34. krog |  Murska Sobota, Mestni stadion Fazanerija |  18.05.2013 ob 16.00  | Prenos: TV Slovenija 2

Mura

3 : 0

Luka Koper

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Stančin Marko (1. pomoč), Kokolj Andrej (2. pomoč) , Žnidaršič Andrej (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 0

0'
  Lep pozdrav iz soboške Fazanerije, na kateri se bosta v 34. krogu 1. Lige Telekom Slovenije pomerili domača Mura 05 in Luka Koper.
0'
  Obe moštvi sta izjemno motivirani; Muraši se borijo za obstanek, na drugi strani Koprčani pa za evropske pokale.
0'
  Postava domačih: Drakovič, Majer, Mörec, Travner, Atanasov, Bohar, Maruško, Rep, Vaš, Ploj in Vinko.
0'
  Koper: Nenezič, Mavrič Rožič, Blažič, Hadžič, Pučko, Čovilo, Guberac, Galešič, Mendy, Bradaschia in Brečevič.
0'
  Domačini se že kar nekaj časa ne morejo otresti zadnjega mesta na lestvici. Zadnjo priložnost so imeli v zadnjem kolu, ko so predzadnji Aluminij že spravili na kolena, a jim je izjemna končnica le-teh pokvarila načrte. Kidričani so v samem finišu tekme zabili dva gola in iztržili neodločen rezultat, ter tako obdržali dve točki prednosti.
0'
  Kot Muraši so tudi Koprčani zadnje srečanje remizirali, ko so na svojem stadionu v primorskem derbiju gostili Gorico in se razšli z rezultatom 2:2.
0'
  Tako kot na razpredelnici je Luka Koper veliko uspešnejša tudi v medsebojnih srečanjih, saj je v tekočem prvenstvu zabeležila vse tri zmage.
0'
  Prvenstvo se zelo hitro približuje koncu, popravnih izpitov več ni, zato je vsaka točka v boju za obstanek oziroma Evropsko ligo še toliko bolj pomembna.
0'
  Po lanskoletni super sezoni in odličnih nastopih v Evropi so rezultati tekoče sezone milo rečeno slabi. V skladu z njimi pa je splahnelo tudi zanimanje za nogomet v Murski Soboti. Črno-beli že nekaj tekem beležijo slab obisk in tudi danes ne gre pričakovati drugače.
0'
  Naj omenimo še, da je v Murski Soboti pretežno jasno pri 22 stopinjah Celzija, zelenica je odlično pripravljena, tako da lahko pričakujemo zanimivo nogometno predstavo.
0'
  S Sredine igrišča bodo krenili igralci Luke Kopra.
0'
0'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Bohar. Utrpel ga je Goran Galešič.
1'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Mavrič Rožič. Utrpel ga je Arpad Vaš.
2'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Maruško. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
3'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ivica Guberac.
3'
  Mura ima udarec iz kota.
4'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damjan Bohar.
7'
  GOOOL! Zadel je Vedran Vinko!
8'
  Levji delež zadetka sta prispevala Bohar in Maruško, Vinko pa je z močnim in natančnim strelom s sedmih metrov zatresel gostujočo mrežo.
10'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Maruško. Utrpel ga je Ivica Guberac.
10'
  Luka Koper ima udarec iz kota.
10'
11'
  Streljal je Ivica Guberac, a mimo vrat.
12'
13'
  Gneča v kazenskem prostoru gostov, ki pa se je končala brez pravega zaključka domačih.
14'
15'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Daniel Bradaschia. Utrpel ga je Vedran Vinko.
16'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Ivica Guberac.
16'
  Streljal je Ivan Brečevič, a mimo vrat.
17'
  Lepa priložnost Brečeviča po podaji Bradaschie, ki pa je žogo poslal mimo vrat vratarja Drakoviča.
18'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Darko Atanasov. Utrpel ga je Ivan Brečevič.
18'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Arpad Vaš.
18'
20'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Mitja Morec.
20'
  Z videnim v prvih 20 minutah smo lahko zelo zadovoljni, saj gledamo dinamično srečanje, kjer ne manjka priložnosti z obeh strani.
20'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Darko Atanasov.
21'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Vedran Vinko.
21'
21'
23'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rajko Rep.
23'
23'
  Izjemen strel Repa iz 25 metrov, odlična obramba Neneziča.
24'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Morec. Utrpel ga je Igor Nenezič.
26'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jean-Philippe Mendy.
26'
26'
  Najlepša priložnost Koprčanov po odličnem preigravanju Pučka je Mendy meril z 10 metrov, izkazal pa se je vratar Drakovič.
29'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič. Utrpel ga je Rajko Rep.
29'
31'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Ploj. Utrpel ga je Ivica Guberac.
34'
35'
  GOOOL! Zadel je Aleš Majer!
36'
  Večino dela je spet opravil Bohar, njegovo podajo s peto pa je z natančnim strelom v zadetek spremenil Majer.
38'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Majer. Utrpel ga je Ivica Guberac.
38'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rep. Utrpel ga je Goran Galešič.
39'
  Ivan Brečevič v prepovedanem položaju.
40'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Miroslav Čovilo. Utrpel ga je Alen Ploj.
41'
  Streljal je Alen Ploj, a mimo vrat.
42'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Ploj. Utrpel ga je Miroslav Čovilo.
43'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Ploj. Utrpel ga je Goran Galešič.
43'
  Streljal je Miroslav Čovilo, a mimo vrat.
45'
45'
  V prvem polčasu smo spremljali zares zanimivo nogometno predstavo, v kateri so imeli malce več pobude domači. Koprčani so imeli svoje priložnosti, vendar žoge niso uspeli spraviti v mrežo. Mura na drugi strani pa je imela nekaj več priložnosti dve pa je tudi izkoristila. V nadaljevanju pričakujemo še naprej napadalno usmerjeno ter dinamično srečanje. Koper, ki si zmage nedvoumno želi pa bo moral malce več tvegati, kar je lahko voda na mlin domačih, ki znajo zelo dobro odigrati protinapade.
45'
46'
  Trenerja nista opravila menjav.
46'
46'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Travner. Utrpel ga je Ivan Brečevič.
47'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Galešič.
48'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič. Utrpel ga je Matic Maruško.
48'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Morec. Utrpel ga je Ivan Brečevič.
49'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Daniel Bradaschia.
49'
49'
54'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Majer. Utrpel ga je Goran Galešič.
54'
55'
  Streljal je Jean-Philippe Mendy, a mimo vrat.
56'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Darko Atanasov. Utrpel ga je Daniel Bradaschia.
57'
57'
  Darko Atanasov je dobil rumeni karton.
57'
  Menjava: iz igre Matej Pučko, v igro Denis Popovič.
58'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Rajko Rep.
59'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Brečevič. Utrpel ga je Aleš Majer.
61'
  Streljal je Denis Popovič, a mimo vrat.
63'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Denis Popovič.
63'
64'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Vedran Vinko. Utrpel ga je Damir Hadžič.
65'
65'
66'
  Matic Maruško je dobil rumeni karton.
66'
67'
  Sreča na strani gostov, saj je Vinko s sedmih metrov nastreljal vratarja Neneziča.
67'
67'
  GOOOL! Zadel je Matic Maruško!
69'
  Tokrat je Maruško vse naredil sam. V pravem slalomu je preigral nekaj obrambnih igralcev Kopra in nazadnje rutinirano premagal še vratarja, ki je bil tokrat brez moči.
70'
72'
  S tretjim golom je Mura povsem demotivirala goste.
73'
74'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič. Utrpel ga je Vedran Vinko.
74'
74'
76'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Jure Travner.
76'
  Damjan Bohar v prepovedanem položaju.
77'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rep. Utrpel ga je Ivica Guberac.
78'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Ploj.
78'
  Menjava: iz igre Ivan Brečevič, v igro Andrea Migliorini.
78'
  Jean-Philippe Mendy v prepovedanem položaju.
79'
80'
  Vaš je presenetil vratarja gostov, ko se je odločil za strel iz kakšnih 35 metrov. Neneziča je rešila prečka.
81'
  Še naprej spremljamo zelo dobro srečanje.
82'
  Menjava: iz igre Alen Ploj, v igro Mario Sačer.
84'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Travner. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
84'
  Menjava: iz igre Goran Galešič, v igro Mitja Lotrič.
88'
  Streljal je Vedran Vinko, a mimo vrat.
88'
  Menjava: iz igre Vedran Vinko, v igro Dejan Kurbus.
89'
89'
90'
  Tri minute sodnikovega dodatka.
90'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Kurbus. Utrpel ga je Denis Popovič.
90+1'
  Streljal je Andrea Migliorini, a mimo vrat.
90+2'
90+3'
90+3'
  Pomembna zmaga Mure v boju za obstanek, danes so bili preprosto boljši; Izkazali so se kot učinkovito moštvo. Varovanci trenerja Ante Šimundže proti koncu prvenstva očitno prihajajo v vse boljšo in boljšo formo.