20. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  25.11.2012 ob 16.00  | Prenos: Stream prvaliga.si

3 : 0

Sodniki: Čeferin Darko (glavni sodnik), Šinkovec Anton (1. pomoč), Žunič Matej (2. pomoč) , Žnidaršič Andrej (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 2

0'
  Prijeten pozdrav iz Ljudskega vrta, ljubitelji nogometa! Maribor in Koper bosta potrdila ali ovrgla domneve, da bi lahko na stadionu pod Kalvarijo spremljali najzanimivejšo tekmo dvajsetega kroga Prve lige.
0'
  Srečanju smo pripeli naziv derbi, zaradi trenutnega pogleda na prvenstveno razpredelnico. Vijoličasti so v prepričljivem vodstvu, Koprčani pa na tretjem mestu z devetimi točkami manj od današnjega nasprotnika. Primorci so odigrali tudi dve tekmi več od Maribora.
0'
  Odkar jih je prevzel italijanski trener Rodolfo Vanoli, so Koprčani v zelo dobri formi. V zadnjih šestih prvenstvenih tekmah so nanizali štiri zmage in dva neodločena izida.
0'
  Mariborčani se med tem uspešno soočajo z napornim ritmom, ki ga prinaša sočasno nastopanje na domači in evropski sceni. Zahtevne preizkušnje v evropski ligi jih doslej niso utrudile v tolikšni meri, da ne bi mogli prevladovati na slovenski sceni.
0'
  Proti Kopru bodo Štajerci odigrali zadnjo domačo prvenstveno tekmo v tem koledarskem letu. Primorci so za Mariborčane v zadnjem obdobju precej neugoden tekmec. Resda jih je Koper nazadnje premagal aprila lansko leto, a kar pet izmed naslednjih sedmih srečanj se je končalo z neodločenim izidom.
0'
  V tem prvenstvu v drugem krogu v prvem obračunu teh ekip gledalci v Ljudskem vrtu niso videli zadetkov. Enajsti krog je nato prinesel zmago Maribora na Bonifiki (2:3).
0'
  Trener domačih Darko Milanič je nekoliko premešal zasedbo, ki se v Atenah zoperstavila Panathinaikosu. Tudi danes bo na golu Handanović, družbo na igrišču pa mu bodo do prve minute delali Mejač, Mezga, Ibraimi, Cvijanović, Komazec, Potokar, Rajčevič, Viler, Dodlek, Berič. Ker bosta Tavares in Mertelj tokrat v vlogi rezerv, vlogo kapetana prevzema branilec Rajčevič.
0'
  Na koprskih vratih bo Nenezić, za goste pa bodo nastopili še Žibert, kapetan Guberac, Brečević, Bradaschia, Črnigoj, Perger, Hadžič, Đukić, Palčič in Pučko.
0'
0'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi. Nenezić brez težav lovi.
2'
  Nikola Komazec v prepovedanem položaju.
3'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat.
3'
  Za uvod pričakovan nalet Mariborčanov.
4'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a mimo vrat.
5'
  Daniel Bradaschia v prepovedanem položaju.
6'
  Streljal je Ivan Brečevič, a mimo vrat. Prvi nevarnejši poskus za Koper.
9'
  GOOOL! Zadel je Agim Ibraimi!
10'
  Mat v treh potezah Maribora! Prvo podajo je prispeval Mezga, žogo je z glavo podaljšal Komazec, Ibraimi pa utekel med obrambo Kopra in poslal žogo mimo Nenezića v desni spodnji kot.
11'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivica Guberac. Utrpel ga je Dejan Mezga.
11'
  Šele v enajsti minuti prvi prekršek na tekmi.
12'
  Mariborčani so oplemenitili prevlado v začetnem obdobju. Niso se ustavili, napade nizajo tudi po vodstvu.
13'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleš Mejač.
13'
  Streljal je Robert Berič, a mimo vrat.
14'
  Prodor je Mejač zaključil z nevarnim udarcem. Odbito žogo Nenezića je Berič poslal prek gola.
15'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Daniel Bradaschia.
20'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Hadžič. Utrpel ga je Robert Berič.
20'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Utrpel ga je Ivan Brečevič.
21'
  Nekaj več dogajanja tudi na mariborski polovici. Koprčani so ta čas precej enakovredni.
22'
  Streljal je Aleš Mejač, a mimo vrat.
23'
  Streljal je Ivica Guberac, a mimo vrat.
25'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Utrpel ga je Bojan Đukič.
26'
  Ivan Brečevič v prepovedanem položaju.
28'
31'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Utrpel ga je Matej Pučko.
31'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Dodlek. Utrpel ga je Ivica Guberac.
32'
  Živahna tekma v Ljudskem vrtu. Kar se tiče priložnosti, sicer mirnejše nadaljevanje, a bojevitosti in zanosa igralcem ne manjka.
33'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Bojan Đukič. Utrpel ga je Mitja Viler.
34'
35'
  Bliskovit prodor Mejača in podaja pred koprski gol. Nenezić je žogo odbil do Ibraimija, ki je meril mimo gola.
36'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Komazec. Utrpel ga je Damir Hadžič.
38'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Utrpel ga je Damir Hadžič.
39'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Dodlek. Utrpel ga je Domen Črnigoj.
39'
  Luka Koper ima udarec iz kota.
41'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Mezga. Vznemirjenje pred koprskim golom. Z leve strani je podal Cvijanović, na pravem mestu v kazenskem prostoru se je znašel Mezga, vendar je meril v Nenezića.
42'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Rajčevič. Utrpel ga je Ivan Brečevič.
42'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ivica Guberac. Handanović brez težav.
43'
45'
  Aleksander Rajčevič je dobil rumeni karton.
45'
  Minuta sodnikovega dodatka v prvem polčasu.
45+1'
45+1'
  Koprčani so v drugem delu prvega polčasa vzpostavili ravnovesje na terenu, vendar ostali brez izrazite priložnosti. Pri vijoličastih se jih je zvrstilo kar nekaj, eno so tudi izkoristili in si priigrali boljše izhodišče pred nadaljevanjem.
45'
47'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Utrpel ga je Ivica Guberac.
47'
48'
50'
50'
  Obetavni situaciji pred koprskim golom, obakrat branilci v belih dresih v zadnjem hipu izbijajo v kot.
50'
51'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Mezga.
54'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ivan Brečevič.
54'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matej Pučko.
55'
  Z naskokom najlepša priložnost za goste! Guberac je poslal žogo prek mariborske obrambe, za katero se je prikradel Pučko, vendar je iz soočenja s Handanovićem izšel kot poraženec. Mariborski vratar se je izkazal z odlično obrambo.
56'
  Menjava: iz igre Domen Črnigoj, v igro Denis Popovič.
57'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Pučko. Utrpel ga je Nejc Potokar.
58'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Denis Popovič.
60'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Daniel Bradaschia. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
62'
63'
  Viler je dodal podajo, ki je Mezga ni nadgradil z zadetkom. Njegov strel s petnajstih metrov je ubranil Nenezić.
64'
  GOOOL! Zadel je Nikola Komazec!
64'
  Ibraimi je po levi smuknil v kazenski prostor. Podaja je dosegla cilj, vendar je Komazec z glavo meril v levo vratnico. Na njegovo srečo je prišel do drugega poskusa, ko je bil z nogo s petih metrov natančnejši.
64'
  Menjava: iz igre Dejan Mezga, v igro Matic Črnic.
67'
  Menjava: iz igre Matej Pučko, v igro Leo Štulac.
67'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Bojan Đukič. Utrpel ga je Aleš Mejač.
67'
  Bojan Đukič je dobil rumeni karton.
68'
71'
  Streljal je Mitja Viler, a mimo vrat.
72'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matic Črnic. Na poti do gola je žoga malce spremenila smer in skoraj presenetila Nenezića.
77'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Popovič. Utrpel ga je Timotej Dodlek.
77'
  Menjava: iz igre Nikola Komazec, v igro Marcos Morales Tavares.
77'
  Tudi po drugem zadetku vijoličasti ostajajo boljše moštvo. Ob prevladi domačinov gostje čakajo na priložnost iz protinapadov.
77'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivica Guberac. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
81'
83'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leo Štulac. Utrpel ga je Aleksander Rajčevič.
84'
  Priložnost za Maribor! Večji del posla je naredil Ibraimi. Cvijanović je dobro sprejel njegovo podajo, vendar se je zapletel, ko je hotel obiti Nenezića.
86'
86'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matic Črnic.
87'
87'
  Damir Hadžič je dobil rumeni karton.
88'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat. Za las.
90'
  Tri minute sodnikovega dodatka.
90+1'
90+1'
90+2'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Leo Štulac.
90+2'
90+3'
  Kakšen zadetek Ibraimija! Tik pred končnim sodniškim žvižgom je natančno udaril s približno dvajsetih metrov. Žoga je preletela Nenezića in pristala v mreži.
90+3'
90+3'
  Štirinajsta ligaška zmaga vijoličastih in prvi koprski poraz po šestem oktobru. Mariborčani so z odliko opravili zadnjo domačo preizkušnjo, Koprčani pa ob pomanjkanju priložnosti in domiselni igri Štajercev niso mogli do uspeha v Ljudskem vrtu. Lep pozdrav do prihodnjič!