32. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  06.05.2015 ob 17.00  | Prenos: TV Slovenija 2

4 : 1

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Vidali Manuel (1. pomoč), Patarić Dejan (2. pomoč) , Pavlič Franci (4. sodnik) , Ponis Roberto (5. sodnik) , Mertik Bojan (6. sodnik)
Delegat: Kranjec Sandi
Št. gledalcev: 6000

Maribor storil velik proti naslovu prvaka

Maribor - Celje 4:1 (2:0)

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 5500, sodniki: Skomina (Koper), Vidali (Gračišče) in Patarić (Izola).
* Strelci: 1:0 Šuler (16.), 2:0 Volaš (29.), 2:1 Lendrić (53./11 m), 3:1 Ibraimi (56.), 4:1 Volaš (90.).
* Maribor: Handanović, Stojanović, Rajčević, Šuler, Janža, Ibraimi (od 90. Hotić), Mertelj, Dervišević, Bohar (od 79. Sallalich), Tavares (od 85. Zahović), Volaš.
* Celje: Kotnik, Jakolič, Klemenčič, Soria, Vidmajer, Jeslinek (od 46. Lendrić), Šporn (od 57. Gobec), Jugović, Verbič, Bajde (od 82. Kubo), Sunny.
* Rumeni kartoni: Stojanović; Jeslinek, Verbič, Gobec, Bajde.

Nogometaši Maribora so z visoko zmago nad drugouvrščenim Celjem naredili pomemben korak k ubranitvi naslova, skupno pa 13. zvezdici. Štiri kroge pred koncem imajo kar osem točk prednosti.

Celjani so aktualnim prvakom večkrat v tej sezoni povzročili težave; izločili so jih iz pokalnega tekmovanja, dvakrat pa jih ugnali v državnem prvenstvu ter se jim nevarno približali na prvoligaški lestvici.

A tokrat je bila igra Celjanov pod pričakovanji, Mariborčani so vršili pritisk od začetka, saj so želeli čim prej preiti v prednost in rešiti dvome. To jim je tudi uspelo. Celjani so tako doživeli prvi poraz v gosteh po 18 tekmah v vseh tekmovanjih.

Gostitelji so zagrozili že v tretji minuti, ko je Amir Dervišević z roba kazenskega prostora streljal mimo vrat. Celjani, ki so na tekmi nastopili brez Blaža Vrhovca in Daniela Miškića, so bili v uvodnih minutah daleč od prikazanih iger iz prejšnjih dvobojev.

Mariborčani so svojo premoč in odločnost kronali v 16. minuti. Kot je z leve strani izvedel Erik Janža, Marko Šuler, na katerega so Celjani povsem pozabili, pa je iz bližine žogo zabil v mrežo.

Nato so se Celjani le nekoliko odprli, v 25. minuti je Gregor Bajde s 15 metrov streljal mimo gola. To pa je bilo skoraj vse, kar so prikazali v prvem polčasu. V 29. minuti so Mariborčani povišali vodstvo.

Nespretnost gostujoče obrambe je izkoristil Dalibor Volaš, ki je z desetih metrov zadel nebranjen gol. V zadnjih izdihljajih prvega polčasa so gostje spet zagrozili, žoga po strelu Sunnyja Omoregieja je končala tik mimo leve vratnice.

Celjani so se v drugem polčasu le predramili. Strel Ivana Lendrića je Jasmin Handanović obranil, dve minuti pozneje pa bi lahko Damjan Bohar zapečatil usodo gostov, toda njegov strel je Tilen Klemenčič ustavil na golovi črti.

Upanje je Celjanom ponudil Alekdander Rajčević. Branilec domačih je po mnenju sodnikov v 53. minuti v kazenskem prostoru igral z roko. Damir Skomina je pokazal na enajstmetrovko. Lendrić je zanesljivo izvedel najstrožjo kazen, Handanović je šel v desno stran, žoga pa v levo.

V 56. minuti je Agim Ibraimi domače popeljal v novo zanesljivo vodstvo. S prostega strela, ki ga je izvedel z roba kazenskega prostora, je žogo poslal v desni kot celjskih vrat.

V 75. minuti je Matic Kotnik ubranil Volašev strel z glavo, tri minute zatem pa je Handanović posredoval pri strelu Omoregieja z leve strani. Volaš je bil ključni igralec v končnici tekme. V 88. minuti je zadel stičišče vratnice in prečke, v sodniškem dodatku pa ob zmedeni celjski obrambi v padcu le našel žogi pot do mreže.

Mariborčani bodo v 33. krogu v soboto gostovali v Zavrču, Celjani pa bodo gostili Radomlje.