32. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  11.05.2013 ob 20.00  | Prenos: TV Slovenija 2

2 : 1

Olimpija

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Vukan Robert (2. pomoč) , Bukovec Miran (4. sodnik)
5 Rumeni kartoni 4

0'
  Lep pozdrav iz deževnega, a neverjetno "vročega" Maribora, kjer se bosta čez slabo uro med seboj "udarila" večna rivala Maribor in ljubljanska Olimpija.
0'
  V štajerski prestolnici je že ves teden vse v znamenju današnjega spopada. Večnemu derbiju je dodatno težo namreč dalo še dejstvo, da bi štajerci v primeru zmage že slavili svoj 11.naslov državnih prvakov. Bočni nogometaš Martin Milec pa v tem primeru obljublja takšno slavje, da se bo slišalo vse do Ljubljane!
0'
  Ker za mariborsko občinstvo nič ni slajšega kot to, da obranijo naslov prav z zmago nad Olimpijo, si lahko predstavljate, da je že sedaj polno navijačev okrog Ljudskega vrta, svoje glasilke pa že pridno ogrevajo.
0'
  Vijoličasti so z uvrstitvijo v finale Pokala Slovenije uspešno opravili generalko in se s tem izognili nepotrebnim pretresom pred še posebej pomembnim derbijem.
0'
  Nogometne vročice pa na igrišču ne bodo občutili še zmeraj poškodovani Aleksander Rajčević, Nusmir Fajić in Aleš Mejač.
0'
  Dodajmo še, da so nogometaši Maribora tekmo z Olimpijo dočakali v karanteni. Njihova pot do tja pa je bila nad vse neobičajna, saj so jim v znak podpore pot prekrižale Viole z ogromnim transparentom, navijaškimi napevi ter gorečimi baklami.
0'
  Na drugi strani pa Ljubljančani, najuspešnejše moštvo v spomladanskem delu, želijo mariborsko slavje prestaviti vsaj še za en teden. Sicer so se "zmaji" z drugim mestom sprijaznili že pred časom, a skalp prvakov na njihovi trdnjavi, bi vsaj za silo zacelil prnekatero rano iz preteklosti.
0'
  Ideje za dosego tega cilja, zeleno-beli črpajo iz zadnjega uspešno gostovanje v Ljudskem vrtu, ko so v Pokalu Slovenije dosegli častno zmago, ki pa ni zadoščala za napredovanje.
0'
  Sicer pa si zmajčki na prvenstvenih tekmah doslej še niso pokorili Ljudskega vrta, saj so na sedmih tekmah le trikrat prišli do točke.
0'
  Andreja Razdrha pa opogumlja povratek najboljšega strelca Nikole Nikezića po prestani kazni zaradi kartonov.
0'
  Pa poglejmo še obe enajsterici:
0'
  Mariborski strateg, Milanič bo na igrišče poslal Handanoviča, Milca, Potokarja, Arghusa, Vilerja, Ibraimija, Filipoviča, Cvijanoviča, Mezgo, Beriča ter Tavaresa.
0'
  Na drugi strani se jim bodo zopertavili: Šeliga, Jovič, Delamea, Zarifovič, Fink, Omladič, Lovrečič, Ivelja, Trifkovič, Šporar in Nikezič.
0'
  Morebitne razvnete strasti bo miril najboljši slovenski sodnik Damir Skomina, kateremu bodo v pomoč Matej Žunič, Robert Vukan ter Miran Bukovec.
0'
  Medtem, ko se še obe ekipi le segrevata, se tribune že pridno polnijo. Obeta se tudi koreografija Viol. Pravkar pa so prišli tudi gostujoči navijači Green Dragonsi.
0'
  Kakšnih 8000 obiskovalcev je v pričakovanju nogometašev, ki so še v slačilnicah...
0'
  Potrebno je dodati, da je še kar nekaj ljudi pred stadionom..
0'
  Akterji prihajajo na zelenico Ljudskega vrta!!!
0'
  Tribune hrumijo!!!
0'
  Filipovič bo danes odigral 100.tekmo v vijoličasti majici.
0'
0'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
0'
  Streljal je Damjan Trifkovič, a mimo vrat.
0'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Aris Zarifovič.
0'
  Maribor ima udarec iz kota.
0'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Delamea Mlinar. Utrpel ga je Robert Berič.
0'
  Streljal je Nik Omladič, a mimo vrat.
0'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Nikola Nikezič.
0'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Omladič. Utrpel ga je Željko Filipovič.
0'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Utrpel ga je Anej Lovrečič.
0'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Đorđe Ivelja. Utrpel ga je Goran Cvijanovič.
0'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Cvijanovič.
0'
0'
  Željko Filipovič je dobil rumeni karton.
0'
  Antonio Delamea Mlinar je dobil rumeni karton.
0'
  Olimpija ima udarec iz kota.
0'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
0'
0'
  Agim Ibraimi je lepo preigraval, njegov zaključek pa je končal nad ljubljanskimi vrati.
0'
  Prekršek je utrpel Željko Filipovič .
0'
0'
0'
0'
0'
0'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
0'
  GOOOL! Zadel je Goran Cvijanovič!
0'
0'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Šporar. Utrpel ga je Goran Cvijanovič.
0'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Aris Zarifovič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
0'
  Prekršek je utrpel Damjan Trifkovič .
0'
  Streljal je Anej Lovrečič, a mimo vrat.
0'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Martin Milec.
0'
  Streljal je Aris Zarifovič, a mimo vrat.
0'
  GOOOL! Zadel je Anej Lovrečič!
1'
  Igra za zdaj poteka zgolj med obema kazenskima prostoroma.
1'
  Poigravanje Šelige ter Delameje se je za Ljubljančane dobro končalo...
1'
  Lepa koreografija Viol!
1'
  Po prostem udarcu Cvijanoviča, je Šeliga le s težavo odbil žogo v kot.
1'
  Med igralci je pravkar zavrelo, a so se strasti že umirile.
1'
  Zadnje minute pripadajo gostom iz Ljubljane, saj so dvakrat nevarno zapretili.
1'
  Po izjemni podaji Ibraimija s strani, je Cvijanovič z glavo premagal Šeligo ter poskrbel za navdušenje na tribunah Ljudskega vrta!
1'
  Zaradi tehničnih težav se dogodki ne izpisujejo kot bi se morali. Zato se vam opravičujem in obljubljam, da bodo težave do drugega polčasa odpravljene!
1'
  Še minuta sodniškega dodatka.
1'
  Velika napaka ožje mariborske obrambe in Lovrečič je pred odmorom poravnal rezultat.
1'
  V prvem delu smo spremljali precej enakovredno igro, v kateri so si gostje morda pripravili še kakšno priložnost več od domačinov. Vendarle pa so Mariborčani prvi povedli. Tik ob koncu so občinstvo razburile odločitve glavnega sodnika Skomine, to je kot kaže zmedlo tudi domačo obrambo in Lovrečič je tik pred odmorom še poravnal izzid.
45'
45'
45'
  Matic Fink je dobil rumeni karton.
47'
  Streljal je Robert Berič, a mimo vrat.
48'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Anej Lovrečič.
49'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Željko Filipovič.
51'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Dejan Mezga.
54'
  Opazno je, da nobena ekipa ne želi preveč tvegati, rezultat tega pa so redke prave priložnosti na obeh straneh. Nekoliko več napadajo vijoličasti, Ljubljančani pa prežijo na protinapade.
54'
  Nikola Nikezič v prepovedanem položaju.
54'
  Robert Berič v prepovedanem položaju.
56'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Utrpel ga je Andraž Šporar.
57'
57'
  Berič se je znašel v priložnosti, a so mu ljubljanski branilci strel še pravočasno blokirali.
58'
  Nik Omladič je dobil rumeni karton.
60'
  Olimpija se je povsem osredotočila na branjenje svojih vrat.
60'
  Bakle gorijo na obeh straneh. Tako pri Green Dragonsih kot Violah.
62'
  Zaradi bakljade in posledično slabe vidljivosti, je sodnik Skomina tekmo začasno prekinil.
64'
66'
  Izjemna priložnost za Maribor. Berič je iz strani prodrl, nato pa želel podati na drugo stran osamljenemu Tavaresu, a so Ljubljančani žogo še pravočasno izbili v kot in preprečili novo vodstvo domačih!
66'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Matic Fink je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
66'
  Robert Berič je dobil rumeni karton.
67'
68'
  Zaradi prerivanja v kazenskem prostoru, sta si Berič in Fink prislužila rumeni karton, a za Finka je to bil že drugi...
68'
69'
  Marcos Morales Tavares je dobil rumeni karton.
70'
  Menjava: iz igre Andraž Šporar, v igro Erik Salkič.
71'
  Sodnik Skomina dopušča grobo igro, zakar se je že nekajkrat po nepotrebnem zaiskrilo.
72'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Nikezič. Utrpel ga je Soares Bordignon Arghus.
73'
  GOOOL! Zadel je Robert Berič!
74'
  Ljudski vrt znova hrumi!!! Tokrat sta za navdušenje poskrbela Viler ter Berič, ki je z glavo zaključil izjemno podajo primorca.
76'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Salkič. Utrpel ga je Robert Berič.
77'
  Skomina še naprej skrbi za negodovanje igralcev obeh ekip ter navijačev na tribuni. Morda pušča pregrobo igro, kdaj bi pa se lahko tudi prej oglasil in s tem preprečil obračunavanje med nogometaši.
77'
  Menjava: iz igre Damjan Trifkovič, v igro Filip Valenčič.
78'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Utrpel ga je Erik Salkič.
78'
  Menjava: iz igre Željko Filipovič, v igro Aleš Mertelj.
80'
82'
  V Ljudskem vrtu vre kot iz kotla. Ali navijači že prehitro slavijo zmago ter nov naslov prvakov?
84'
  Streljal je Aleš Mertelj, a mimo vrat.
85'
  Skomina je danes kot kaže podlegel pomembnosti obračuna... Dva čista zaporedna prekrška nad Tavaresom na robu kazenskega prostora, njegova piščalka pa je znova ostala nema.
87'
  Menjava: iz igre Anej Lovrečič, v igro William Franklin Vicente.
89'
  Dejan Mezga je dobil rumeni karton.
90'
  Še štiri minute loči vijoličaste do novega naslova najboljših v državi!
90+2'
  Menjava: iz igre Marcos Morales Tavares, v igro Matija Smrekar.
90+2'
  Jasmin Handanovič je dobil rumeni karton.
90+4'
  Tudi šeliga je še v napad ob predložku iz prostega strela in iz kota..
90+4'
90+4'
  Streljal je William Franklin Vicente, a mimo vrat.
90+4'
  Ljudski vrt že slavi...
90+4'
90+4'
  Kljub opozorilom so navijači znova vdrli na igrišče, da bi dobili majice junakov!!
90+4'
  Maribor pa je z današnjo zmago postal novi in ob enem stari državni prvak Slovenije!!
90+4'
  Varnostniki so z domiselno potezo preprečili domačim navijačem, da bi prišli do Green Dragonsov.
90+4'
  Kaj reči ob koncu... Izenačujoči gol tik pred koncem prvega dela, je Ljubljančane kot kaže povsem uspaval. V drugi polčas so krenili osredotočeni zgolj na branjenje svojih vrat, MAribor pa je napadal in preko Beriča naposled le kronal svojo premoč. Velja še dodati, da naš najboljši sodnik Skomina danes ni imel svojega dne, saj je kar nekajkrat s svojimi zakasnelimi ali nerazumnimi odločitvami pošteno naelektril razmere na igrišču in tribunah.
90+4'
  Kakorkoli, v Mariboru se bo danes slavilo pozno v noč... že 11. naslov državnih prvakov!