31. krog |  Kranj, Športni center Kranj |  04.05.2013 ob 17.00

Triglav

1 : 2

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Kokolj Andrej (1. pomoč), Pavlič Franci (2. pomoč) , Dobrun Žiga (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 3

0'
  Spoštovani ljubitelji nogometa, lep pozdrav. Danes bomo spremljali tekmo 31. kroga med Triglavom in Mariborom.
0'
  To bo že druga tekma teh dveh tekmecev v zadnjih štirih dneh, saj sta v sredo odigrala tudi prvo polfinalni obračun Pokala Slovenije in se razšla z izidom 2:2.
0'
  Kot zanimivost povejmo, da je Triglav dobil zadnja dva prvenstvena obračuna v Kranju, in sicer z 2:1 in 1:0.
0'
  To sta bili tudi edini dve zmagi v 17 prevenstvenih obračunih. Sicer je Maribor dobil 12 tekem, trikrat pa sta se tekmeca razšla brez zmagovalca.
0'
  Razlika v golih 52:17 v prid desetkratnih državnih prvakov s Štajerske.
0'
  Postava gostiteljev: Pelko, Šturm, Diallo, Klemenčič, Jelar, Poplatnik M., Poplatnik A., Šmit, Pokorn, Stojnić, Bubanja.
0'
  Postava gostov: Handanović, Milec, Mezga, Morales Tavares, Ibraimi, Cvijanović, Potokar, Viler, Berić, Arghus Soares, Mertelj.
0'
  Triglav je v seriji dobrih rezultatov, saj pod vodstvom Dušana Kosiča še ni izgubil srečanja.
0'
  Triglav je edina ekipa med prvoligaši, ki se lahko pohvali z dvema zmagama proti Mariboru na zadnjih dveh prvenstvenih obračunih pred domačimi gledalci. Ob Triglavu poraza proti Mariboru pred domačimi gledalci na zadnjih dveh prvenstvenih obračunih ni doživela zgolj še ljubljanska Olimpija, ki pa je obakrat iztržila neodločen rezultat.
0'
  Mariborčani so v primerjavi z jesenskim delom sezone nekoliko popustili, saj so na dvanajstih prvenstvenih in pokalnih tekmah dosegli šest zmag, dvakrat remizirali in štirikrat izgubili.
0'
  Strateg aktualnih državnih prvakov Darko Milanič tokrat ne bo mogel računati na poškodovana Rajčeviča in Fajiča.
0'
  Dušan Kosič, trener Triglava bo danes pogrešal Krciča, Đurkoviča, Redžiča, Laziča in Šuštaršiča.
0'
  Moštvi sta že na zelenici. Tekma se bo začela ob 17.00.
0'
1'
  Mariborčani so krenili agresivno na polovico Triglava.
1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Lamin Diallo. Utrpel ga je Robert Berič.
1'
  Prekršek Mariboru na 20 metrih.
2'
  Lepo uigrana kombinacija, vendar so orli preprečili podajo v kazenski prostor.
2'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojnič. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
3'
  Prekršek na sredini igrišča.
4'
  Gostje so tisti, ki so odločnejši napadalnih akcijah, medtem ko se domačini zaenkrat branijo in čakajo na protinapade.
4'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Utrpel ga je Petar Stojnič.
5'
  V Kranju je začelo močno deževati.
5'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Petar Stojnič.
6'
  Triglav ima udarec iz kota.
7'
  Podaja Vilerja do Beriča, ki v sendviču dveh Triglavanov ni uspel bolje meriti na gol. Mala malica za Pelka.
7'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Berič.
8'
  Streljal je Aleš Poplatnik, a mimo vrat.
8'
  Izvrstna podaja Šmita z zunanjim delom podplata do A. Poplatnika, ki je na prvo meril z glavo. Lahko bi bolje zaključil, saj je bil dobro odkrit.
9'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Anže Jelar. Utrpel ga je Goran Cvijanovič.
9'
  Anže Jelar je dobil rumeni karton. To je bil grob start od zadaj.
12'
  Po začetnem naletu so zdaj moči na igrišču izenačene. Triglavani uspejo žogo v svoji posesti zadržati precej dlje.
12'
13'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Davor Bubanja.
15'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojnič. Utrpel ga je Soares Bordignon Arghus.
15'
  Petar Stojnič je dobil rumeni karton. Grob drseči start v noge Arghusa.
17'
  Arghus je medtem že vstopil na igrišče, očitno bo lahko nadaljeval srečanje.
17'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Vlado Šmit.
19'
  Streljal je Klemen Šturm, a mimo vrat. Bil je v priložnosti za strel, a ni bil dovolj natančen. Brez dela za Handanoviča.
22'
  Zenkrat v prvem polčasu brez resnejših priložnosti obeh moštev, ki igrata precej previdno.
23'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Martin Milec. Utrpel ga je Petar Stojnič.
24'
  Zdaj dve izvrstni priložnosti Maribora. Najprej je Milec lepo zaposlil Beriča, ki je zgrešil žogo na osmih metrih, nato pa je v prazno iz podobne sitacije brcnil še Ibraimi.
24'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jalen Pokorn. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
25'
  Triglavani prensejo žogo pred kazenski prostor Maribora, a jim zmanjka nekaj kakovosti pri sprejemu žoge ob zadnji podaji.
27'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Martin Milec. Utrpel ga je Vlado Šmit.
27'
  Še naprej precej taktično srečanje. Večina dogajanja se odvija na sredini zelenice.
28'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Šturm. Utrpel ga je Dejan Mezga.
28'
  Streljal je Dejan Mezga, a mimo vrat.
31'
  Še naprej izenačeno srečanje. Nogometaši Maribora prav tako pridejo do kanzeskega prostora, kjer jim zgoščena obramba Triglava povzroča precej preglavic.
32'
  Šmit je zdaj izjemno slabo oddal žogo proti vratom Handanoviča... Na podajo v kezenski prostor je čakalo vsaj pet njegovih soigralcev.
34'
  Berič in Tavares sta kombinirala pred kazenskim prostorom in priigrala kot.
35'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Šturm. Utrpel ga je Mitja Viler.
35'
  ENAJSTMETROVKA ZA MARIBOR!
36'
Zgrešena 11m
  MEZGA JE ZAPRAVIL 11-METROVKO, ali bolje rečeno: odlična obramba Pelka, ki je prebral njegovo namero
37'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Utrpel ga je Tilen Klemenčič.
37'
  Nejc Potokar je dobil rumeni karton.
39'
  Maribor ima udarec iz kota.
39'
  Robert Berič v prepovedanem položaju.
40'
  Srečanje se je razživelo, Mariborčani silovito pritiskajo po zapravljeni enajstmetrovki!
42'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Mezga. Močan poizkus, a še boljše posredovanje Pelka!
42'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Utrpel ga je Matej Poplatnik.
45'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Utrpel ga je Davor Bubanja.
45'
  Minuta sodnikovega dodatka.
45'
  GOOOL! Zadel je Dejan Mezga! Velika napaka obrambe Triglava, Pelko je stekel iz vrat in preprečil strel Beriča, nato je do žoge prišel Mezga in brez težav zadel prazna vrata.
45+1'
45'
46'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jalen Pokorn. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
46'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Utrpel ga je Anže Jelar.
48'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi. Najprej je lepo dobil dvoboj z Diallojem, nato pa z desne strani dobro meril, a je Pelko njegov strel ubranil!
49'
49'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a mimo vrat.
51'
52'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Utrpel ga je Davor Bubanja.
52'
  GOOOL! Zadel je Matej Poplatnik! Izjemno lep zadetek iz dobrih 20 metrov od prečke v gol!
54'
  Srečanje je za odtenek spet bolj zanimivo! Mariborčani so takoj pritisnili proti vratom Triglava.
54'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
55'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Mezga. Podobna sitacija kot pri zadetku v 1. polčasu. Pelko je stekel iz vrat, saj stranski sodnik ni dosodil prepovedanega položaja, žogo je izbil na nogo Mezge, ki je sprožil na prazna vrata, a se je vratar Triglava pravočasno vrnil.
56'
  Menjava: iz igre Tilen Klemenčič, v igro Matic Sever.
59'
  Srečanje še naprej zelo izenačeno...
60'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Sever. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
62'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a precej mimo vrat.
63'
  Streljal je Matic Sever, a mimo vrat.
63'
63'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Klemen Šturm, a po sredini gola. Malo napora za Handanoviča.
65'
  Ibraimi je zdaj lepo zaposlil Mezgo, a mu Pelko snedel žogo v zadnjem trenutku.
66'
  Še enkrat je Pelko uspešno posredoval. Tokrat pred Beričem.
67'
  Viler je iskal soigralce v kazenskem prostoru, a je žogo pognal proti Krvavcu.
67'
67'
  Streljal je Aleš Mertelj. Izjemno neuspešen poizkus.
68'
  Mariborčani imajo v zadnjih minutah pobudo in se na vse pretege trudijo doseči vodilni zadetek.
68'
68'
69'
  Streljal je Soares Bordignon Arghus, a mimo vrat.
69'
70'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Vlado Šmit. Utrpel ga je Martin Milec.
70'
  Vlado Šmit je dobil rumeni karton.
70'
  Strel v okvir vrat! Z glavo je poizkusil Marcos Morales Tavares, a je Pelko dobro posredoval. Sicer je v Kranju spet začelo močneje deževati.
73'
73'
  Soares Bordignon Arghus je dobil rumeni karton.
75'
  V zadnjih nekaj minutah ima Triglav več žogo v svojih nogah...
75'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Davor Bubanja. Uspešno je posredoval Handanovič.
76'
  V Kranju se je lije kot iz škafa.
77'
78'
  Menjava: iz igre Aleš Mertelj, v igro Matija Smrekar. To bo peti prvenstveni nastop Smrekarja za člansko moštvo Maribora.
80'
  Streljal je Matija Smrekar. Vrata so bila spet prazna, saj je Pelko še tretjič na srečanju stekel iz gola, a tudi tokrat ostal "nekaznovan".
82'
  Streljal je Klemen Šturm, a mimo vrat.
83'
83'
  Menjava: iz igre Matej Poplatnik, v igro Dragan Ovčina.
85'
  Streljal je Marcos Morales Tavares. Podbna sitacija kot ob izenačujočem zadetku za 2:2 v pokalnem srečanju, a tokrat preko gola.
88'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Utrpel ga je Davor Bubanja.
90'
  Zdaj še močneje dežuje in igralci se vse bolj poslužujejo izbijanj v avt ali proti sredini igrišča.
90'
  Tri minute upanja za obe moštvi.
90'
  GOOOL! Zadel je Robert Berič! Praktično vse je storil Tavares, saj je v kazenskem prostoru natančno podal na glavo Beriča, ki mu ni bilo težko zaključiti.
90+1'
  Matija Smrekar je dobil rumeni karton.
90+3'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Vlado Šmit. Utrpel ga je Matija Smrekar.
90+3'
90+3'
  V izdihljajih tekme so Mariborčani prišli do pomembnih treh točk in na naslednji tekmi z Olimpijo že lahko postanejo državni prvaki sezone 12/13. Triglavani so prikazali dobro igro, a so bili v zaključku srečanja premalo zbrani, da bi lahko še tretjič zaporedoma na prvenstvenih tekmah z Mariborom pred domačim občinstvom ostali neporaženi.