12. krog |  Koper, ŠRC Bonifika |  28.09.2013 ob 20.30  | Prenos: TV Slovenija 2

2 : 1

Sodniki: Goričan Vojko (glavni sodnik), Kokolj Andrej (1. pomoč), Lunežnik Janez (2. pomoč) , Drečnik Davor (4. sodnik)
Delegat:
Št. gledalcev: 1000

Pred tekmo: Luka Koper –Maribor

Prva liga Telekom Slovenije, 12. krog

28.9.2013 ob 20.30 LUKA KOPER – MARIBOR

Neposredni prenos: TV SLO 2

Štadion: ŠRC Bonifika, kapaciteta 4.010 sedežev (povprečen obisk: 480 gledalcev)

- odrasli: 5 eur
- mlajši od 14 let: brezplačno

LUKA KOPER:

Prepoved nastopa: Miha Gregorič in Miroslav Čovilo

Primorci se vračajo na domač teren po treh zahtevnih gostovanjih, kjer so prejeli dva zadetka, a vknjižili le tri točke. Druga pozicija se je v tem času pretopila v četrto mesto, zaostanek za vodilnim Mariborom pa se je povečal le za točko. Ambicije ostajajo razumljivo visoke, a že morebiten poraz z državnimi prvaki bi se lahko odražal v občutnem padcu po lestvici navzdol. Konkurenca je namreč zgoščena, zmage štejejo dvojno. Tega se dobro zaveda tudi Rodolfo Vanoli, ki odkrito računa na nove točke proti Mariboru, čeprav je še ne dolgo nazaj čestital Anteju Čačiću za šest zadetkov. Italijanski strateg se raje spominja zadnjega gostovanja vijoličastih na obali, ko so Koprčani s preobratom prišli do sladke zmage. Miroslav Čovilo, takratni mož odločitve, bo v soboto manjkal, saj je v Ljubljani prejel že četrti rumeni karton v sezoni, medtem ko je Miha Gregorič poskrbel za nadaljevanje kompenzacij v s spoškodbami osiromašeni centralni obrambi.

Ob odsotnosti Miroslava Čovila bo glavno koprsko orožje iz zraka predstavljal Denis Halilović, ki se je v novi sredini po prihodu iz Domžal odlično znašel. V koprskem dresu je odigral vsega šest prvenstvenih tekem, ki pa so bile izjemno pisane. Ogromna želja po dokazovanju je navrgla tri rumene kartone, enega rdečega, eno asistenco, en zadetek, tresenje okvira vrat in dve lažji poškodbi. Z nestrpnostjo že čakamo adute, s čim nas bo presenetil proti Mariboru.

Koprčani so v dosedanjem delu sezone prejeli že štiri rdeče kartone, kar je največ med vsemi ekipami. Poleg tega pa so krepko vodilni tudi ko gre za število storjenih prekrškov (155) in število utrpljenih prekrškov (178). Za primerjavo, Mariborčani so na desetih letošnjih tekmah le enkrat videli rdeče, storili najmanj prekrškov (82), in bili 88-krat žrtev prepovedane igre nasprotnika.

Dani zadetki Kopra po položajih po 11. krogu:

MARIBOR:

Ena sama zmaga na zadnjih štirih prvenstvenih tekmah namiguje na manjši padec  v formi državnih prvakov, ki bi v primeru neuspeha na obali hitro preskočili v krizo. Nemirno ozračje je bilo čutiti že v prvem polčasu tekme z Rudarjem, medtem ko so vijoličasti v nadaljevanju demonstrirali najboljših 45 minut v letošnji sezoni. Rezultatsko se to sicer ni pretirano poznalo, a prikazana želja je vseeno postregla z jasnim sporočilom. Za Maribor šteje le zmaga. S takšno miselnostjo se vijoličasti podajajo tudi na obalo, kjer jim sicer tradicija ni pisana ravno na kožo. Na dosedanjih 31. gostovanjih v Kopru so se namreč le v devetih primerih veselili zmage in se dvanajstkrat vrnili domov praznih rok. Ante Čačić verjetno tokrat ne bi bil zadovoljen niti z točko, saj je zdravstveno stanje njegovih varovancev zavidanja vredno, poleg tega pa je prav proti Kopru zabeležil najvišjo zmago od kar sedi na klopi najtrofejnejšega slovenskega kluba.

Med številnimi Koprčani v vijoličastem dresu bo tokratni obračun nekaj posebnega za Jeana-Philippa Mendy-ja, ki se vrača na obalo kot prvi strelec prvenstva. Francoz je v pičlih 635 minutah v dresu Kopra uspel prepričati državne prvake, ki so ga sprejeli z odprtimi rokami, kljub slabši fizični pripravljenosti. 26-letni robustni napadalec po opravljenih pripravah z Mariborom v letošnji sezoni predstavlja strah in trepet številnim izkušenim centralnim branilcem, saj zatrese nasprotnikovo mrežo vsako 105. minuto. Še dobro da statistični podatki ne vključujejo strelov v okvir vrat in zapravljenih priložnosti..

Zmaga Maribora v 3. krogu letošnje sezone proti Kopru s 6:1 je bila tudi najvišja zmaga katerekoli ekipe na dosedanjih 65. medsebojnih obračunih v prvenstvu. Vijoličasti so sicer pred tem še dvakrat uspeli kanarčke premagati s 5:0, medtem ko so Koprčani najbolj ponosni na dve zmagi nad Mariborčani s 3:0.