2. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  26.07.2014 ob 17.00  | Prenos: Planet

3 : 2

Kalcer Radomlje

Sodniki: Kajtazović Nejc (glavni sodnik), Ajdovec Rafael (1. pomoč), Mikača Goran (2. pomoč) , Perić Dragoslav (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 0

0'
  Dragi ljubitelji nogometa, lepo pozdravljeni iz Ljudskega vrta, kjer se bosta ob 17. uri med seboj pomerili ekipi Maribora in Radomelj.
0'
  Gre za spopad aktualnega državnega prvaka ter kluba, ki se letos prvič meri v družbi najboljših slovenskih ekip.
0'
  Domači nogometaši so v sezono zakorakali po pričakovanjih. Najprej so v prvem krogu državnega prvenstva na domači zelenici z 1:0 odpravili velenjski Rudar, med tem ko so v sredo prav tako pred domačimi navijači z zmago nad bosanskim prvakom Zrinjskim potrdili še napredovanje v naslednji krog kvalifikacij najprestižnejšega evropskega tekmovanja.
0'
  Že v sredo vijoličaste čaka naslednja evropska preizkušnja, ko bodo v Mariboru gostili Maccabi iz Tel Aviva. Nobeno presenečenje torej ni, da bo začetna enajsterica trenerja Šimundže ponovno precej premešana. Naposled sta mu na voljo tudi najnovejši okrepitvi, Sintayehu Sallalich in Welle Ndiaye, ki bo tekmo pričel od prve minute. Večina akterjev sredine tekme pa pravkar na pomožnem igrišču vadi po posebnem programu (Šuler, Ibraimi, Filipovič, Derviševič...).
0'
  V domačem taboru veseli spoznanje, da težav s poškodbami ni. "Šepa" zgolj učinkovitost napadalcv, ki se iz številnih priložnosti doslej še niso vpisali med strelce.
0'
  Novinec v ligi se zdi več kot primeren nasprotnik za odpravo tudi te pomanjkljivosti. A gostje gotovo v štajersko prestolnico ne prihajajo, da bi domačinom pomagali piliti formo, temveč želijo vknjižiti svoje prve prvoligaške točke sploh. Da so čvrsta ter borbena ekipa so pokazali že uvodoma, ko so pošteno namučili prav tako evropski Koper. Ti so slavili zgolj z 2:1.
0'
  Sicer pa ples krogljic ni bil naklonjen novincem, saj jih v uvodnih treh krogih čakajo najboljše tri ekipe minulega državnega prvenstva. V naslednjem krogu se bodo "Mlinarji" udarli še z Rudarjem.
0'
  Maribor bo Radomljam prva postaja na gostovanjih. Bojevito ekipo pa s klopi vodi Dejan Djuranović, dolgoletni član nogometnega kluba Maribor. V tistem obdobju je skupaj z Antejem Šimundžo zaigral v prestižni Ligi Prvakov.
0'
  Radomlje in Maribor sta se pomerila že v lanski sezoni v okviru 2. kroga Pokala Slovenije. Mlinarji so se takrat presenetljivo dobro upirali favoriziranemu nasprotniku, ki si je priigral prednost šele v končnici obračuna, ko je s »hat-trickom« v pičlih dvajsetih minutah stopil na sceno Jean-Philippe Mendy. Edini zadetek za Radomlje je takrat prispeval izkušeni Janez Zavrl.
0'
  Obeta se tudi povečan obisk, saj so v domačem taboru odločili nagraditi najzvestejše navijače. Kupci vstopnic za sredin dvoboj z Maccabijem so kot darilo dobili tudi brezplačno vstopnico za današnji prvenstven obračun.
0'
  Pa poglejmo še obe enajsterici...
0'
  Maribor: Handanovič, Mejač, Vukliševič, Arghus, Viler, Vršič, Ndiaye, Mertelj, Bohar, Tavares, Fajič. #MBvRA
0'
  Radomlje: Andrič, Cankar, Kosec, Zukič, Balkovec, Seferovič, Zavrl, Snoj, Vrhunc, Avbelj, Vuk. #MBvRA
0'
  Gostje bodo imeli bučno podporo s tribun, saj je v Maribor pripotovalo kar precej navijačev. Teh je trenutno celo več kot domačih Viol. Prizor, ki ga v Ljudskem vrtu ne vidimo pogosto. #MBvRA
0'
  Prisrčna koreografija gostujočih navijačev, Viole medtem še mirujejo.
0'
  Prvi bodo s sredine krenili gostje v rumenih majicah.
1'
3'
  V začetni enajsterici Maribora so zgolj Handanovič, Viler, Vršič in Tavares, ki so tudi v sredo nastopili od prve minute na tekmi z Zrinjskim. #MBvRA
5'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Nusmir Fajič. Utrpel ga je Jure Balkovec.
8'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Welle Ndiaye. Utrpel ga je Luka Vrhunc.
8'
  Welle Ndiaye je dobil rumeni karton.
10'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
10'
  Luka Vrhunc v prepovedanem položaju.
12'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Janez Zavrl. Utrpel ga je Nusmir Fajič.
14'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Žan Cankar.
15'
  Prva lepa priložnost je pripadla gostom, ko je po podaji Cankarja s strani najvišje skočil Luka Vrhunc, njegov strel z glavo pa je Handanovič odbil v polje.
16'
  In takoj odgovor domačih preko Nusmirja Fajič, a je njegov strel Andrič brez težav ujel.
19'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Vukliševič. Utrpel ga je Goran Vuk.
19'
  GOOOL! Zadel je Janez Zavrl!
21'
  Imeniten predložek Balkovca je v gol pretvoril Zavrl, ki je preskočil slabo postavljenega Arghusa.
22'
Avtogol
  GOOOL! Jure Balkovec je zatresel lastno mrežo!
23'
  Vijoličasti so ponovno takoj odgovorili. Podajo Vršiča je tokrat nesrečno v lastno mrežo preusmeril Balkovec.
24'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Utrpel ga je Luka Vrhunc.
24'
  Radomlje ima udarec iz kota.
28'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Kosec. Utrpel ga je Welle Ndiaye.
29'
  Obetaven napad je slabo zaključil Damjan Bohar.
30'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Welle Ndiaye. Utrpel ga je Goran Vuk.
32'
33'
  Predložek Vuka, je vratar Handanovič s težavo preosmeril čez prečko domačih vrat.
34'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Janez Zavrl. Utrpel ga je Aleš Mejač.
34'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Bohar. Utrpel ga je Niko Snoj.
34'
  Damjan Bohar je dobil rumeni karton.
35'
  Marcos Morales Tavares je bil ob poiskusu s strani nenatančen.
36'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Utrpel ga je Goran Vuk.
37'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Janez Zavrl.
39'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Niko Snoj.
39'
  Nusmir Fajič se je v gostujočem kazenskem prostoru otresel branilcev ter sprožil, njegov strel pa je vratar odbil v polje.
40'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Goran Vuk.
40'
  Mitja Viler je dobil rumeni karton.
42'
42'
  Streljal je Soares Bordignon Arghus, a mimo vrat.
43'
  V Mariboru močan naliv! #MBvRA
44'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Zukič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
44'
  Streljal je Dare Vršič, a mimo vrat.
45+1'
  Še minuta sodniškega dodatka.
45+1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Niko Snoj. Utrpel ga je Nusmir Fajič.
45+2'
45+2'
  Precej spremenjena mariborska zasedba je v prvem delu sicer imela manjšo terensko premoč, ki pa ni zmotila gostov. Ti so celo prešli v vodstvo po neodločnem posredovanju domačih branilcev. Vendar so vijoličasti izenačili že v naslednjem napadu, ko je Balkovec poslal žogo v mrežo svojega vratarja Andriča. V nadaljevanju so domači še nekajkrat zapretili, a so bili vselej premalo zbrani ob zaključku.
45+2'
  Menjava: iz igre Welle Ndiaye, v igro Dino Hotič.
46'
47'
  Fajič je bil v obetvni priložnosti, a se je preveč obotavljal...
49'
53'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Tomaž Avbelj. Utrpel ga je Dare Vršič.
53'
  Streljal je Dino Hotič, a mimo vrat.
54'
  Na tribunah Ljudskega vrta že nekaj časa odmeva zgolj pesem gostujočih navijačev. Viole tekmo spremljajo sede. #MBvRA
58'
  Gostje navdušujejo s pogumno igro na domačem terenu prvakov. #MBvRA
61'
63'
  Meretlj si je lepo priboril žogo jo podaljšal do Nusmirja Fajiča, ki je streljal, gostujoči branilec še z zadnjimi močmi preusmeril v prečko.
67'
67'
  Najstrožja kazen za domače, po igranju z roko Vuka!
68'
  ...Tavares je iz enajstih metrov zadel zgolj prečko!
68'
  Menjava: iz igre Luka Vrhunc, v igro Dušan Stoiljkovič.
68'
  Menjava: iz igre Damjan Bohar, v igro Jean-Philippe Mendy.
72'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Matic Seferovič.
73'
  Močno deževje še naprej ovira nogometaše na igrišču.
90+20'
90+20'
  Menjava: iz igre Nusmir Fajič, v igro Luka Zahovič.
90+20'
  GOOOL! Zadel je Luka Zahovič!
90+20'
90+20'
  GOOOL! Zadel je Dušan Stoiljkovič!
90+20'
  Zaradi udara strele in izpada elektrike nismo mogli za vas spremljati večji del drugega polčasa. Za nevšečnosti se vam opravičujemo.