4. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  09.08.2014 ob 20.05

2 : 1

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Vidali Manuel (1. pomoč), Patarić Dejan (2. pomoč) , Skomina Damir (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 1

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji nogometa, dober večer iz Ljudskega vrta. #MBvGO
0'
  Spremljali bomo derbi 4. kroga Prve lige Telekom Slovenije med Mariborom in Gorico. #MBvGO
0'
  Gre za obračun aktualnih in pokalnih prvakov, ki se bodo v sredo pomerili tudi v Superpokalu TS. #MBvGO
0'
  Mariborčani so sezono začeli imenitno, saj so si ob dveh prvenstvenih zmagah priborili tudi playoff za Ligo prvakov, kjer jih čaka škotski Celtic.
0'
  Nasprotno velja za Gorico. Ta se je od evropskih pokalov poslovila proti Moldeju, medtem ko po treh tekmah še naprej čaka na prve točke v prvenstvu.
0'
  Mariborčani veljajo pred tekmo za nespornega favorita, a tudi goriške predstave še zdaleč niso tako slabe, kot sporočajo rezultati.
0'
  Ante Šimundža je nekoliko premešal začetno enajsterico, saj so si nekateri nogometaši ob evropskem uspehu prislužili nekaj počitka.
0'
  Postava Maribora: Handanović, Šuler, Filipović, Mejač, Sallalich, Tavares, Zahović, Rajčević, Viler, Bohar, Mertelj. #MBvGO
0'
  Luigi Apolloni je tokrat posadil na rezervno klop Matijo Široka in Amela Džuzdanovića, od prve minute pa bosta zaigrala Stephen Makinwa in Solomon Enow.
0'
  Postava Gorice: Simčič, Enow, Vetrih, Majcen, Žigon, Arčon, Makinwa, Kavčič, Jogan, Vanin, Johnson. #MBvGO
0'
  Za pravično sojenje bo danes zadolžen Roberto Ponis, ki mu bosta pomagala Manuel Vidali in Dejan Patarić. V vlogi četrtega sodnika tokrat Damir Skomina.
0'
  Nadejamo se odlične nogometne predstave v prijetnem navijaškem vzdušju. Organizatorji tekme so namreč gledalce nagradili s prostim vstopom, medtem ko je za dobre pogoje na zelenici poskrbela ploha.
0'
  Glavni akterji so prišli na igriščev spremstvu glasnega aplavza občinstva, ki je bil namenjen predvsem nogometašem Maribora. #MBvGO
0'
  Še bolj glasen aplavz pa si je zaslužil Goran Cvijanović, ki se poslavlja od Maribora. #MBvGO
1'
2'
  Obračun med Mariborom in Gorico se je začel pred približno 4.000 gledalci, vendar bo številka v kratkem postala še nekoliko višja.
3'
  Prva živahna akcija domačih, natančneje Sallalicha ni obrodila sadov. Predložek z leve je pobral Simčič.
5'
  Streljal je Damjan Bohar, a mimo vrat.
5'
  Podjetnejši začetek gostiteljev, ki kombinirajo predvsem po bočnih položajih.
8'
  Pred tekmo je posebno pozornost doživel tudi Marcos Tavares, ki je proti Maccabiju odigral jubilejno tristoto tekmo v vijoličastem dresu.
8'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marshal Mfon Johnson. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
11'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Sandi Arčon. Utrpel ga je Jasmin Handanovič.
12'
  Goričani so si priigrali prvo lepšo priložnost na tekmi, potem ko je Sandi Arčon stekel v prazen prostor proti Handanoviću, a tudi storil prekršek nad vratarjem Maribora.
12'
  Gorica ima udarec iz kota.
13'
  GOOOL! Zadel je Stephen Ayodele Makinwa!
15'
  Goričani so prišli do vodstva ob svoji tretji priložnosti na srečanju. Dejan Žigon je poslal natančen predložek iz kota v kazenski prostor, kjer je bil najbolj spreten Makinwa in iz bližine premagal Handanovića.
15'
  To je bil prvi zadetek nekdanjega nigerijskega reprezentanta v Prvi ligi Telekom Slovenije.
16'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Zahovič. Utrpel ga je Alen Jogan.
17'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Bohar. Utrpel ga je Dejan Žigon.
18'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Majcen. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
19'
  V zadnjih trenutkih nekaj raztrgane igre in izgubljenih žog na obeh straneh, ki so dvignile utrip gledalcev v Ljudskem vrtu.
21'
  Atraktivna poteza Damjana Boharja, ki je s preiigravanjem osmešil goriškega nogometaša.
21'
  Maribor ima še naprej več od igre, medtem ko so si precej lepše priložnosti pripravili Goričani.
22'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Stephen Ayodele Makinwa. Utrpel ga je Aleš Mejač.
25'
27'
  Navijači Maribora so še naprej zelo glasni. Očitno verjamejo, da bodo državni prvaki spreobrnili rezultat.
29'
  Gorica zaenkrat zelo suverena in taktično disciplinirana. Zdi se, da je Luigi Apolloni pripravil dober strateški načrt.
30'
  Vijoličasti nimajo pravih idej za zgoščeno postavitev Gorice. Streli z razdalje praviloma končajo v goriškem bloku v višini kazenskega prostora.
33'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Luka Majcen.
35'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Šuler. Utrpel ga je Luka Majcen.
35'
  Ob robu igrišča sta zelo aktivna tudi oba trenerja, ki se le redko oddahneta na klopi.
36'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares!
38'
  Pritisk Maribora je le obrodil sadove. Viler je z leve strani poslal kirurško natančen predložek v osrčje kazenskega prostora Gorice, kjer je bil najvišji Marcos Tavares in žogo z glavo zabil v gol.
38'
40'
  GOOOL! Zadel je Damjan Bohar!
41'
  Mat v dveh potezah. Salallich je iz obrambne polovice idealno zaposlil Boharja, ki je krenil v bliskovit protinapad in hladnokrvno zaključil.
42'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Stephen Ayodele Makinwa.
43'
  Lepa priložnost Makinwe nekoliko z desne strani, a je bil dovolj pozoren vratar Maribora.
43'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Luka Zahovič.
43'
  Marshal Mfon Johnson je dobil rumeni karton.
44'
  Mariborčani so dobili krila in kažejo željo še po tretjem zadetku.
45'
  Streljal je Željko Filipovič, a mimo vrat.
45'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Tine Kavčič.
45+1'
45+1'
  Konec prvega polčasa v Ljudskem vrtu, kjer smo priča zelo kakovostnemu obračunu. Razburljive so bile sploh zadnje minute, ko so si akcije sledile druga za drugo. Vodstvo Maribora je zasluženo, čeprav bi lahko bil rezultat tudi drugačen.
45+1'
  Zanimivost med polčasom:Marcos Tavares se je s 86. prvoligaškim zadetkom izenačil na 10. mestu večne lestvice strelcev Prve Lige Telekom Slovenije z Oskarjem Drobnetom.
46'
46'
  S sredine igrišča so krenili vijoličasti, a hitro izgubili žogo.
48'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sintayehu Sallalich.
49'
  Izvrsten strel Sallalicha s približno 20. metrov. Simčič je žogo odbil v prečko.
49'
50'
  Po kotu najvišji v kazenskem prostoru Rajčević, a je žoga švignila mimo desne vratnice goriških vrat.
50'
  Streljal je Aleksander Rajčevič, a mimo vrat.
50'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Amedej Vetrih.
52'
55'
  Vijoličasti so tudi na začetku drugega polčasa bolj aktivni. Odličen debi za Sintayehuja Sallalicha, ki je vključen v večino nevarnih akcij Maribora.
56'
  Obetavna situacija tudi za goste. Majcen se je dokopal do žoge ob Rajčeviću, povlekel v protinapad, a ga je mariborski branilec v zaključku le onemogočil.
57'
  Obeta se prva menjava. Ob robu igrišča je pripravljen za vstop goriški napadalec Bede Osuji.
57'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
58'
  Menjava: iz igre Sandi Arčon, v igro Bede Amarachi Osuji.
58'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ronaldo Vanin. Utrpel ga je Sintayehu Sallalich.
62'
  Lepa priložnost za Tavaresa, ki pa je slabo sprejel še en odličen predložek Mitje Vilerja z leve strani. Žoga za goriškega vratarja.
63'
  Streljal je Stephen Ayodele Makinwa, a mimo vrat.
63'
  Menjava: iz igre Stephen Ayodele Makinwa, v igro Tilen Nagode.
64'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
65'
  Nova priložnost za Tavaresa, ki je tokrat izkoristil napako v goriški obrambi in streljal z obrata, vendar se je Simčič izkazal s pravo pantersko obrambo.
66'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Željko Filipovič.
67'
  Simčič na mestu tudi po strelu Filipovića.
67'
  Mariborčani so v drugem delu precej boljši nasprotnik.
69'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Marshal Mfon Johnson.
70'
  Gorica bo imela na voljo prosti strel s precej ugodnega položaja.
70'
70'
  Strel Žigona je končal v živem zidu, žoga pa v kotu.
71'
  Streljal je Ronaldo Vanin, a mimo vrat.
71'
  Vanin se s strelom z razdalje ni proslavil.
73'
73'
  Tavares je ponudil še zavrtinčen strel z leve strani, a je Simčič znova odbil žogo v kot.
73'
74'
  Menjava: iz igre Marcos Morales Tavares, v igro Jean-Philippe Mendy.
74'
  Tavares si je zaslužil bučen aplavz skoraj 6.000-glave množice.
75'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marshal Mfon Johnson.
76'
  Johnson se je odločil za strel skoraj s tridesetih metrov in dodobra ogrel dlani Jasmina Handanoviča.
77'
  Menjava: iz igre Ronaldo Vanin, v igro Matija Širok.
78'
  Gostujoči trener je opravil že vse tri zamenjave.
78'
  Streljal je Tilen Nagode, a mimo vrat.
81'
  Menjava: iz igre Sintayehu Sallalich, v igro Dare Vršič.
81'
  Izvrsten debi za Izraelca.
85'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Amedej Vetrih.
85'
  Menjava: iz igre Luka Zahovič, v igro Nusmir Fajič.
87'
87'
  Streljal je Dare Vršič, a mimo vrat.
88'
  Vršič si je pripravil prostor za strel, močno sprožil, a nenatančno.
90'
  Vse kaže na tretjo zmago Maribora in četrti poraz Gorice.
90+2'
  Primorci sicer v zadnjih trenutkih nekaj več poizkušajo, vendar je vijoličasta obramba dovolj disciplinirana.
90+4'
  Alen Jogan v prepovedanem položaju.
90+4'
90+4'
  Konec tekme. Zaslužena zmaga Maribora v dobrem vzdušju. Goričani ostajajo brez točk, vijoličasti pa nadaljujejo lov za Domžalami.