35. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  22.05.2013 ob 17.30

Rudar

3 : 1

Sodniki: Kajtazović Nejc (glavni sodnik), Vidali Manuel (1. pomoč), Patarić Dejan (2. pomoč) , Fekonja Štefan (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 0

0'
  Lep pozdrav iz Velenja.
0'
  Stadion ob jezeru bo prizorišče zadnje domače tekme Rudarja v letošnji sezoni. Nasprotnik pa stari in novi prvak Maribor.
0'
  Imamo obe postavi.
0'
  Postava Rudar: Rozman, Bubalović, Stjepanović, Firer, Rotman, Jahić, Kašnik, Bratanović, Dedič, Radujko ter Eterović.
0'
  Postava Maribor: Handanović, Filipović, Tavares, Ibraimi, Smrekar, Cvijanović, Viler, Dodlek, Arghus, Mevlja in Mertelj.
0'
  Knapi se tudi po tekmi z Domžalčani spopadajo z rezultatsko krizo. Na zadnjih sedmih tekmah so namreč kar šestkrat morali priznati premoč nasprotniku in kar petkrat končali tekmo brez doseženega zadetka, pa čeprav priložnosti za slednje ni primanjkovalo. 223 minut dolg strelski post bodo poizkušali prekiniti proti državnim prvakom, ter se od velenjske publike posloviti z odmevno zmago.
0'
  Velenjčani še vedno ciljajo na šesto mesto v prvenstvu. Tokrat ima pri domačinih prepoved nastopa Uroš Rošer. Poškodovana pa sta Jeseničnik in mladi Krefl.
0'
  Vijoličasti so se z osvojitvijo enajstega naslova državnih prvakov znebili velikega bremena in se dokončno sprostili s petimi zadetki v mreži Celjanov. Tekmovalno formo bodo skušali zadržati tudi v Velenju.
0'
  Pri Mariboru tokrat zaradi kazni počiva Nejc Potokar. Nusmir Fajić, Aleksander Rajčević in Aleš Mejač ostajajo poškodovani. V kader se vračata Mevlja in Ibraimi.
0'
  Na dosedanjih 58. tekmah teh dveh nasprotnikov so Velenjčani zmagali le osemkrat in kar štiridesetkrat izgubili.
0'
  Rudar je trenutno v nizu 10-ih zaporednih porazov proti Mariboru.
0'
3'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Elvis Bratanovič. Utrpel ga je Matija Smrekar.
4'
  Elvis Bratanovič v prepovedanem položaju.
5'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
5'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Željko Filipovič.
6'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Stjepanovič. Utrpel ga je Timotej Dodlek.
6'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Ivan Firer.
7'
  Streljal je Mate Eterovič, a mimo vrat.
8'
  Po predložku Firerja z leve je bil Eterović z glavo za odtenek prekratek.
8'
  Rudar ima udarec iz kota.
9'
  Streljal je David Kašnik, a mimo vrat.
9'
  Predložek s kota je v sredino poslal Eterović, Kašnik pa je bil z glavo nenatančen.
10'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Senad Jahič.
10'
  Boljši začetek tekme za Rudar.
10'
11'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
13'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Mate Eterovič.
14'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat.
16'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares!
18'
  Mariborčani so prišli do vodstva po prvem strelu v okvir gola nasprotnika. Ibraimi je izvedel akcijo po desni in potem podal v sredino, kjer je Tavares, čeprav je bil pokrit, z natančnim strelom po tleh premagal vratarja Rozmana.
20'
  GOOOL! Zadel je David Kašnik!
22'
  Ob prostem strelu mojstrsko izvedena akcija Rudarja. Na koncu je Bratanović podal v sredino, kjer je Kašnik poslal žogo v mrežo nasprotnika. Povsem izigrana obramba Maribora.
24'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič. Utrpel ga je Mitja Viler.
24'
26'
  Mitja Viler v prepovedanem položaju.
26'
29'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rajko Rotman.
29'
  Streljal je Ivan Firer, a mimo vrat.
30'
  Najprej silovit strel z razdalje Rotmana, Handanović je žogo uspešno odbil, potem pa jo je Firer poslal čez gol.
32'
  Mate Eterovič v prepovedanem položaju.
33'
  Eterović je po podaji Radujka uspel premagati vratarja Handanovića, a se je obenem znašel v prepovedanem položaju.
35'
  Streljal je Elvis Bratanovič, a mimo vrat.
36'
  Še ena lepa akcija domačih. Firer jo je začel na levi, podal do Eterovića, ki je žogo podaljšal do Bratanovića, ki je zadel le zunanji del mreže.
36'
  Menjava: iz igre Mitja Viler, v igro Dejan Trajkovski.
36'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi.
39'
40'
  Samostojna akcija Ibraimija, ki je s kakšnih 25-ih metrov preizkusil pripravljenost vratarja Rozmana.
41'
42'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mate Eterovič.
45'
45+1'
  Še ena lepo poteza domačih. Vse je tokrat storil Firer, ki je po dobrem prodoru, potem posla žogo za las čez nasprotnikov gol.
45+1'
45+1'
  Menjava: iz igre Željko Filipovič, v igro Martin Milec.
45'
47'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Smrekar. Utrpel ga je Nemanja Stjepanovič.
49'
  Christian Bubalovič v prepovedanem položaju.
50'
  Rudar je spet dosegel gol, toda Bubalović se je znašel v prepovedanem položaju po predložku Eterovića s prostega strela.
50'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Elvis Bratanovič.
51'
  Strel Bratanovića in obramba Hanadanovića po posredovanju Trajkovskega.
51'
  Nemanja Stjepanovič je dobil rumeni karton.
53'
  Streljal je Dalibor Radujko, a mimo vrat.
53'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rotman. Utrpel ga je Goran Cvijanovič.
54'
  GOOOL! Zadel je Ivan Firer!
57'
  Bratanović je v kazenskem prostoru lepo našel Firerja, ki je lepo počakal in potem z natančnim strelom premagal vratarja Handanovića.
57'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Timotej Dodlek.
58'
60'
  Po predložku Eterovića s kota na prvo vratnico je Bubalović z glavo zadel vratnico.
60'
  Senad Jahič je dobil rumeni karton.
60'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Utrpel ga je Rajko Rotman.
60'
  Menjava: iz igre Elvis Bratanovič, v igro Matej Podlogar.
63'
66'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Dodlek. Utrpel ga je Ivan Firer.
67'
70'
  Menjava: iz igre Nemanja Stjepanovič, v igro Leon Črnčič.
71'
71'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Soares Bordignon Arghus.
73'
  Po podaji s kota je v kazenskem prostoru je v gneči prišel do strela iz neposredne bližine Arghus, a je Rozman odlično posredoval.
73'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič. Utrpel ga je Goran Cvijanovič.
73'
  Menjava: iz igre Goran Cvijanovič, v igro Robert Berič.
74'
  Iz prostega strela dober strel Milca, a so gostje prišli le do novega kota.
74'
75'
  GOOOL! Zadel je Mate Eterovič!
76'
  Odlična podaja Firerja na drugo stran kazenskega prostora, kjer je Eterović zadel z glavo.
77'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Utrpel ga je Ivan Firer.
79'
80'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Podlogar. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.