22. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  28.02.2015 ob 16.00  | Prenos: Planet

5 : 1

Sodniki: Sagrković Asmir (glavni sodnik), Povšnar Dejan (1. pomoč), Podobnik Mitja (2. pomoč) , Tošeski Boris (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 4

0'
  Tako, pa je 80 dnevni "post" za nami. Napočil je dan, ko bodo slovenske prvoligaške zelenice znova oživele. Časa za treniranje in uigravanje ni več. Danes bo večina slovenskih prvoligašev že moralo pokazati svojo pripravljenost za nadaljevanje prvenstva.
0'
  Že kar na začetku pa se bosta v Ljudskem vrtu med seboj udarili najtrofejnejši slovenski ekipi. Mariborčani bodo z drugega mesta krenili v boj za vnovični naslov državnih prvakov, medtem ko Goričani v tem prvenstvu bijejo zgolj bitko za obstanek.
0'
  Kako ga tudi ne bi, ko pa ob vsakem premoru korenito premešajo svojo zasedbo. Nič drugače ni bilo niti to zimo. Klub so večinoma zapustili nekateri tujci, ki jih v Gorici ne manjka, medtem ko so se okrepili z osmerico novih, manj uveljavljenih nogometašev.
0'
  Na drugi strani vijoličasti praktično pomladanski del pričenjajo skoraj z nespremenjeno zasedbo. Ostali so prav vsi ključni nogometaši, ki so se jeseni potili v najprestižnejši Ligi prvakov. V vijoličasti tabor se je ponovno vrnil le Dalibor Volaš, konkurenco na bočnih položajih pa je zaostril še Erik Janža.
0'
  Zanimivo, da so gostje na zadnje premagali Maribor pred skoraj štirimi leti, ko so prav tako v Ljudskem vrtu otvorili pomladasnki del prvenstva. Rakušček in Vicente sta takrat "vrtnicam" zagotovila veliko zmago, poraz vijoličastih pa je oblažil Berič.
0'
  Miran Srebernič pa danes ne bo mogel računati na Lorenza Pasqualinija in Amedeja Vetriha, manjkal pa bo tudi napadalec Luka Majcen. Na drugi strani pa ima prepoved nastopa le Željko Filipovič.
0'
  Pa poglejmo še obe postavi...
0'
  Maribor: Handanovič, Janža, Šuler, Rajčevič, Stojanovič, Bohar, Derviševič, Ndiaye, Ibraimi, Zahovič, Volaš. #MBvGO
0'
  Gorica: Gallinetta, Enow, Palumbo, Napoli, Caputo, Innocenti, Taider, Slivka, Džuzdanovič, Elke, Ruggiero. #MBvGO
0'
  Pa predstavimo še sodnike. Glavni sodnik bo Sagrković Asmir, kateremu bosta pomagala Povšnar Dejan in Podobnik Mitja. Naloge četrtega sodnika bo opravljal Tošeski Boris.
0'
  Nogometaši obeh ekip so že v zaključni fazi ogrevanja pred tekmo, tribune pa se tudi počasi že polnijo.
0'
  Še manjša slovestnost pred tekmo. Marcos Tavares je ponovno postal vijol'čni bojevnik leta po izboru navijačev. Ta laskav naziv si je priboril že četrto leto zapored.
0'
  Kot kaže se bo tekma pričela z manjšo zamudo, saj morajo delavci nekoliko bolje pričvrtstiti mrežo na goriških vratih. #MBvGO
1'
1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Blessing Chibuike Eleke. Utrpel ga je Petar Stojanovič.
2'
  V Maribor je pripotovalo tudi nekaj goriških navijačev. #MBvGO
2'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Giuseppe Ruggiero. Utrpel ga je Petar Stojanovič.
2'
  Damjan Bohar v prepovedanem položaju.
3'
  GOOOL! Zadel je Dalibor Volaš! Povratnik v mariborsko moštvo je za svoj prvenec potreboval zgolj dobre dve minuti, potem ko mu je imenitno podal Agim Ibraimi.
9'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Solomon Enow.
9'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Šuler. Utrpel ga je Giuseppe Ruggiero.
11'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Alessio Innocenti. Utrpel ga je Petar Stojanovič.
11'
  Alessio Innocenti je dobil rumeni karton.
12'
15'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Petar Stojanovič, gostujoči vratar pa jo je še uspel izbiti nazaj v polje.
16'
  Amel Džuzdanovič je dobil rumeni karton zaradi simuliranja v kazenskem prostoru domačih.
19'
20'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Volaš. Utrpel ga je Luigi Palumbo.
21'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Luigi Palumbo. Utrpel ga je Dalibor Volaš.
23'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Zahovič. Utrpel ga je Simone Napoli.
24'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Blessing Chibuike Eleke. Utrpel ga je Erik Janža.
24'
  Blessing Chibuike Eleke je dobil rumeni karton.
27'
  Zaradi poškodbe Ibraimija je igra začasno prekinjena.
28'
  Igra se že nadaljuje...
29'
  GOOOL! Zadel je Blessing Chibuike Eleke, ki se je po podaji Slivke odlično otresel Rajčeviča ter neubranljivo zadel v desni spodnji kot nemočnega Handanoviča.
33'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Simone Napoli. Utrpel ga je Dalibor Volaš.
34'
35'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Welle Ndiaye. Utrpel ga je Amel Džuzdanovič.
40'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Giuseppe Ruggiero.
41'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Alessio Innocenti.
42'
  Kakšna priložnost za vijoličaste. Janža je lepo podal do osamčljenega Ibraimija, kateremu je strel odlično ubranil gostujoči vratar od katerega se je žoga v nadaljevanju odbila v prečko od nje pa nazaj v naročje vratarja Gallinetta.
43'
  GOOOL!Dalibor Volaš je še drugič pospravil žogo v gostujočo mrežo, potem ko se je žoga po strelu Zahoviča od Enowa odbila do njega. Gostje so sicer zahtevali prepovedan položaj, a ga sodnik ni dosodil prav zaradi zadnjega stika goriškega branilca.
45+3'
45+3'
  Prvi polčas je minil povsem v znamenju Daliborja Volaša, saj se je na prvi tekmi po povratku že dvakrat vpisal med strelce. Tekma sicer ni ponudila veliko priložnosti, napadalci pa so se kljub temu izkazali z učinkovitostjo. Goričani so denimo izenačili iz edine prave priložnosti do sedaj.
46'
47'
  Streljal je Alessio Innocenti, a mimo vrat.
49'
50'
  Amel Džuzdanovič v prepovedanem položaju.
51'
51'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Šuler. Utrpel ga je Alberto Gallinetta.
52'
  Agim Ibraimi je po preigravanju v gostujočem kazenskem prostoru vendarle prišel do strela, a mu je veselje preprečil vratar Gallinetta ter žogo odbil v kot.
52'
53'
55'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Bohar. Utrpel ga je Blessing Chibuike Eleke.
57'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Vykintas Slivka. Utrpel ga je Amir Derviševič.
57'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Bohar. Utrpel ga je Vykintas Slivka.
57'
  Damjan Bohar je dobil rumeni karton.
59'
61'
  Menjava: iz igre Damjan Bohar, v igro Sintayehu Sallalich.
61'
  Menjava: iz igre Alessio Innocenti, v igro Matija Širok.
63'
  Amel Džuzdanovič je nevarno prodrl po levi strani, njegov zaključek pa je le za malo zgrešil cilj.
67'
  V nevarni priložnosti se je znašel še Luka Zahovič, ki pa je slabo zadel žogo.
67'
68'
  Streljal je Blessing Chibuike Eleke, a mimo vrat.
68'
70'
  Amel Džuzdanovič je znova zaključil domiselno akcijo Goričanov, vendar je bil znova nenatančen.
72'
  Blessing Chibuike Eleke v prepovedanem položaju.
72'
  Gorica ima udarec iz kota.
73'
  Menjava: iz igre Blessing Chibuike Eleke, v igro Sandi Arčon.
75'
  Menjava: iz igre Amir Derviševič, v igro Aleš Mertelj.
76'
  Gorica iz obetavne priložnosti ni iztržila več, kot le nov udarec iz kota.
78'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Solomon Enow. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
78'
  Streljal je Sintayehu Sallalich, a mimo vrat.
79'
  Od daleč je poskusil Vykintas Slivka, a je Handanovič žogo zanesljivo ukrotil.
81'
  GOOOL! Kakšen zadetek Luke Zahoviča, ki je po podaji Ndiayeja s kakšnih tridesetih metrov, s prefinjenim lob udarcem premagal slabo postavljenega goriškega vratarja!
84'
  Aleš Mertelj je dobil rumeni karton.
84'
  Nabil Taider je dobil rumeni karton.
85'
  Menjava: iz igre Luka Zahovič, v igro Marcos Morales Tavares.
85'
  GOOOL! Takoj ob vstopu v igro je zadel še Marcos Morales Tavares, ki se je najbolje znašel v gneči pred goriškimi vrati!
86'
  Menjava: iz igre Nabil Taider, v igro Dejan Žigon.
89'
90+1'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Amel Džuzdanovič.
90+2'
  Petar Stojanovič je dobil rumeni karton.
90+3'
  GOOOL! Kakšna predstava Daliborja Volaša, ki je ob povratku v vijoličasto majico že dosegel hat-trick! Tokrat mu je v prazni prostor lepo podal Sallalich, tako da je Volašu le še ostalo da žogo rutinirano plasira mimo vratarja gostov in tako postavi končni rezultat na tekmi.
90+5'
90+5'
  Kljub evrogolu Luke Zahoviča, ki je zadel v slogu najizkušenejših zvezdnikov, so bili tudi ob koncu drugega polčasa soji žarometov znova uprti v Daliborja Volaša, ki je še s tretjim zadetkom postavil končni rezultat.