34. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  18.05.2013 ob 17.30  | Prenos: Planet

5 : 1

Celje

Sodniki: Perić Dragoslav (glavni sodnik), Rojko Gregor (1. pomoč), Švarc Dejan (2. pomoč) , Kovačič Darjan (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz Maribora, kjer se bosta v prvenstvenem obračunu na nekakšni generalki pred vrhuncem pokalnega tekmovanja med seboj pomerila prav oba finalista!
0'
  Ker so si vijoličasti praktično že zagotovili nov naslov državnih prvakov, je marsikateri navijač pričakoval, da bo trener Darko Milanič tudi tokrat ponudil priložnost nekaterim mlajšim nogometašem, ki še le nabirajo izkušnje. A na igrišče bo vendarle pritekla bolj kot ne udarna mariborska enajsterica. Le Moravac bo nadomestil poškodovanega Ibraimija.
0'
  Vse to pa dokazuje, da si Mariborčani do pokalnega finala želijo zadržati vrhunsko formo. Morebitna vnovična osvojitev dvojne krone je več kot mamljiva.
0'
  Dodaten motiv, ki bo gnal prvake, je tudi maščevanje Celjanom za oba prizadejana poraza v letošnji sezoni.
0'
  Na spisku poškodovanih se še naprej nahajajo Aleksander Rajčevič, Aleš Mejač in Nusmir Fajić, ki so, kot že rečeno dobili družbo Agima Ibraimija in Zorana Lesjaka.
0'
  Na drugi strani Celjani ne bodo mogli računati na kaznovana Miha Korošeca in Miha Zajca.
0'
  Po rezultatskem izkupičku sodeč (na treh tekmah so osvojili zgolj točko), so se "grofje" povsem osrdotočili že na prihajajoče finale pokala. A današnji dostojen odpor tukaj v Ljudskem vrtu, bi za celjske maldeniče pomenil dodatno samozavest pred tekmo sezone.
0'
  Nov mejnik pa bi danes lahko postavil Sebastjan Gobec.
0'
  Če bo celjski kapetan na igrišču tudi v 61.minuti, bo to pomenilo nov rekord po številu odigranih minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije. S 37315. minutami ga dosedaj drži legendarni vratar Primorja, Janez Strajnar.
0'
  Gobec pa je že sedaj rekorder po številu nastopov v prvi ligi.
0'
  In ne boste verjeli. Sodi tudi med največkrat kaznovane nogometaše. V hrbet mu gleda celo "grobi" Amir Karič.
0'
  Kot zanimivost pa dodajmo še to, da je Maribor zadnje tri naslove državnih prvakov ovojil izjemno suvereno, saj je na prvem mestu prvenstvene lestvice preživel kar 102 od vseh 108. krogov. Popolna prevlada vijoličastih na slovenski sceni...
0'
  Pa poglejmo še obe enajsterici...
0'
  Mariborčani bodo na stopili v sledeči postavi: Handanovič; Viler, Arghus, Potokar, Milec; Moravac, Cvijanovič, Filipovič, Mezga; Tavares, Berič.
0'
  Na drugi strani se jim bodo Celjani zoperstavili v zasedbi: Kotnik; Vidmajer, Žitko, Krajcer, Gaber; Medved, Gobec, Verbič, Tomažič-Šeruga, Bajde; Žurej.
0'
  Glavni sodnik bo Dragoslav Perič, kateremu bosta pomagala Gregor Rojko in Dejan Švarc, četrti sodnik bo Darjan Kovačič.
0'
  Nogometaši obeh ekip so že na igrišču...
0'
2'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Utrpel ga je Klemen Medved.
7'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Utrpel ga je Andraž Žurej.
8'
  Spremljamo igro po sredini igrišča, brez pravih priložnosti...
10'
  Zaenkrat še nobena ekipa ni pokazala večje želje po dosegi zadetka. Prav tako pa spremlajmo izredno športno srečanje, skoraj brez prekinitev zaradi prekrškov.
12'
  GOOOL! Zadel je Dejan Mezga po lepi podaji Vilerja iz strani.
15'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares, a naravnost v vratarja Kotnika.
15'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Berič, Kotnik pa tudi tokrat lovi žogo brez večjih težav.
17'
  Po lepi podaji Milca, je z glavo streljal Marcos Morales Tavares, žoga pa je le za malo zgrešila cilj.
18'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
19'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Utrpel ga je Benjamin Verbič.
19'
  Nejc Potokar je dobil rumeni karton.
20'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Benjamin Verbič.
22'
  Maribor ima udarec iz kota.
23'
  Celje ima udarec iz kota.
25'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
25'
  V sončnem, a vetrovnem vremenu, se je na tribunah Ljudskega vrta zbralo kakšnih 800 gledalcev.
26'
  Mariborčani bi lahko povišali rezultat, a je Tavares po podaji Cvijanoviča meril previsoko. Akcija je bila na las podobna tisti pri vodilnem zadetku.
29'
  Celjani doslej še niso resneje zapretili...
30'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Benjamin Verbič.
30'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Klemen Medved, žoga pa se je komaj prikotalila do vratarja Handanoviča.
32'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Utrpel ga je Benjamin Verbič.
34'
  Dolga podaja Vilerja v gostujoči kazenski prostor, vratar Kotnik je žogo le na kratko odbil do Mezge, ta pa je neoviran streljal čez vrata.
35'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Tadej Vidmajer.
37'
  Kakšna priložnost za Celjane! Bajde se je povsem sam znašel pred vratarjem Handanovičem, ta pa mu je z izjemno obrambo preprečil veselje. Dišalo je tudi po prepovedanem položaju, a sodnik Perič igre ni prekinil.
37'
41'
  Dejan Mezga je kot kaže po vodilnem zadetku nekoliko izgubil občutek. Z odličnim prodorom je prišel do obetavne situacije za zadetek, njegov strel pa je bil izredno slab in žoga je končala mimo desne vratnice celjskih vrat.
42'
  GOOOL! Mezga se je za minuli zapravljeni priložnosti odkupil s podajo, katero je v svoj 99. zadetek pretvoril Marcos Morales Tavares.
45+1'
45+1'
  Po uvodnem otipavanju se je igra v nadaljevanju nekoliko le razživela. Precej več priložnosti so si priigrali vijoličasti, ki so dve izmed njih tudi izkoristili, medtem ko so si gostje preko Bajdeta priigrali zgolj eno.
45+1'
  Menjava: iz igre Tadej Vidmajer, v igro Blaž Vrhovec.
45+1'
  Menjava: iz igre Gregor Bajde, v igro Stefan Cebara.
45'
45'
46'
  GOOOL! In še 100. gol Marcosa Tavaresa v vijoličasti majici!!! Iz kota je podal Mezga, žoga je švignila mimo številnih nogometašev, na drugi vratnici pa jo je pričakal Brazilec, ki jo je brez težav porinil v mrežo.
48'
52'
  Andraž Žurej v prepovedanem položaju.
55'
  Zaradi poškodbe Cvijanoviča, je igra začasno prekinjena.
55'
  ...igra se medtem že nadaljuje!
56'
  Celjani še naprej ne najdejo rešitve za mariborsko obrambo.
58'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Utrpel ga je Stefan Cebara.
58'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Žurej. Utrpel ga je Goran Cvijanovič.
58'
  Andraž Žurej je dobil rumeni karton.
59'
  GOOOL! Cvijanovič je prestregel slabo podajo gostov ter z natančno odmerjenim udracem z roba kazenskega prostora povišal vodstvo.
61'
  Menjava: iz igre Andraž Žurej, v igro Aleksandar Bajič.
62'
62'
  Menjava: iz igre Dejan Mezga, v igro Timotej Dodlek.
63'
  Na današnji tekmi je padel še en mejnik. Sebastjan Gobec je zbral največ minut na slovenskih prvoligaških zelenicah. S prestola je izrinil vratarja Janeza Strajnarja!
64'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares, ki se očitno ne namerava zadovoljiti s stotico. Po podaji Vilerja je z natančno odmerjenim udrcem zadel še 101.gol
65'
  Menjava: iz igre Nejc Potokar, v igro Nejc Mevlja.
66'
  Menjava: iz igre Ranko Moravac, v igro Matija Smrekar.
68'
69'
  GOOOL! Po podaji Medveda je Bajič z glavo zadel levi zgornji kot Handanovičevih vrat.
72'
73'
  Matija Smrekar v prepovedanem položaju.
75'
  Sumljiva situacija v kazenskem prostoru gostov, saj naj bi se Medved z roko dotaknil žoge...Sodnška piščalka je ostala nema.
79'
  Zadetek Medveda je bil razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.
80'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Gaber. Utrpel ga je Mitja Viler.
82'
86'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Martin Milec.
86'
  Blaž Vrhovec je dobil rumeni karton.
88'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Smrekar. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
89'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Soares Bordignon Arghus.
90'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Željko Filipovič.
90'
90'
  Generalko pred spopadom teh dveh nasprotnikov v finalu slovenskega pokala, so prepričljivo dobili mariborski nogometaši. Izpostaviti velja, da sta na tej tekmi poleg šestih zadetkov, padla še dva mejnika v znamenju obeh kapetanov. Tavares je v vijoličasti majici dosegel 101. gol, medtem ko je Gobec zbral največ minut odigranih na slovenskih prvoligaških zelenicah. Doslej je ta rekord pripadal Janezu Strajnarju.
90'
  Nasvidenje do prihodnjič, ko bomo v Ljudskem vrtu priča slavju za osvojeni naslov državnih prvakov.