
  Martin Milec je dobil rumeni karton.
85'
  Menjava: iz igre Dejan Mezga, v igro Timotej Dodlek.
86'
  Streljal je Nikola Ivanovič, a mimo vrat.
87'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Rajčevič. Utrpel ga je Nikola Ivanovič.
87'
  Aleksander Rajčevič je dobil rumeni karton.
87'
88'
  GOOOL! Zadel je Marko Krajcer!
90'
  Žoga je bila vse pogosteje v mariborskem kazenskem prostoru. Verbič je podal s kota, Krajcer pa v gneči z glavo kaznoval mariborsko nezbranost.
90'
  Še tri minute sodniškega dodatka.
90'
90+3'
90+3'
  Kar ni uspelo Panathinaikosu ali Tottenhamu v evropski ligi, je Celju v domačem prvenstvu! V Ljudskem vrtu so premagali vodilno moštvo slovenske lige. Glede na igro, zasluženo. Tudi v drugem polčasu so se gostje odlično odzvali na mariborsko igro in si pripravili več priložnosti. Slaba popotnica za vijoličaste pred četrtkovim gostovanjem v Angliji. Lahko noč iz Maribora.