17. krog |  Nova Gorica, Športni park |  10.11.2013 ob 17.00

1 : 2

Sodniki: Perić Dragoslav (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Lunežnik Janez (2. pomoč) , Stančin Marko (4. sodnik)
Delegat:
Št. gledalcev: 830

Maribor dobil derbi in skočil na vrh

Gorica - Maribor 1:2 (1:1)

* Športni park, gledalcev 1000, sodniki: Perić, Žunič (oba Kranj) in Lunežnik (Zgornja Ložnica).
* Strelci: 1:0 Živec (33.), 1:1 Tavares (39.), 1:2 Bohar (83.).
* Gorica: Cordaz, Širok (od 88. Vanin), Gigli, Modolo, Favalli, Vicente (od 85. Bazzoffia), Vetrih (od 65. Ndiaye), Misuraca, Lapadula, Živec, Coda.
* Maribor: Handanović, Milec, Rajčević, Arghus, Viler, Bohar (od 90. Trajkovski), Mertelj, Filipović, Črnic (od 78. Cvijanović), Tavares, Zahovič (od 82. Fajić).
* Rumeni kartoni: Favalli, Vicente; Črnic, Viler, Tavares.
* Rdeč karton: /.

Derbi kroga so na težkem igrišču dobili državni prvaki. Potem ko so Novogoričani povedli, so Štajerci pripravili preobrat, zmagoviti zadetek pa zabili v 83. minuti. Mariborčani so z deseto zmago znova prevzeli vodstvo na lestvici, Gorica pa po petem porazu ostaja na petem mestu.

Mariborčani so bili v prvem polčasu aktivnejša ekipa, a dolgo ni bilo pravih akcij na eni ali drugi strani. Aleš Mertelj, Mitja Viler in Željko Filipović so bili nenatančni pri Mariboru, Novogoričani pa so nase prvič resno opozorili v 25. minuti. Gianluca Lapadula je izvedel prosti strel, Jasmin Handanović je žogo odbil v vratnico, pritekel je Gianvito Misuraca, toda ob njegovem poskusu iz bližine je mariborski vratar uspešno posredoval.

V 30. minuti je najprej Massimo Coda sprožil z 18 metrov, Handanović je žogo odbil v prečko, v nadaljevanju je žoga prišla do Matije Široka, čigar poskus pa je gostujoči vratar ukrotil. Tri minute pozneje so domači povedli. Goričani so izpeljali hitro akcijo, Lapadula je podal, Saša Aleksander Živec pa je žogo spravil v mrežo.

Prvaki pa so hitro odgovorili. Že v 39. minuti je Marcos Tavares izenačil na 1:1, potem ko je popeljal žogo čez domačo polovico igrišča, podal do Matica Črnica, ki mu je žogo vrnil, mariborski kapetan pa je nato z natančnim udarcem poravnal izid.

V uvodu drugega polčasa so oboji sprožili nekaj strelov, ki pa so bili po večini nenatančni. Igra je bila na razmočenem igrišču borbena, a manj živahna kot v prvem polčasu, pravih priložnosti pa tudi ni bilo vse do 83. minute. Takrat pa so Štajerci prišli do zmagovitega zadetka. Najprej je sprožil Tavares, ki je z leve strani zadel vratnico, odbito žogo pa je z druge strani v mrežo poslal Damjan Bohar.

Gorica bo v 18. krogu čez slabih 14 dni gostovala v Celju, Maribor pa bo gostil Domžale.