21. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  08.03.2014 ob 16.00  | Prenos: TV Slovenija 2

2 : 2

Sodniki: Bukovec Miran (glavni sodnik), Praprotnik Jure (1. pomoč), Podobnik Mitja (2. pomoč) , Lunežnik Janez (4. sodnik) , Drečnik Davor (5. sodnik) , Kajtazović Nejc (6. sodnik)
Delegat:
Št. gledalcev: 5000

Derbi brez zmagovalca

Maribor - Luka Koper 2:2 (0:1)

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 5000, sodniki: Bukovec (Lendava), Praprotnik (Ljubljana) in Podobnik (Veliki Gaber).
* Strelci: 0:1 Štromajer (25.), 1:1 Fajić (65.), 1:2 Pučko (89.), 2:2 Cvijanović (90.)
* Maribor: Handanović, Milec, Rajčević, Arghus, Viler, Vršič, Mertelj (od 46. Mezga), Filipović, Bohar (od 84. Cvijanović), Tavares, Fajić.
* Luka Koper: Simčič, Šme, Halilović, Blažič (od 6. Hadžić), Čovilo, Palčič, Guberac, Čovilo, Črnigoj, Ivatić, Galešić (od 74. Žibert), Štromajer (od 60. Pučko).
* Rumeni kartoni: Fajić, Arghus, Zahović; Žibert, Šme.
* Rdeči kartoni: /.

Vodilni ekipi slovenskega prvenstva sta si po šokantni končnici v Ljudskem vrtu razdelili točki. Maribor je pred Koprčani zadržal pet točk prednosti. Lahko pa bi bilo drugače, vendar je Goran Cvijanović v drugi minuti sodniškega dodatka rešil domače. Pogoji za igro so bili dobri, spomladansko vreme je dočakalo obe ekipi, na tribunah pa veliko gledalcev. Tudi po zaslugi prostega vstopa za nežnejši spol ob dnevu žena.

Maribor je že od prve minute igro prenesel na polovico gostov, Koper se je usmeril na branjenje lastne mreže in iskal priložnosti iz protinapadov. V četrti minuti je Arghus iz bližine streljal, vendar je žoga zadela vratarja Vasjo Simčiča na golovi črti.

Koprčani so le redko prišli do prave akcije, Jasmin Handanović je imel malo dela. V 17. minuti so imeli domači še eno lepo priložnost. Dare Vršič je z desne strani izvedel prosti strel, najvišji v skoku pa je bil Željko Filipović. Po strelu z glavo je žoga zletela tik mimo leve vratnice.

Ko je Maribor imel popolno prevlado, so gostje v 25. minuti dosegli gol. To je bila prva priložnost Koprčanov. Goran Galešić je z desne strani poslal visok predložek, Jaka Štromajer pa se je znašel na pravem mestu in mimo obrambnih igralcev Maribora z glavo žogo poslal v mrežo.

Po golu se je igra še bolj preselila na polovico Kopra. Toda Mariborčani so ob strnjeni koprski obrambi imeli kar nekaj težav z organizacijo napada. Nekajkrat je poskusil Nusmir Fajić, zvrstilo se je še nekaj strelov z razdalje, a ti so bili nenatančni.

V 42. minuti se je Simčič znašel na novi veliki preizkušnji. Marcos Tavares je imel prosti strel. S 25 metrov je streljal močno in natančno, vendar je Simčič s skrajnim naporom žogo, ki je letela proti desni vratnici, odbil v kot.

Tudi v drugem polčasu so Mariborčani oblegali gostujoča vrata. V 51. minuti pa bi lahko prejeli še en gol. Galešić je pripravil protinapad, streljal po tleh z desne strani, Handanović pa je žogo odbil. Dve minuti kasneje je Dare Vršič streljal iz bližine. Žoga je letela proti levemu zgornjemu kotu, a jo je Simčič odbil v kot.

V 65. minuti so domači le prišli do zadetka. Martin Milec je izpeljal bliskovito akcijo, podal na levo stran Mitji Vilerju. Ta je stekel v kazenski prostor, streljal, žoga pa se je z obilico sreče odbila do Fajića, ki jo je iz bližine poslal v gol. Igra je še naprej potekala na polovici gostov.

V 77. minuti so gosti zahtevali enajstmetrovko, saj so menili, da je Milec s prekrškom ustavil Denisa Halilovića. Tri minute pozneje so še domači zahtevali najstrožjo kazen, ko je v kazenskem prostoru padel Tavares. V zadnjih trenutkih je bila pred koprskimi vrati prava gneča, žoga pa nikakor ni našla pot v gol.

Se je pa v 89. minuti znašla v mreži domačih. Matej Pučko je stekel v protinapad, streljal nekoliko z leve strani, Handanović se je žoge dotaknil, a je bilo posredovanje neuspešno. V sodniškem dodatku so se domači rešili. Žoga se je v kazenskem prostoru odbila do Gorana Cvijanovića, ki je z desetih metrov zadel desni spodnji kot.

Mariborčani bodo v naslednjem krogu prihodnjo soboto gostovali v Ljubljani, Koprčani pa bodo gostili Celje.