34. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  18.05.2013 ob 17.30  | Prenos: Planet

5 : 1

Sodniki: Perić Dragoslav (glavni sodnik), Rojko Gregor (1. pomoč), Švarc Dejan (2. pomoč) , Kovačič Darjan (4. sodnik)
Delegat: Režonja Slavko
Št. gledalcev: 1400

Maribor s petardo proti Celju

Maribor - Celje 5:1 (2:0)

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 1200, sodniki: Perić (Kranj), Rojko (Logatec) in Švarc (Ivančna Gorica).
* Strelci: 1:0 Mezga (13.), 2:0 Tavares (43.), 3:0 Tavares (47.), 4:0 Cvijanović (60.), 5:0 Tavares (65.), 5:1 Bajić (69.).
* Maribor: Handanović, Milec, Potokar (od 65. Mevlja), Arghus, Viler, Moravac (od 67. Smrekar), Cvijanović, Filipović, Mezga (od 63. Dodlek), Berić, Tavares.
* Celje: Kotnik, Gaber, Žitko, Vidmajer (od 46. Vrhovec), Krajcer, Gobec, Medved, Tomažič-Šeruga, Verbič, Bajde (od 46. Cebara), Žurej (od 62. Bajić).
* Rumeni kartoni: Potokar; Žurej, Vrhovec.
* Rdeč karton: /.

Mariborčani so, čeprav so si naslov prvakov že zagotovili pred koncem sezone, današnjo tekmo odigrali nadvse resno. V moštvu vijoličastih so lahko dvoboj s Celjani vzeli tudi kot generalko za pokalno odločilno bitko, današnje dogajanje pa se je končalo s prepričljivo zmago domače ekipe.

Že takoj po koncu začetnega uigravanja je Maribor udaril in v prvi nevarni akciji povedel. Mitja Viler je v kazenskem prostoru dobro podal Dejanu Mezgi, slednji pa je nato natančno meril v levi kot vrat gostov in Matic Kotnik je moral prvič po žogo v mrežo. Tudi nadaljevanje je bilo domače, Celjani so stežka prihajali do kakšne polpriložnosti, vijoličasti pa so po strelih Martina Milca, Gorana Cvijanovića in Marcosa Tavaresa ostali brez povišanja vodstva. V 38. minuti pa so prvo priložnost dočakali tudi gostje. Gregor Bajde se je povsem sam znašel pred Jasminom Handanovićem, ki pa je ostal zbran in strel obranil. Le nekaj minut pozneje je bilo 2:0, Dejan Mezga je bil tokrat podajalec, v kazenskem prostoru pa je bil na pravem mestu domači zvezdnik Tavares in žogo potisnil v gol.

Tudi drugi polčas je bil podoben. Maribor je takoj pritisnil, premoč pa takoj tudi kronal z zadetki. Za prvega v nadaljevanju in svojega že stotega v dresu Maribora je tako že v prvi minuti drugega polčasa poskrbel Tavares, ki je po podaji s kota zbrano počakal na drugi vratnici in žogo le porinil v mrežo.

Na naslednji gol so morali domači navijači počakati do 59. minute; nogometaši iz Celja so izgubili žogo, kar je spretno kaznoval Cvijanović in z natančnim strelom z roba kazenskega prostora povišal že na 4:0. In tudi do petega gola nato ni minilo prav veliko. Pet minut pozneje je bil v glavni vlogi ob petem golu v mreži tekmecev spet današnji junak Tavares, po podaji Vilerja je natančno meril s kakšnih 18 metrov.

Po tej mariborski kanonadi so do svoje priložnosti vendarle prišli tudi nogometaši v belem in v 69. minuti vsaj ublažili poraz. Podajo Klemna Medveda je izkoristil Aleksandar Bajić in s strelom z glavo premagal Handanovića, to pa je bil tudi zadnji gol na tekmi, saj so se domači kljub nekaj priložnostim zadovoljili s petimi zadetki.