20. krog |  Velenje, Mesthi stadion ob jezeru |  06.12.2014 ob 16.00

Rudar Velenje

7 : 2

Zavrč

Sodniki: Sagrković Asmir (glavni sodnik), Vidali Manuel (1. pomoč), Šinkovec Bojan (2. pomoč) , Antič Mihael (4. sodnik)
Delegat: Režonja Slavko
Št. gledalcev: 650

Goliada v Velenju domačim

Rudar Velenje - Zavrč 7:2 (5:0)

* Stadion Ob jezeru, gledalcev 150, sodniki: Sagrković (Vrhnika), Vidali (Gračišče) in Šinkovec (Maribor).
* Strelci: 1:0 Jelić (12.), 2:0 Radujko (14.), 3:0 Džinić (31.), 4:0 Firer (38.), 5:0 Firer (45.), 6:0 Klinar (64.), 6:1 Kelenc (71.), 6:2 Antolek (74.), 7:2 Džinić (82.).
* Rudar: Rozman, Firer, Krefl (od 70. Jahić), Trifković, Jelić, Klinar, Bolha, Džinić, Radujko (od 90. Kocić), Knezović, Babić (od 59. Saramati).
* Zavrč: Mrmić (od 46. Ranilović), Srnec (od 55. Kolarek), Polić, Roškar, Hočevar (od 65. Magdič), Kresinger, Kelenc, Čeh, Sambolec, Datković, Antolek.
* Rumeni kartoni: Krefl; Roškar, Čeh, Kolarek.

Velenjčani so zadnjo tekmo jesenskega dela prvenstva opravili z odliko. Že v prvem polčasu so odločili tekmo proti Zavrču, saj so mu že v prvih 45 minutah zabili kar pet zadetkov. Rudar bo tako prezimil na šestem mestu, Zavrč pa na petem. Če gosti niso ogrozili slavja domačih, pa so po 431 minutah prekinili Rudarjev niz brez prejetega zadetka pred domačimi navijači.

Velenjčani so povedli že v 11. minuti, ko je zadel Dragan Jelić. Klemen Bolha je podal z desne strani, vratar gostov Ante Mrmić je slabo posredoval, tako da je do žoge prišel Jelić in zadel za 1:0. Pred tem se je moral izkazati velenjski vratar Matjaž Rozman po poskusu Ivana Antoleka v šesti minuti. Domači so le dve minuti po prvem zadetku dosegli še drugega.

Takrat je bil v glavni vlogi Dalibor Radujko. Damjan Trifković je podal iz kota, najprej je poskusil Ivan Knezović, a zgrešil, žoga se je znašla pri Radujku, ki pa je bil bolj zbran in jo poslal v mrežo. V 24. minuti je bil blizu zadetka tudi Zavrč, Toni Datković je namreč iz bližine s strelom z glavo zadel vratnico. Zato pa je bil na drugi strani natančnejši Elvedin Džinić, v 31. minuti je zadel iz bližine, potem ko se je žoga do njega odbila po strelu Ivana Firerja po Trifkovićevi podaji iz kota.

Firer pa se je kmalu zatem tudi vpisal med strelce, na 4:0 je povišal v 38. minuti, ko je po preigravanju v kazenskem prostoru zadel s približno petih metrov. Če je takrat še obstajal kakšen dvom o zmagovalcu, pa je izginil v 45. minuti, ko je Firer zadel še drugič na tekmi za 5:0, potem ko je unovčil močno Jelićevo podajo z desne strani.

Po petih prejetih zadetkih je Mrmić mesto med vratnicama prepustil Marku Raniloviću, ki je imel v uvodu drugega dela precej manj dela od svojega predhodnika, kar je bilo ob ogromni prednosti domačih tudi razumljivo. Toda v 64. minuti se je izid znova spremenil, za 6:0 je zadel Denis Klinar z udarcem z desne strani. Osredotočenost pri domačih je padla, tako da so gosti hitro dosegli zadetka prek Dorisa Kelenca, ta je zadel z lobom po protinapadu, in Antoleka, ki je unovčil podajo Dina Kresingerja.

Ta je malce zatem s prostega strela zadel še vratnico, Zavrčev nalet pa je s svojim drugim zadetkom na tekmi prekinil Džinić in po Trifkovićevi podaji z desne strani s strelom z glavo zadel za 7:2. Firer je imel v 90. minuti priložnost za 8:2, ko je bil sam pred Ranilovićem, a žogo poslal mimo gola.