14. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  18.10.2014 ob 20.05  | Prenos: TV Slovenija 2

5 Rumeni kartoni 3

0'
  Ljubitelji nogometa, dober večer iz Ljudskega vrta! Smo v pričakovanju štajerskega obračuna v Prvi ligi Telekom Slovenije. Tekma med Mariborom in Celjem bi lahko bila poslastica 14. kroga. #MBvCE
0'
  Za takšno razmišljanje obstaja trdna podlaga. Usmeritev vijoličastih v domačem prvenstvu je zmeraj jasna, pa tudi Celjani s trenerjem Simonom Rožmanom sledijo smernicam, ki podpirajo napadalen nogomet. #MBvCE
0'
  Srečali se bosta moštva z najdaljšim nizom neporaženosti. Mariborčani niso izgubili šest tekem, celjska serija pa traja že enajst dvobojev. #MBvCE
0'
  Grofje so ligo so začeli s porazoma, nato pa med drugim premagali tudi državne prvake. V 5. krogu so bili v Celju boljši z rezultatom 3:1. #MBvCE
0'
  Mariborčani med igranjem doma nadaljujejo izvrstne evropske nastope. Tudi tekma s Celjem bo odlična priprava za naslednjo preizkušnjo v ligi prvakov, torkovo spektakularno gostovanje v Londonu. #MBvCE
0'
  Širok nabor kakovostnih nogometašev jim omogoča različne kadrovske rešitve. Celjani nimajo takšnih možnosti, zato se veselijo vrnitve Benjamina Verbiča, ki je v prejšnjem krogu počival zaradi kazni. #MBvCE
0'
  Domači trener Ante Šimundža je v začetno postavo uvrstil tudi Agima Ibraimija, ki se je poškodoval v makedonski izbrani vrsti. Zraven njega bodo na terenu še Handanović, Šuler, Filipović, Tavares, Zahović, Vršič, Rajčević, Viler, Stojanović in Bohar. #MBvCE
0'
  Simon Rožman zaupa naslednji postavi: Kotnik, Vrhovec, Krajcer, Klemenčič, Verbič, Ahmedi, Sunny, Miškić, Žitko, Oršić, Vidmajer. #MBvCE
0'
  V Ljudskem vrtu sta se ekipi pomerili na 37-tih ligaških tekmah. 25 so jih dobili Mariborčani, sedemkrat je bilo neodločeno, Celjani so vpisali pet zmag. Nazadnje pred dvema letoma. #MBvCE
0'
  Na Štajerskem je bil danes krasen jesenski dan. Razmere za igro bodo odlične, tudi gledalcev bo, vse kaže, veliko. #MBvCE
0'
  Vloga glavnega sodnika je namenjena Damirju Skomini. #MBvCE
0'
  Ekipi sta končali ogrevanje. Bučen aplavz gledalcev vijoličastim ob odhodu v garderobo. #MBvCE
0'
  Mariborski zvezni igralec Damjan Bohar danes praznuje 23. rojstni dan.
0'
  Na mariborski klopi ob trenerju Šimundži ne bo njegovega pomočnika Saše Gajserja. Danes popoldne si je ogledal tekmo Crystal Palace - Chelsea, ki jo so modri iz Londona dobili z 2:1. #MBvCE
0'
  Ekipi prihajata na igrišče. #MBvCE
1'
2'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Valon Ahmedi. Utrpel ga je Petar Stojanovič.
3'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Utrpel ga je Valon Ahmedi.
4'
  Celje ima udarec iz kota.
5'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Utrpel ga je Benjamin Verbič.
6'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Blaž Vrhovec. Vratnica celjskega igralca! Odlično je izvedel prosti strel s 25-tih metrov. Handanovića je rešil okvir vrat. #MBvCE
6'
7'
Avtogol
  GOOOL! Aleksander Rajčevič je zatresel lastno mrežo! #MBvCE
8'
  Vodstvo gostov! Z desne je pred gol podal Miškić, kjer je Rajčević žogo nespretno preusmeril v mrežo. Hitra prednost Celja! #MBvCE
8'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat.
10'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Benjamin Verbič.
12'
  Luka Zahovič v prepovedanem položaju.
12'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares. Kotnik brez problemov lovi.
13'
13'
  Željko Filipovič je dobil rumeni karton.
14'
  Sunny Ogbemudia Omoregie v prepovedanem položaju.
15'
  Streljal je Luka Zahovič, a mimo vrat. Udarec z glavo.
17'
  Gledamo odprto, dinamično tekmo. #MBvCE
17'
19'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Benjamin Verbič. Utrpel ga je Marko Šuler.
20'
20'
22'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Sunny Ogbemudia Omoregie. Utrpel ga je Željko Filipovič.
22'
  Vijoličasti prevzemajo pobudo.
23'
  Nevarnost je odpravil vratar Kotnik, ki je po podaji Tavaresa posredoval pred Zahovićem. #MBvCE
24'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Vidmajer. Utrpel ga je Petar Stojanovič.
26'
  Hitri Celjani znajo vnesti nemir v mariborsko obrambo. Verbič in Ahmedi sta vpletena v praktično vseh akcijah.
26'
  Streljal je Dare Vršič, a mimo vrat.
27'
  Streljal je Sunny Ogbemudia Omoregie, a mimo vrat. Pred strelom z roba kazenskega prostora se je prebil skozi postavljeno mariborsko obrambo.
28'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Valon Ahmedi.
28'
  Mitja Viler je dobil rumeni karton.
31'
  GOOOL! Zadel je Luka Zahovič! #MBvCE
32'
  Izenačenje v Ljudskem vrtu! Dolga in krasna mariborska akcija. Z leve je podal Viler, Vršič je slabo zadel žogo. Vendarle je prišla do Zahovića, ki je bil pred vrati spet na pravem mestu. Osmi zadetek prvega strelca lige. #MBvCE
32'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sunny Ogbemudia Omoregie.
32'
  Celjani vračajo, mreže se ne trese. Z golove črte žogo izbija Rajčević. #MBvCE
34'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Tilen Klemenčič. Utrpel ga je Mitja Viler.
36'
  Streljal je Damjan Bohar, a mimo vrat. Udarec s sedemnajstih metrov je zletel za las prek gola. #MBvCE
37'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Mitja Viler je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
37'
  Razburjenje v Mariboru! Po mnenju Skomine je Viler izven kazenskega prostora zaigral prekršek v dvoboju z Oršićem. Presenečenemu branilcu vijoličastih je pokazal drugi rumeni karton. Maribor nadaljuje oslabljen, na tribunah žvižgi. #MBvCE
41'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi. Kotnik v kot.
41'
42'
  Kotnik je ob podaji iz kota zataval v prazno, česar Mariborčani niso kaznovali.
43'
44'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
45'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
45'
45+1'
45+1'
  Minuta dodatka.
45+2'
45+2'
  Všečen prvi polčas v Mariboru. Zaznamovali so ga hitro celjsko vodstvo, Luka Zahović in Vilerjeva izključitev. V Ljudskem vrtu že dolgo ni bilo tako burnega odziva ob kakšni sodniški odločitvi. #MBvCE
45+2'
  Menjava: iz igre Damjan Bohar, v igro Aleš Mejač.
46'
46'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Žitko. Utrpel ga je Luka Zahovič.
49'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Vidmajer. Utrpel ga je Luka Zahovič.
49'
  Streljal je Aleksander Rajčevič, a mimo vrat.
51'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Valon Ahmedi. Utrpel ga je Željko Filipovič.
52'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi. Udarec z dvajsetih metrov je Kotnik s težavo odbil čez gol. #MBvCE
52'
52'
  Streljal je Željko Filipovič, a mimo vrat. Z glavo je zadel zunanji del mreže. #MBvCE
54'
  Z vstopom Mejača se je Tavares pomaknil v zvezno vrsto. Zahović je zdaj edini mariborski napadalec.
55'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Šuler. Utrpel ga je Valon Ahmedi.
58'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
59'
  Izjemna mariborska akcija. Na koncu je Tavares žogo snel z glave Zahoviću in se tako znašel v prepovedan položaju. #MBvCE
60'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Utrpel ga je Matic Žitko.
60'
  Čeprav imajo igralca manj, vijoličasti prevladujejo.
62'
  Streljal je Sunny Ogbemudia Omoregie, a mimo vrat.
63'
  Celjski protinapad bi skoraj izkoristil Sunny. Dobro mu je pred gol podal Vidmajer. #MBvCE
64'
65'
65'
  Mariborski branilec je po avtogolu zelo dejaven v napadalnih akcijah. Kot bi želel popraviti spodrsljaj iz prvega polčasa.
66'
Avtogol
66'
  Neverjetno! Takoj po prejšnjem zapisu nov avtogol Rajčevića! Sunny je prejel dolgo podajo od Oršića, nato pa z glavo zadel Rajčevića, od katerega se je žoga odbila za Handanovića. #MBvCE
67'
68'
  Menjava: iz igre Benjamin Verbič, v igro Anej Lovrečič.
69'
  Menjava: iz igre Dare Vršič, v igro Jean-Philippe Mendy.
71'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Utrpel ga je Mislav Oršič.
72'
73'
  Valon Ahmedi je dobil rumeni karton. Zaradi domnevnega simuliranja prekrška.
76'
  Skomina je dosodil igranje z roko Zahovića, kar je razhudilo Šimundžo. Po besednem dvoboju ga je sodnik poslal na tribuno. Srečanje je sicer športno, brez grobih prekrškov. #MBvCE
77'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Valon Ahmedi. Odbito žogo je Handanović z nekaj težavami spravil čez gol. #MBvCE
77'
79'
  Streljal je Luka Zahovič, a mimo vrat.
79'
  Menjava: iz igre Valon Ahmedi, v igro Dejan Djermanovič.
80'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
80'
  Petar Stojanovič je dobil rumeni karton.
81'
  Jean-Philippe Mendy v prepovedanem položaju.
82'
  Menjava: iz igre Petar Stojanovič, v igro Sintayehu Sallalich.
82'
  Streljal je Danijel Miškič, a mimo vrat.
83'
  Glede na postavitev, se obeta popolna mariborska ofenziva. In verjetno še več prostora za Celjane.
84'
84'
85'
88'
  Danijel Miškič je dobil rumeni karton.
88'
  Agim Ibraimi je dobil rumeni karton.
89'
  Dobila sta ga zaradi medsebojnega obračunavanja.
89'
  Menjava: iz igre Tilen Klemenčič, v igro Marko Jakolič.
90'
90'
  Vijoličasti se trudijo za izenačenje. Zaradi vseh dogodkov je ozračje precej napeto.
90+1'
  Štiri minute sodniškega dodatka.
90+1'
  Matic Kotnik je dobil rumeni karton.
90+1'
90+4'
  Celjani se uspešno branijo.
90+4'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
90+5'
90+5'
  Celjani so še drugič v tej sezoni premagali Mariborčane. Morda brez pravega povoda je dopadljiva in športna tekma zašla v neželeno smer. Pozdrav do prihodnjič.