5. krog |  Celje, Arena Petrol |  16.08.2014 ob 17.00  | Prenos: Planet

3 : 1

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Praprotnik Jure (2. pomoč) , Vidali Manuel (4. sodnik) , Ponis Roberto (5. sodnik) , Obrenović Rade (6. sodnik)
1 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz oblačnega Celja.#CEvMB
0'
  Arena Petrol je prizorišče tekme 5. kroga slovenskega prvenstva med Celjem in Mariborom.#CEvMB
0'
  Obeta se nam zanimiv štajerski derbi, že 76. po vrsti.#CEvMB
0'
  Dobili smo že obe začetni postavi.#CEvMB
0'
  Celje: Kotnik, Vrhovec, Krajcer, Klemenčič, Verbič, Bajde, Ahmedi, Sunny, Miškić, Žitko ter Vidmajer.#CEvMB
0'
  Maribor: Handanović, Filipović, Mejač, Tavares, Ibraimi, Vuklišević, Fajić, Rajčević, Stojanović, Bohar in Martelj.#CEvMB
0'
  Celjani so v Kopru uspešno kljubovali tradiciji in se vrnili z Obale s prvo zmago po skoraj letu in pol. Njihov zadnji uspeh je bil popolnoma zaslužen, saj so gostitelje nadigrali praktično v vseh elementih nogometne igre. Varovanci Simona Rožmanaso tako zajadrali v pozitiven ritem, ki jih uvršča med kandidate za najvišja mesta. Pravi preizkus celjskih zmogljivosti pa bo nedvomno štajerski derbi, na kateremu gostitelji pričakujejo tudi izdatno podporo s tribun. Slednjo si vsekakor zaslužijo, saj so na prvih štirih tekmah sezone s prikazano igro navdušili tudi širšo nogometno javnost.
0'
  Celjani so dobili zadnji dve prvenstveni tekmi in to brez prejetega zadetka.#CEvMB
0'
  Vijoličasti so se v zadnjem tednu dvakrat srečali z Gorico, vknjižili tri prvenstvene točke in pospravili v klubske vitrine četrto superpokalno trofejo. Izjemen začetek sezone dvanajstkratnih državnih prvakov, ki so le še za dve tekmi oddaljeni od nogometnega raja, Lige prvakov. Pred obračunom s Celticom se bodo morali Mariborčani odpraviti še na prvo domače gostovanje v Celje, kjer jih ne čaka najlažja naloga. Ante Šimundža vztraja s številnimi kadrovskimi rotacijami, kar se mu v ritmu podvojenih obveznosti še kako obrestuje, saj praktično na vsaki tekmi vijoličastih dobi novega junaka.
0'
  Na prvih prvenstvenih tekmah Maribora je dobilo priložnost za igro kar 21 različnih nogometašev v vijoličastih dresih oziroma največ med vsemi, pa čeprav ima Maribor tekmo manj od večine konkurentov. Mariborčanom sledijo Domžalčani z 19. igralci, medtem ko je najmanj rotirala Olimpija, ki je preizkusila 14 različnih nogometašev.
0'
  Glede na videno v letošnji sezoni lahko danes v Celju upravičeno pričakujemo zanimiv štajerski derbi.
0'
  Še 10 minut do pričetka srečanja.
1'
2'
  Celje ima udarec iz kota.
3'
  GOOOL! Zadel je Tilen Klemenčič!
3'
  Kakšen začetek Celjanov!!!
4'
  Po predložku Ahmedija iz kota je do odbite žoge prišel Klemenčič in s strelom z roba kaezenskega prostora presenetil vratarja Hanadanovića.
7'
  Še ne 19-letni Klemenčič ja danes dosegel svoj prvi gol v prvoligaški konkurenci.
7'
7'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Valon Ahmedi.
7'
  Željko Filipovič je dobil rumeni karton.
8'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nusmir Fajič.
9'
  Po napaki celjske obrambe se je Fajić znašel sam pred golov, a se je ob njegovem strelu izkazal vratar Kotnik.
9'
11'
  Zelo dinamičen pričetek tekme.
16'
  Po lepi podaji Boharja z leve je v kazenskem prostoru do strela prišel Fajić, vendar sta bila dobro postavljena tako Žitko, kot vratar Kotnik.
17'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
18'
  Po podaji Filipović je tokrat akcijo Maribora zaključil Bohar, a je bil Kotnik spet dobro postavljen.
20'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Gregor Bajde.
21'
  Strel Bajdeta s kakšnih 20-ih metrov je Handanović obranil.
21'
23'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
24'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi.
24'
25'
  Dobra akcija Ibraimija, ki je potem sprožil s kakšnih 20-ih metrov, a je Kotnik žogo odbil v kot.
25'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
25'
25'
  GOOOL! Zadel je Sunny Ogbemudia Omoregie!
26'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sunny Ogbemudia Omoregie.
27'
28'
  Globinsko podajo je Verbić podaljšal do Sunnyja, ki je najprej močno sprožil, vendar je celjski napadalec po obrambi Hanadanovića prišel do odbite žoge in jo pospravil v mrežo.
28'
30'
31'
  Še ena imenitna priložnost za domačine. Po podaji Verbiča se je v odličnem položaju znašel Bajde, a je bil tokrat Handanović pripravljen.
31'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
31'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Željko Filipovič je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
34'
  Streljal je Danijel Miškič, a mimo vrat.
36'
  Streljal je Gregor Bajde, a mimo vrat.
37'
38'
  Po strelu Ibraimija se je znova izkazal danes izjemno razpoloženi vratar Kotnik.
39'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Valon Ahmedi. Utrpel ga je Damjan Bohar.
39'
  Menjava: iz igre Damjan Bohar, v igro Dare Vršič.
39'
42'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Tilen Klemenčič. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
43'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
45'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Sunny Ogbemudia Omoregie. Utrpel ga je Damjan Vukliševič.
45+1'
  Še minuta dodatka.
45+2'
45+2'
45+2'
  Še ena lepa priložnost za Celjane. Po dobri podaji Ahmedija je Bajde zgrežil iz neposredne bližine.
46'
46'
  Menjava: iz igre Nusmir Fajič, v igro Jean-Philippe Mendy.
46'
  Menjava: iz igre Aleš Mejač, v igro Mitja Viler.
47'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jean-Philippe Mendy.
48'
52'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
53'
  GOOOL! Zadel je Gregor Bajde!
54'
  Natančno podajo Verbiča v prazen prostor je izkoristil Bajde, ki je z natančnim strelom ukanil vratarja Handanovića.
55'
  Streljal je Sunny Ogbemudia Omoregie, a mimo vrat.
56'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Dare Vršič.
58'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
60'
  Streljal je Blaž Vrhovec, a mimo vrat.
60'
  Strel Vrhovca z roba kazesnkega prostora čez mariborski gol.
61'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Benjamin Verbič. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
61'
  Gregor Bajde v prepovedanem položaju.
63'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Valon Ahmedi. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
63'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleksander Rajčevič.
63'
64'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
65'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Vidmajer. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
67'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Valon Ahmedi.
68'
  Menjava: iz igre Valon Ahmedi, v igro Dejan Djermanovič.
68'
  Prvi uradni nastop v celjskem dresu za Djermanovića.
69'
69'
69'
  Po podaji Djermanovića je do strela prišel Sunny, vendar so Celjani prišli lel do novega udarca iz kota.
70'
  Menjava: iz igre Gregor Bajde, v igro Andraž Žurej.
70'
71'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Dare Vršič.
72'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Žitko. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
72'
  Matic Žitko je dobil rumeni karton.
73'
  Streljal je Tadej Vidmajer, a mimo vrat.
74'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Vidmajer. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
74'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dare Vršič.
76'
76'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Benjamin Verbič.
77'
  Vidmajer je iz kota poslal predložek v sredino, kjer je mojstrsko streljal Verbič, a se je izkazal Handanović.
78'
79'
  Sunny Ogbemudia Omoregie v prepovedanem položaju.
81'
  Streljal je Dejan Djermanovič, a mimo vrat.
82'
  Menjava: iz igre Sunny Ogbemudia Omoregie, v igro Sebastjan Gobec.
83'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Djermanovič. Utrpel ga je Aleksander Rajčevič.
84'
85'
Avtogol
  GOOOL! Blaž Vrhovec je zatresel lastno mrežo!
86'
  Po podaji Vršiča iz kota je Vrhovec po gneči v kazenskem prostoru zatresel lastno mrežo.
90+1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Krajcer. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
90+1'
  Še tri minute dodatka v Celju.
90+1'
90+2'
90+2'
90+2'
90+3'
90+4'
90+4'
  Maribor je doživel prvi poraz v letošnji sezoni. Celjani nadaljujejo z odličnimi predstavami, to je bila tretja zaporedna zmaga.