9. krog |  Koper, ŠRC Bonifika |  20.09.2014 ob 16.00  | Prenos: Planet

1 : 2

Sodniki: Žganec Mitja (glavni sodnik), Praprotnik Jure (1. pomoč), Mikača Goran (2. pomoč) , Švarc Dejan (4. sodnik) , Drečnik Davor (5. sodnik) , Sagrković Asmir (6. sodnik)
2 Rumeni kartoni 5

0'
  Lep pozdrav iz Kopra, kjer se 9. krog začenja z derbijem Luka Koper – Maribor. #KPvMB
0'
  Koprčani so na 6. mestu z 12–imi točkami, Maribor je s tekmo manj in s 15-imi tretji. #KPvMB
0'
  Novi trener Kopra Alen Ščulac se bo po dveh gostovanjih in zmagah v Novem mestu in Velenju prvič predstavil domačemu občinstvu.
0'
  Koprčani so v novi sezoni še brez domače točke, na Bonifki so slavili Celje, Domžale in Olimpija. #KPvMB
0'
  Mariborčani so se z obeh gostovanj, iz Celja in iz Domžal vrnili poraženi. #KPvMB
0'
  Doslej 68. medsebojnih prvenstvenih tekem Kopra in Maribora. 17 zmag ima Koper, 28 Maribor, 23 je bilo remijev. Gol razlika 74:109.
0'
  Na Bonifiki 34. tekma z razmerjem 13-10-10. Gol razlika 46:39. #KPvMB
0'
  V lanski sezoni je Maribor dobil dve medsebojni tekmi, eno Koper, ena tekma se je končala z remijem.
0'
  Koprčani so med tednom v Sežani (0:1) priigrali napredovanje v pokalnem tekmovanju, Mariborčani so osvojili veliko točko v Ligi prvakov.
0'
  V obeh taborih nekaj težav s poškodbami. Pri Kopru sta po posebnem programu vadila Črnigoj in Srećković, medtem ko je Palčič prvič po poškodbi zaigral na sredini pokalni tekmi. Mariborčani prihajajo na Obalo brez Šulerja in Filipoviča.
0'
  V koprski ekipi ni nekdanjih mariborskih nogometašev, v ekipi prvakov je šest nekdanjih Koprčanov: Handanovič, Rajčevič, Viler, Vršič, Mertelj in Mendy.
0'
  Alen Ščulac in Ante Šimundža sta se v preteklosti merila kot igralca, tokrat si prvič stojita nasproti kot trenerja. Njuni enajsterici, najprej gostje.
0'
  Maribor: Handanović, Mejač, Ibraimi, Zahović, Biton, Dervišević, Viler, Bohar, Arghus, Mertelj #KPvMB
0'
  Luka Koper: Radošević, Gregorič, Blažič, Žibert, Ivetić, Halilović, Štulac, Hadžić, Palčič, Štromajer, Pučko #KPvMB
0'
  Med tednom sta obe ekipi dobili tekmece v četrtfinalu pokalnega tekmovanja: Luka Koper se bo pomerila z zmagovalcem dvoboja Veržej – Gorica, Maribor bo najprej odigral tekmo z Radomljami, zmagovalca pa čaka dvoboj s Krko.
0'
  Glavni sodnik bo 31 - letni Ljubljančan Mitja Žganec. Letos bo sodil že petič, skupaj njegova 24. prvoligaška tekma. #KPvMB
0'
  Tik pred tekmo še novica, da je zaradi bolezni odpovedal nastop kapetan Kopra Ivica Guberac. Namesto njega v prvi enajsterici Urban Žibert.
0'
  Ante Šimundža nastopa s klasično postavitvijo 4-4-2, Alen Ščulac je postavil formacijo 4-1-4-1. #KPvMB
0'
  Potem ko je bil ves teden odsoten zaradi bolezni, ima še vedno težave tudi Urban Žibert, ki se je sicer ogreval, prav sedaj pa se odločajo, če bo lahko nastopil.
0'
  Po dopoldanskem dežju je v tem trenutku delno oblačn, temperatura pa 22 º celzija. #KPvMB
0'
  Pred tekmo spominsko priznanje za Mateja Pučka, ki danes igra stoto prvoligaško tekmo.
0'
  S sredine začenjajo Mariborčani.
1'
2'
  Streljal je Urban Žibert, a mimo vrat.
3'
  Po podaji z desne v gnečo pred gol je za slabega pol metra zgrešil Žibert.
4'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Amir Derviševič. Utrpel ga je Matej Palčič.
5'
  Streljal je Denis Halilovič, a mimo vrat.
5'
  Koprčani z uvodno pobudo.
5'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Utrpel ga je Denis Halilovič.
6'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leo Štulac. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
7'
9'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Blažič. Utrpel ga je David Biton.
10'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Pučko. Utrpel ga je Aleš Mejač.
12'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Utrpel ga je Matej Palčič.
13'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Perica Ivetič.
13'
  Luka Koper ima udarec iz kota.
18'
  Ibraimi je z desne, z roba kazenskega prostora zadel okvir gola. #KPvMB
19'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Urban Žibert.
19'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leo Štulac. Utrpel ga je Aleš Mejač.
22'
  Luka Zahovič v prepovedanem položaju.
23'
  Streljal je Leo Štulac, a mimo vrat.
25'
  Zaenkrat brez izrazite pobude ene ali druge ekipe.
25'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Perica Ivetič. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
25'
  Perica Ivetič je dobil rumeni karton.
27'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Palčič. Utrpel ga je Damjan Bohar.
29'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matej Pučko.
29'
  Po obetavni akciji Kopra je močno streljal Pučko, Rajčevič je žogo uspešno blokiral.
30'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Urban Žibert. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
30'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Jaka Štromajer.
30'
  Aleš Mertelj je dobil rumeni karton.
32'
  Po predložku Vilerja z leve, je Bidoni z glavo streljal mimo gola.
32'
  Streljal je David Biton, a mimo vrat.
32'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Leo Štulac.
34'
  GOOOL! Zadel je Urban Žibert!
35'
  Po podaji Palčiča z desne, je pred vrati žogo v mrežo preusmeril Žibert. 1:0. #KPvMB
37'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Halilovič. Utrpel ga je Luka Zahovič.
37'
38'
38'
  Streljal je Aleksander Rajčevič, a mimo vrat.
39'
  Po kotu in odbiti žogi, je Rajčevič z volejem streljal preko gola.
39'
45'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Bohar. Utrpel ga je Urban Žibert.
45'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Halilovič. Utrpel ga je David Biton.
45'
  GOOOL! Zadel je Amir Derviševič!
45+1'
  S prostega strela s 30 metrov je Derviševič premagal koprskega vratarja. 1:1 #KPvMB
45+2'
45+2'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matej Palčič.
45+2'
45+2'
  V zadnji akcije je po podaji iz kota Palčič žogo z glavo preusmeril v prečnik mb. vrat. #KPvMB
46'
46'
  Brez menjav na začetku drugega polčasa.
47'
  Jaka Štromajer v prepovedanem položaju.
48'
  Streljal je Aleš Mertelj, a mimo vrat.
49'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Halilovič. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
51'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Matej Palčič.
52'
  Damir Hadžič v prepovedanem položaju.
53'
  David Biton v prepovedanem položaju.
55'
  Ščulac bo na igrišče poslal Lotriča.
55'
  Menjava: iz igre Matej Palčič, v igro Mitja Lotrič.
56'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leo Štulac. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
61'
61'
  Leo Štulac je dobil rumeni karton.
62'
63'
  Šimundža pošilja v igro Vršiča.
63'
63'
  Po kotu je Rajćevič z glavo meril mimo gola.
63'
  Menjava: iz igre Amir Derviševič, v igro Dare Vršič.
64'
65'
  V drugem polčasu ima pobudo Maribor.
65'
66'
  Ščulac pripravlja še eno menjavo, na igrišče prihaja Srećković.
66'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Pučko. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
66'
  Menjava: iz igre Urban Žibert, v igro Uroš Delič.
72'
72'
  V igri prihaja Tavares.
73'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Halilovič. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
73'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Rajčevič. Utrpel ga je Mitja Lotrič.
73'
  Aleksander Rajčevič je dobil rumeni karton.
74'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miha Gregorič.
74'
  Po prostem strelu izjemen strel Gregoriča z glavo in še boljša obramba Handanoviča. #KPvMB
75'
75'
  Menjava: iz igre David Biton, v igro Marcos Morales Tavares.
76'
  Rajčevič je igral z roko in 11m za Koper. #KPvMB
76'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Rajčevič.
76'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Aleksander Rajčevič je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
77'
Zgrešena 11m
  Ni gola! Perica Ivetič je zgrešil enajstmetrovko!
77'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares!
79'
  Po zgrešeni 11 metrovki Kopra in hitrem protinapadu je Tavares iz neposredne bližine z glavo zadel za 2:1. #KPvMB
81'
  Menjava: iz igre Luka Zahovič, v igro Žiga Živko.
82'
  Streljal je Mitja Lotrič, a mimo vrat.
83'
  Menjava: iz igre Miha Blažič, v igro Ante Mitrovič.
84'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jaka Štromajer. Utrpel ga je Soares Bordignon Arghus.
87'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Lotrič. Utrpel ga je Aleš Mejač.
88'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač.
88'
  Aleš Mejač je dobil rumeni karton.
90'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Utrpel ga je Mitja Lotrič.
90+1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Leo Štulac.
90+1'
90+1'
90+1'
  Soares Bordignon Arghus je dobil rumeni karton.
90+2'
  3 min. sodniškega dodatka.
90+2'
  Agim Ibraimi v prepovedanem položaju.
90+4'
90+4'
  Maribor je bil v drugem polčasu boljši tekmec, Koprčani lahko obžalujejo zapravljeno enajstmetrovko. #KPvMB