28. krog |  Zavrč, Športni park Zavrč |  19.04.2014 ob 19.30

Zavrč

0 : 4

Sodniki: Drečnik Davor (glavni sodnik), Praprotnik Jure (1. pomoč), Kovačič Andraž (2. pomoč) , Lunežnik Janez (4. sodnik) , Sagrković Asmir (5. sodnik) , Goričan Vojko (6. sodnik)
Delegat: Turk Janko
Št. gledalcev: 1500

Maribor pokazal svojo moč

Zavrč - Maribor 0:4 (0:1)

* Športni park, gledalcev 2000, sodniki: Drečnik (Hrastnik), Praprotnik (Ljubljana) in Kovačič (Preserje).
* Strelci: 0:1 Fajić (18.), 0:2 Arghus (48.), 0:3 Mendy (54.), 0:4 Vršič (87.).
* Zavrč: Fink, S. Čeh, Sambolec, Murko, Roškar (od 67. Matjašič), Šafarić, Dugolin, Fuček, Golubar, Kelenc, Smrekar.
* Maribor: Handanović, Milec, Rajčević, Arghus, Viler, Cvijanović (od 62. Vršič), Filipović (od 74. Mertelj), Dervišević, Bohar, Mendy, Fajić (od 64. Tavares).
* Rumeni kartoni: Fuček; Mendy, Fajić, Filipović.
* Rdeč karton: /.

Mariborčani, ki so igrali brez poškodovanih Marka Šulerja in Dejana Mezge, so gostovali pri ekipi, ki je prvake v tej sezoni že dvakrat premagala. A četrti medsebojni obračun sezone so domači, ki so pogrešali Dina Kresingerja, Miho Kokola in Karla Težaka, končali s porazom, 12. v sezoni, s katerim ostajajo na petem mestu. Vijoličasti so na drugi strani z 18. zmago, četrto zaporedno, na prvem mestu obdržali pet točk prednosti pred Koprom.

Po enakovrednem in nerazburljivem uvodu tekme so državni prvaki povedli v 18. minuti. Po kotu Gorana Cvijanovića je bil v skoku najvišji Nusmir Fajić in dosegel svoj deseti zadetek v sezoni. V 26. minuti so prvič zagrozili tudi domačini, a je Andrej Dugolin z 18 metrov zadel le zunanji del mreže.

Štiri minute pozneje je Josip Golubar žogo poslal čez gol, na drugi strani pa je Cvijanović žogo s peto poslal mimo leve vratnice. V 42. minuti so imeli Mariborčani še eno priložnost, a je Jean-Philippe Mendy z glavo le za malo zgrešil cilj. Tik pred koncem polčasa je Jasmin Handanović dobro posredoval po strelu Josipa Fučka.

Kmalu po uvodu drugega polčasa so gosti podvojili prednost. Scenarij zadetka je bil podoben kot pri prvem golu. Cvijanović je izvedel kot, do strela z glavo pa je takrat prišel Arghus in povišal na 2:0. Zmagovalec je bil znan že v 53. minuti, ko je Mendy zadel za 3:0, takrat po podaji Mitje Vilerja z leve strani.

V 67. minuti je imel Mendy priložnost za 4:0, a je po dvoboju z vratarjem Gregorjem Finkom žogo poslal v vratnico. Sledila sta še poskusa Marcosa Tavaresa, ki so mu sodniki v 77. minuti gol razveljavili zaradi prepovedanega položaja, in Dareta Vršiča, čigar strel z 18 metrov je Fink obranil, tako kot poskus Aleša Mertlja z glavo v 83. minuti. Končni izid je v 87. minuti postavil Vršič, ko je sam prišel pred vratarja domačih in ga preigral.

Zavrč bo v 29. krogu v sredo gostoval v Celju, Maribor pa bo gostil Velenjčane.