22. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  02.03.2013 ob 18.30

4 : 1

Triglav

Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Arhar Primož (1. pomoč), Praprotnik Jure (2. pomoč) , Obrenovič Rade (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz Ljudskega vrta, kjer se bosta čez slabe pol ure med seboj pomerili ekipi Maribora ter Triglava.
0'
  Gostje iz Kranja še doslej iz mesta ob Dravi niso uspeli odnesti niti točke. Na osmih dosedanjih tekmah je Maribor vselej zmagal, nasprotniku pa je ob tem zabil kar 35 zadetkov.
0'
  Kljub temu pa bodo nogometaši v vijoličastih majicah, ki kar premočno vodijo na prvenstveni razpredelnici, morali zaigradi izredno zbrano. Njihovo manjšo ležernost so prav Triglavani že dvakrat kaznovali. Nazadnje v jesenskem delu prvenstva, ko so sredi Kranja favorizirani Mariborčani že drugič zapored presenetljivo izgubili.
0'
  Sicer pa bo današnji dvoboj zanimiv še zaradi spopada vodilnih napadalcev lige. Enis Đurković se v Maribor podaja na "interni spopad" z Marcosom Tavaresem, s katerim bijeta boj za najboljšega strelca. Njun obračun bo nekoliko "začinilo" še dejstvo, da je napadalec Triglava med tem že podpisal pogodbo z ljubljansko Olimpijo, za katero bo tako nastopal v prihodnji sezoni.
0'
  A vse oči kljub temu ne bodo uperjene v omenjena napadalca. Mariborske navijače še nekoliko bolj zanimata novinca v Ljudskem vrtu. To sta Nusmir Fajič ter Matija Smrekar (ta nogometaš bo tokrat tekmo sicer spremljal zgolj s tribune), od katerih si v mariborskem taboru obetajo veliko zadetkov. Smrekar je svoj debi dočakal že na sredinem pokalnem obračunu z Olimpijo, medtem ko visokorasli bosanski nogometaš na svojo priložnost še čaka. Tokrat s klopi za rezervne nogometaše.
0'
  Pot do gola Gorenjcev pa bi po mnenju nekaterih lahko bila nekoliko lažja za mariborske strelce, saj je gostujoči tabor v zimskem prestopnem roku zapustil zanesljivi branilec Marko Roškar.
0'
  Pa poglejmo začetni enajsterici...
0'
  NK Maribor: Handanovič, Milec, Rajčevič, Potokar, Viler, Ibraimi, Cvijanovič, Mezga, Berič, Tavares.
0'
  Triglav: Pelko, Klemenčič, Zolič, Sever, Krcič, Jelar, Pokorn, Stojnič, Šturm, Đurkovič, Bubanja.
0'
  Nogometaši obeh ekip se še trenutno zgolj ogrevata na, za ta čas, dobro pripravljeni zelenici Ljudskega vrta.
0'
  Pred tekmo so se klub ter navijači poslovili od legendarnega napovedovlca na tekmah Maribora, legendarnega Smijana Krežeta, ki je pred kratkim žal preminil.
0'
  Glavni sodnik bo Dejan Balažič, pomagala pa mu bosta Primož Arhar ter Praprotnik Jure.
0'
2'
  Za zdaj spremljamo le boj na sredini igrišča, brez pravih priložnosti.
4'
  Zaradi dokaj nizkih temperatur, se je na tribunah Ljudskega vrt zbralo dokaj skromno število gledalcev. Nekaj navijačev je prispelo tudi iz Kranja.
5'
  Enis Đurkovič v prepovedanem položaju.
5'
  GOOOL! Po lepi podaji Martina Milca se je pred kranjskimi vrati najbolje znašel Robert Berič ter povedel Maribor v vodstvo.
6'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat.
9'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Alen Krcič.
10'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi, Vratar Pelko pa je s težavami odbil žogo v prvi kot na tekmi.
10'
  Maribor ima udarec iz kota.
12'
15'
  Streljal je Robert Berič, a mimo vrat.
16'
  Rajčevič je lepo podal v kazenski prostor gostov, tam je najvišje skočil Berič, ki pa je z glavo zgrešil cilj.
16'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojnič. Utrpel ga je Goran Cvijanovič.
17'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Utrpel ga je Enis Đurkovič.
20'
23'
  Lepa kombinacija Mezge, Vilerja ter Beriča, a je žoga le končaala v rokah vratarja Pelka.
23'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Petar Stojnič.
23'
  Triglav ima udarec iz kota.
25'
  Robert Berič v prepovedanem položaju.
25'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Anže Jelar. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
28'
  Prekršek je utrpel Enis Đurkovič .
30'
  GOOOL! Zadel je Goran Cvijanovič!
31'
  Mezga je lepo prodrl po levi strani podal do osamljenega Cvijanoviča, kateremu z bližine ni bilo težko povišati vodstva.
35'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Martin Milec.
35'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Petar Stojnič.
37'
38'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares!
41'
  Mezgino podajo v kazenski prostor je vratar Pelko pred Rajčevičem odbil le do Tavaresa, ki je nekoliko srečno žogo le potisnil čez črto kranjskih vrat. Brazilec je sedaj sam na vrhu liste strelcev.
43'

45'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
45'
  Še minuta sodniškega podaljška.
45+1'
45+1'
  Menjava: iz igre Klemen Šturm, v igro Vlado Šmit.
45+1'
  Menjava: iz igre Jalen Pokorn, v igro Matej Poplatnik.
45'
46'
48'
  GOOOL! Iz roba kazenskega prostora se je za strel odločil osamljeni Martin Milec in neubranljivo zadel po tleh.
51'
  Streljal je Nejc Potokar, a mimo vrat.
54'
  Aleš Mertelj je dobil rumeni karton.
55'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Blaž Šujica.
55'
58'
59'
  Streljal je Aleš Mertelj, a mimo vrat.
59'
  GOOOL! Podajo Stojniča je Đurkovič brez težav pretvoril vzadetek in se znova izenačil s Tavaresom na vrhu liste strelcev. Oba sta dosegla 11 zadetkov.
61'
  Menjava: iz igre Goran Cvijanovič, v igro Dino Hotič.
62'
  Menjava: iz igre Aleš Mertelj, v igro Željko Filipovič.
63'
  Mladi Dino Hotič bo tako prvič nastopil na uradni tekmi Nk Maribora.
63'
63'
  Menjava: iz igre Anže Jelar, v igro Dragan Ovčina.
65'
  Dino Hotič je dobil rumeni karton.
65'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Hotič. Utrpel ga je Matic Sever.
66'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Berič.
68'
  Izredno obetaven napad Mariborčanov je na koncu izredno slabo zaključil Robert Berič, ki neoviran iz bližine ni uspel premagati Pelka.
69'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
70'
  Menjava: iz igre Marcos Morales Tavares, v igro Nusmir Fajič.
71'
  Tudi za Nusmirja Fajiča, ki je pozimi prestopil iz Mure, bo to prvi uraden nastop v vijoličasti majici.
71'
  Blaž Šujica v prepovedanem položaju.
72'
  Oba trenerja sta že opravila vse tri menjave.
74'
  Tilen Klemenčič je dobil rumeni karton.
79'
  Obetavna priložnost se je ponudila novincu Fajiču, a so ga kranjski branilci pravočasno blokirali.
79'
80'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Vlado Šmit. Utrpel ga je Aleksander Rajčevič.
83'
  Znova se je v odlični priložnosti znašel Fajič, a je njegov strel končal malo mimo desne vratnice.
84'
  Edvin Zolič je dobil rumeni karton.
85'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Blaž Šujica.
88'
88'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Bubanja, a se je Handanovič izkazal.
90'
  Še dve minuti sodnikovega podaljška
90+1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dragan Ovčina.
90+1'
90+1'
  Dokaj zanimivo nogometno predstavo so povsem zasluženo dobili nogometaši Maribora, ki bi gostujočo mrežo lahko še izdatneje napolnili, a so bili ob zaključku akcij premalo zbrani. Nekaj priložnosti so si pripravili tudi gostje iz Kranja, ki pa jim več kot enkrat ni uspelo premagati zanesljivega Handanoviča. Omeniti še velja, da sta zadela tako Đurkovič, kot tudi Tavares, tako da sta svoj primat med strelci še nekoliko utrdila.