21. krog |  Murska Sobota, Fazanerija |  02.12.2012 ob 13.00  | Prenos: Stream prvaliga.si

Mura

1 : 2

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Stančin Marko (1. pomoč), Podobnik Mitja (2. pomoč) , Glažar Roman (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 5

0'
  Lep pozdrav iz deževne Murske Sobote.
0'
  Pred nami je še zadnje srečanje 21. kroga 1. SNL med Muro 05 in Mariborom.
0'
  Nad domačega prvoligaša se znova zgrinjajo temni oblaki. Igralci so včeraj v odprtem pismu seznanili javnost, da današnje tekme z Mariborom ne bodo odigrali. Razlog za to so neizpolnjene finančne obveznosti.
0'
  Pred dobro uro so se igralci še enkrat sestali in se dogovorili, da tekmo vendarle odigrajo.
0'
  Gre kajpak za srečanje visokega rizika, zato je na štadionu že precejšnje število varnostnikov in policistov. Zanimivo pa je, da slabo uro pred začetkom srečanja na tribunah ni niti še enega gledalca. Če stanje v ND Muri nebi bilo tako katastrofalno, bi bile tribune zdaj že zagotovo polne do zadnjega kotička.
0'
  Statistika je krepko na strani vijoličastih, saj si odkar Mura 05 nastopa med slovensko nogometno elito ni priigrala niti točke.
0'
  Mariborčani so nedvomni favoriti tudi danes.
0'
  Muraši so na prvenstveni razpredelnici že nekaj časa zasidrani na zadnjem mestu, medtem ko so Mariborčani na drugi strani že postali jesenski prvaki.
0'
  Delivec pavice na današnjem »derbiju« je Damir Skomina, ki bo imel zaradi spolzkega in razmočenega terena zagotovo vse prej kot lahko delo.
0'
  S sredine igrišča bodo začeli igralci Maribora.
0'
1'
  Nevsakdanja situacija!
1'
  Medtem ko so si igralci Maribora na svoji polovici podajali žogo so črnobeli mirnu stali vsak na svojem mestu. Imeli so minuto molka.
2'
  Igra se normalno nadaljuje.
3'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mitja Viler.
3'
  Imenitna obramba mladega Šaferja.
4'
5'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Kramar. Utrpel ga je Robert Berič.
6'
  Znova odlično posredovanje Šaferja.
7'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Mate Eterovič. Utrpel ga je Aleksander Rajčevič.
10'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rok Buzeti.
11'
  Uvodne minute so minile v premoči Mariborčanov.
11'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleš Mertelj.
12'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Kramar. Utrpel ga je Matic Črnic.
13'
  Mura ima udarec iz kota.
14'
14'
  Mate Eterovič v prepovedanem položaju.
15'
  Streljal je Zoran Lesjak, a mimo vrat.
16'
  Dobra akcija Boharja, njegov predložek pa so gostujoči branilci izbili v kot.
17'
18'
18'
  Fabijan Cipot v prepovedanem položaju.
20'
21'
  Domačini so se nekoliko prebudili in so sedaj enakopraven nasprotnik vijoličastim. Spremljamo odprto in dinamično srečanje.
21'
21'
22'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Zoran Lesjak.
22'
22'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
23'
24'
25'
  Streljal je Aleksander Rajčevič, a mimo vrat.
26'
26'
  Mariborčani so znova stopili na plin.
28'
  Streljal je Mate Eterovič, a mimo vrat.
30'
  Obetavna akcija Maribora, razčistil je Kramar.
32'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Utrpel ga je Mate Eterovič.
32'
  Idealna priložnost domačih. Znova se je kot podajalec izkazal Bohar, vendar sta si bila pred Handanovičem Jelič in Maruško v napoto.
34'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Črnic. Utrpel ga je Stanley Opoku Aborah.
35'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mate Eterovič.
36'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Mate Eterovič. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
36'
  Mate Eterovič je dobil rumeni karton.
37'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Dragan Jelič.
37'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Črnic. Utrpel ga je Denis Kramar.
38'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Denis Kramar.
39'
41'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Mezga.
42'
  Znova minute boljše igre domačih.
43'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Dragan Jelič.
43'
  Pristaši soboške Mure, navijaška skupina Black Gringos, so izobesili plakat z napisom »Folga nan!«. S tem so še enkrat več pokazali nestrinjanje z vodstvom kluba.
44'
  Robert Berič v prepovedanem položaju.
44'
  Berič je sicer zatresel domačo mrežo, vendar iz nedovoljenega položaja!
45'
45'
  S predstavo v prvem polčasu smo lahko zelo zadovoljni, saj smo spremljali zelo zanimivo in dinamično srečanje. Kljub težki igralni površini so igralci obeh ekip prikazali kombinatorno igro. Manjkalo ni niti lepih potez niti dobrih obramb vratarjev.
45'
45'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Utrpel ga je Erik Janža.
46'
  Enajstmetrovka za Muro!!
46'
  Poskusil bo Mate Eterovič...
46'
Zgrešena 11m
  Ni gola! Mate Eterovič je zgrešil enajstmetrovko!
47'
  Handanovič na pravem mestu!
48'
  Streljal je Rok Buzeti, a mimo vrat.
49'
  Po zgrešeni enajstmetrovki še ena imenitna priložnost domačih.
49'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Janža. Utrpel ga je Matic Črnic.
50'
  Streljal je Dejan Mezga, a mimo vrat.
53'
53'
53'
  Lepa obramba mariborskega čuvaja mreže.
54'
55'
  Sedaj so Muraši iz nedovoljenega položaja zatresli mrežo gostov!
57'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Mate Eterovič. Utrpel ga je Nejc Potokar.
58'
  Gledalci so navdušeni. Spremljamo odlično tekmo, predvsem gre izpostaviti zelo dobro igro domače ekipe.
61'
  Streljal je Matic Črnic, a mimo vrat.
61'
  Menjava: iz igre Matic Črnic, v igro Nikola Komazec.
64'
  Menjava: iz igre Rok Buzeti, v igro Mario Sačer.
65'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Denis Kramar.
65'
66'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dragan Jelič.
66'
  Handanovič rešuje Maribor!
66'
68'
  Dragan Jelič v prepovedanem položaju.
68'
  Dejan Mezga v prepovedanem položaju.
69'
69'
  Streljal je Nikola Komazec, a mimo vrat.
70'
  Komazec atraktivno s škarjicami mimo gola.
70'
  Menjava: iz igre Aleš Mertelj, v igro Goran Cvijanovič.
73'
73'
74'
  GOOOL! Zadel je Dejan Mezga!
75'
  Mezga je zadel zgornji levi kot; Šafer je bil brez možnosti.
75'
  Menjava: iz igre Dragan Jelič, v igro Nusmir Fajič.
76'
  Fajič danes zadnjič nastopa v črnobelem dresu
76'
  GOOOL! Zadel je Goran Cvijanovič!
77'
  Cvijanovič se je nenadoma odločil za strel in presenetil domačo obrambo in vratarja Šaferja.
77'
  GOOOL! Zadel je Damjan Bohar!
78'
  Po podaji Kramara se je Bohar najbolje znašel v kazenskem prostoru ter premagal Handanoviča.
78'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Utrpel ga je Erik Janža.
78'
  Aleš Mejač je dobil rumeni karton.
79'
  Stanley Opoku Aborah je dobil rumeni karton.
79'
  Nikola Komazec je dobil rumeni karton.
81'
81'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Utrpel ga je Stanley Opoku Aborah.
82'
  Dejan Mezga je dobil rumeni karton.
82'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nikola Komazec.
82'
82'
  Menjava: iz igre Marcos Morales Tavares, v igro Željko Filipovič.
83'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Mate Eterovič. Utrpel ga je Željko Filipovič.
83'
  Jasmin Handanovič je dobil rumeni karton.
84'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Berič.
86'
  Berič je na sredini igrišča izkoristil napako Murašev, sam krenil proti domačemu vratarju, vendar se slednji znova izkazal.
88'
88'
  Smo v samem finišu zelo razburljive tekme.
88'
89'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Nikola Komazec je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
90'
  Menjava: iz igre Denis Kramar, v igro Leon Horvat.
90'
  Tri minute sodnikovega dodatka!
90+1'
  Močan pritisk domačih!
90+2'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Janža. Utrpel ga je Dejan Mezga.
90+2'
  Erik Janža je dobil rumeni karton.
90+3'
90+3'
  Štajersko prekmurski derbi je znova izpolnil pričakovanja. Čeprav je tekma dolgo visela v zraku so se igralci vendarle zbrali in odigrali zelo dobro srečanje. Za prikazano si danes zaslužita čestitke obe ekipi. S tem je jesenski del zaključen, mi pa se slišimo znova ob pričetku spomladanskega dela. Lep pozdrav!