8. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  31.08.2013 ob 18.30  | Prenos: TV Slovenija 2

1 : 1

Sodniki: Drečnik Davor (glavni sodnik), Lunežnik Janez (1. pomoč), Podobnik Mitja (2. pomoč) , Glažar Roman (4. sodnik)
Delegat: Roglič Leopold
Št. gledalcev: 1500

Goričani odnesli točko iz Ljudskega vrta

Nogometaši Maribora in Gorice so se v 8. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli u neodločenim izidom 1:1 (1:0).

Maribor : Gorica 1:1 (1:0)

* Ljudski vrt, gledalcev 1400, sodniki: Drečnik (Hrastnik), Lunežnik (Zgornja Ložnica) in Podobnik (Veliki Gaber).
* Strelca: 1:0 Tavares (27.), 1:1 Lapadula (81.).
* Maribor: Handanović, Milec, Rajčević, Arghus (od 46. Mertelj), Trajkovski, Filipović, Dodlek, Bohar, Črnic, Mendy (od 80. Fajić), Tavares (od 80. Cvijanović).
* Gorica: Cordaz, Vanin (od 64. Širok), Kavčič, Jogan, Favalli, Vicente (od 74. Bazzoffia), Vetrih, N'Diaye (od 56. Misuraca), Lapadula, Živec, Coda.
* Rumen karton: Vetrih.
* Rdeč karton: /.

Nogometaši Gorice so v Ljudskem vrtu pripravili presenečenje in osvojili točko. Po evropski sredi je nogometaše Maribora v sončnem sobotnem popoldnevu čakala tekma domačega prvenstva in obveznost zmagati še sedmič zapored. Tudi gledalcev je bilo mnogo manj kot minulo sredo proti Viktorii.

Gorica, kjer prevladujejo italijanski igralci, posojeni od italijanskega prvoligaša Parme, je prišla motivirana. Maribor je imel dovolj moči, da je večji del tekme nadziral položaj, in kazalo je, da bo rutinirano prišel do novih treh točk. Zalomilo se je v končnici, ko so vztrajni gosti le prišli do pomembnega zadetka.

Prvi je v peti minuti poskusil Saša Aleksander Živec. Streljal je z roba kazenskega prostora, pravočasno pa je posredoval Martin Milec. V 11. minuti je Matic Črnic z leve strani poslal predložek v kazenski prostor, Jean-Philippe Mendy je z glavo žogo poslal tik mimo leve vratnice. Dve minuti kasneje so spet zapretili gostje. Po kotu je Massimo Coda streljal z glavo, žogo je usmeril čez prečko.

V 26. Minuti so Mariborčani izpeljali lepo akcijo. Prodor je začel Timotej Dodlek, podal Damjanu Boharju, ta mu je vrnil žogo, Dodlek je nameril proti levemu kotu, toda izkazal se je vratar Alex Cordaz. Minuto pozneje je gostujoči vratar klonil. Mendy je pobegnil po desni strani, s podajo po tleh našel Matica Črnica, ki je podal do Marcosa Tavaresa. Ta je spremljal akcijo in žogo potisnil čez golovo črto.

Po doseženem golu je ritem domačih nekoliko padel, gosti pa so prek senegalskega napadalca Welleja N'Diayeja skušali izenačiti. Ta je v 36. minuti iz bližine skušal priti do strela, Milec je žogo pravočasno odbil v kot, a dobil udarec v nogo. N'Diaye je poskusil v 42. minuti. Amedej Vetrih je poslal predložek z desne strani, najvišji v skoku N'Diaye je žogo poslal v desni spodnji kot, Jasmin Handanović pa je žogo odbil.

Novogoričani so v drugem polčasu več pritiskali, toda brez pravih rešitev. Bi pa Mariborčani v 58. minuti lahko povišali prednost. V kazenskem prostoru gostov se je znašel Milec. Močno je streljal, Alen Jogan je žogo odbil le do Mendyja, ki je s sedmih metrov streljal čez gol. Priložnosti je bilo manj kot v prvem polčasu, toda gosti so z vztrajnostjo prišli do izenačujočega zadetka.

Coda je v 81. minuti sprejel žogo nedaleč od kazenskega prostora. Lepo je našel Gianluco Lapadulo. Ta je stekel proti Handanoviću in žogo spretno poslal v mrežo. Tri minute pred koncem je Živec pred domačim golom žogo slabo sprejel. Domači so pritisnili, Goran Cvijanović je v drugi minuti sodniškega dodatka streljal z 20 metrov proti desnemu kotu, Cordaz pa je žogo poslal v kot. Gosti so imeli zadnjo priložnost, a podaje iz kota niso izkoristili, kljub temu pa so se veselili pomembne točke.

Maribor bo v 9. krogu prihodnjo soboto gostoval v Domžalah, Gorica pa bo isti dan gostila Celje.