9. krog |  Koper, ŠRC Bonifika |  20.09.2014 ob 16.00  | Prenos: Planet

Luka Koper

1 : 2

Sodniki: Žganec Mitja (glavni sodnik), Praprotnik Jure (1. pomoč), Mikača Goran (2. pomoč) , Švarc Dejan (4. sodnik) , Drečnik Davor (5. sodnik) , Sagrković Asmir (6. sodnik)
Delegat: Rajh Jožef
Št. gledalcev: 900

Dramatičen zaključek in zmaga Maribora na Bonifiki

Luka Koper - Maribor 1:2 (1:1)

* Stadion Bonifika, gledalcev 1400, sodniki: Žganec, Praprotnik (oba Ljubljana) in Mikača (Višnja Gora).
* Strelci: 1:0 Žibert (33.), 1:1 Dervišević (45.), 1:2 Tavares (77.).
* Luka Koper: Radošević, Gregorič, Blažič (od 83. Mitrović), Hadžić, Ivetić, Halilović, Žibert (od 67. Srečković), Štulac, Palčič (od 56. Lotrič), Pučko, Štromajer.
* Maribor: Handanović, Mejač, Rajčević, Ibraimi, Zahović (od 80. Živko), Biton (od 75. Tavares), Dervišević (od 64. Vršič), Viler, Bohar, Arghus, Mertelj.
* Rumeni kartoni: Ivetić, Štulac; Mertelj, Rajčević, Mejač, Arghus.
* Rdeči karton: Rajčević (76.).

Koprčani se na svoji Bonifiki v tej sezoni nikakor ne znajdejo. Čeprav so državnim prvakom nudili več kot dostojen odpor, so še enkrat več igrišče zapustili sklonjenih glav. Na domačem terenu tako ostajajo še brez točke v sezoni, ob njih imajo podoben izkupiček še Radomljani.

Na drugi strani so udeleženci lige prvakov prekinili sušo na gostovanjih, do tega kroga namreč v gosteh - tako kot Radomlje in Krka - še niso osvojili točke. Tudi tokrat je kazalo podobno, a Koprčanom ni uspelo unovčiti ne enajstmetrovke ne številčne premoči. Izbranci Anteja Šimundže pa so ponujeno izkoristili in se veselili šeste zmage v prvenstvu.

Prvi polčas se je kar zasluženo končal z izenačenim izidom, saj sta bili moštvi bolj ali manj enakovredni, ne nazadnje so oboji po enkrat zatresli okvir vrat in dosegli po en zadetek. Agim Ibraimi je v 17. minuti prišel do strela malce z desne strani kazenskega prostora in zatresel bolj oddaljeno vratnico. Na drugi strani je tik pred koncem polčasa Matej Palčič po podaji iz kota s strelom z glavo zadel prečko.

Avtor prvega zadetka na tekmi pa je bil Urban Žibert, ko je v 33. minuti iz bližine unovčil podajo Palčiča z desne strani kazenskega prostora. Maribor je izenačil v 45. minuti, potem ko je Amir Dervišević izvrstno izvedel prosti strel z več kot 25 metrov in zadel levi zgornji kot koprskih vrat.

Uvod drugega polčasa je bil manj razburljiv, pravih priložnosti gledalci niso videli. Šele v 74. minuti je moral spet posredovati Jasmin Handanović, potem ko je Miha Gregorič iz bližine poskusil z glavo. V 76. minuti pa so Koprčani dobili enajstmetrovko, hkrati pa je bil zaradi igranja z roko v kazenskem prostoru po drugem rumenem kartonu izključen Aleksander Rajčević. Za strel z bele točke se je odločil Perica Ivetić, toda mariborski vratar se je znova izkazal.

Že v naslednjem napadu so Štajerci povedli z 2:1, po podaji Damjana Boharja z desne strani je z glavo zadel Marcos Tavares. V 90. minuti je s prostega strela poskusil Leo Štulac, vendar se je spet izkazal Handanović, tako da je ostalo pri zmagi gostov.

Koper bo v 10. krogu v sredo gostil Radomlje, Maribor pa bo gostoval v Velenju.