17. krog |  Novo mesto, Portoval |  09.11.2014 ob 14.00  | Prenos: Arena TV

Krka

1 : 3

Sodniki: Obrenović Rade (glavni sodnik), Kovačič Andraž (1. pomoč), Pavlič Franci (2. pomoč) , Tošeski Boris (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 3

0'
  Spoštovani, lep pozdrav s Portovala, kjer bomo v živo spremljali srečanje 17. kroga med Krko in Mariborom. #KRvMB
0'
  Danes nas prav gotovo čaka sila zanimivo srečanje. Evropski Maribor, ki je med tednom z odlično predstavo remiziral z angleškim Chelseajem (1:1), se bo tokrat pomeril s povsem drugačnim nasprotnikom.
0'
  Krka je predzadnje uvrščeno moštvo Prve lige Telekom Slovenije. Zaradi težav pri nabiranju točk in šestih zaporednih tekem brez zmage je klub zapustil glavni trener Miloš Rus. Zamenjal ga je Andrej Kastrevec, ki je pred tem opravljal funkcijo trenerja mladinskega pogona.
0'
  Zanimivo bo videti, kako bo šok terapija vplivala na dolenjske nogometaše, ki Štajercev v državnem prvenstvu še niso premagali.
0'
  Nazadnje sta se moštvi pomerili septembra v Ljudskem vrtu, kjer so varovanci Anteja Šimundže slavili zmago 2:0. Oba zadetka je dosegel mladi Luka Zahovič, ki danes zaradi kazni ne bo v postavi.
0'
  Prvega strelca lige bo v konici napada poizkušal nadomestiti izraelski napadalec David Biton, ki v državnem prvenstvu še ni zatresel mreže nasprotnika. Pri vijoličastih bo zaradi bolezni manjkal tudi Agim Ibraimi.
0'
  Na drugi strani bodo tudi Kastrevčevi varovanci pogrešali enega glavnih akterjev dolenjske igre, nekdanjega hrvaškega reprezentanta U-17 Josipa Fučka, ki bo prav tako počival zaradi kartonov.
0'
  Kljub temu se bo lahko v mesecu dni kar dvakrat pomeril s slovenskimi državnimi prvaki, saj moštvi čakata še zaostala obračuna četrtfinala pokala Slovenije.
0'
  Postava Krke: Pelin, Rašić, Žižić, Buden, Ihbeisheh, Dežmar, Mojstrovič, Welbeck, Palić, Perić in Kastrevec. #KRvMB
0'
  Maribor: Handanović, Rajčević, Arghus, Mejač, Stojanović, Filipović, Vršič, Bohar, Sallalich, Biton in Tavares. #KRvMB
0'
  Tako Krka kot Maribor danes krvavo potrebujeta točke, saj v zadnjem obdobju pri zbiranju nista bila tako uspešna, kot bi si želela. Krka je na zadnjih šestih tekmah brez zmage vknjižila le dve točki, medtem ko so jih Mariborčani zbrali osem.
1'
3'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Sintayehu Sallalich. Utrpel ga je Marin Perič.
3'
  Strel v okvir vrat! Z mrtvega kota z leve strani kazenskega prostora je močno streljal Marin Perič, a je njegov strel Handanovič ubranil!
4'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič.
7'
8'
  Vršič je iz kota podal na drugo vratnico do Rajčeviča, ki je meril na gol, vendar žoga v gneči ni našla poti do gola.
10'
  V zadnjih minutah so Mariborčani gostitelje pritisnili na svojo polovico, kjer predejo mrežo pred kazenskim prostorom.
11'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Nana Addo Welbeck-Maseko.
12'
  Streljal je Sintayehu Sallalich, a mimo vrat. To je bil dober strel z več kot 25 metrov!
13'
  S svoje polovice je pred kazenski prostor hitro potegnil Bohar, a meril mimo desne vratnice Pelina.
14'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Utrpel ga je Antun Palič.
15'
  Po slabši podaji Rajčeviča do Handanoviča je streljal Žiga Kastrevec, a mimo vrat.
16'
  Prekršek je utrpel Danijel Dežmar .
20'
  Mariborčani poizkušajo s pritiskom proti vratom Krke, a jim ne uspe kakovostno zaključiti.
20'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Jaka Ihbeisheh.
23'
26'
  Po podaji Vršiča je Biton meril z glavo in stresel prečko, a se je še prej znašel v prepovedanem položaju.
27'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jaka Ihbeisheh, na mestu Handanovič.
28'
  Strel v okvir vrat! Z osmih metrov je poskusil je David Biton, a je Pelin izvrstno posredoval.
29'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Žiga Kastrevec.
30'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nana Addo Welbeck-Maseko. Utrpel ga je Željko Filipovič.
31'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Mojstrovič. Utrpel ga je Petar Stojanovič.
31'
  GOOOL! Po natančni podaji Vršiča iz prostega strela je z glavo zadel Marcos Morales Tavares!
33'
  Streljal je Danijel Dežmar, a precej mimo gola.
34'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Jaka Ihbeisheh.
36'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Žiga Kastrevec.
37'
  GOOOL! Zadel je Sintayehu Sallalich! Najprej je Filipovič na desni strani lepo zaposlil Stojanoviča. Ta je v kazenskem prostoru najprej lepo počakal, nato pa oddal žogo do Sallalicha, ki je silovito zaključil.
39'
  Streljal je Dare Vršič, a mimo vrat.
41'
  Damjan Bohar v prepovedanem položaju.
41'
  Kombinatorno akcijo Mariborčanov je zaključil Biton, a je bil dovolj oviran, da je Pelin njegov strel ubranil.
45'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Perič. Utrpel ga je Soares Bordignon Arghus.
45+1'
46'
47'
51'
  Krka je v drugi polčas vstopila nekoliko bolj pogumno, a še ni uspela sprožiti proti golu.
52'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Bohar. Utrpel ga je Jaka Ihbeisheh.
52'
  Damjan Bohar je dobil rumeni karton.
53'
  Streljal je Nana Addo Welbeck-Maseko, a mimo vrat.
54'
  Strel v okvir vrat! Po podaji Boharja je poskusil David Biton, a je bil Pelin na mestu.
54'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Rašič. Utrpel ga je Soares Bordignon Arghus.
55'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Denis Mojstrovič.
55'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil David Biton. Utrpel ga je Jaka Ihbeisheh.
56'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Žiga Kastrevec.
57'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Vinko Buden. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
58'
59'
  Streljal je Dare Vršič, a malenkost vrat!
59'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Utrpel ga je Žiga Kastrevec.
59'
  Dare Vršič je dobil rumeni karton, saj je v obetavnem napadu s hrbta podrl Kastrevca.
60'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Žiga Kastrevec, Handanovič na mestu.
61'
  Prekršek je utrpel Sintayehu Sallalich .
61'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Sintayehu Sallalich. Utrpel ga je Antun Palič.
63'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Marin Perič.
63'
  Petar Stojanovič je dobil rumeni karton.
64'
  Enajstmetrovka za Krko zaradi igre Tavaresa z roko v svojem kazenskem prostoru. #KRvMB
65'
Gol (11m)
  GOOOL! Antun Palič je zadel enajstmetrovko!
66'
  Krka ima udarec iz kota.
66'
67'
  Po podaji Paliča iz kota je najvišje skočil Nikola Žižič! Novomeščane je le nekaj centimetrov ločilo od izenačenja. #KRvMB
68'
  Streljal je Sintayehu Sallalich, a mimo vrat.
68'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nana Addo Welbeck-Maseko.
69'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Dežmar. Utrpel ga je Željko Filipovič.
71'
  Menjava: iz igre David Biton, v igro Jean-Philippe Mendy.
72'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Utrpel ga je Žiga Kastrevec.
72'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Vinko Buden.
73'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Nikola Žižič.
73'
  Menjava: iz igre Sintayehu Sallalich, v igro Aleš Mertelj.
75'
  Po zadetku Krke se je igra dodobra razživela.
75'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Bohar. Utrpel ga je Danijel Rašič.
76'
  Menjava: iz igre Nana Addo Welbeck-Maseko, v igro Tomislav Jurič.
77'
  Gostitelji so po uspešno realizirani enajstmetrovki precej bolj samozavestni, medtem ko vijoličasti ne tvegajo veliko in igrajo preudarno.
78'
  GOOOL! Zadel je Jean-Philippe Mendy! Izjemno lep zadetek napadalca Maribora, ki je po podaji Vršiča v kazenski prostor nemudoma sprožil.
80'
81'
  Petar Stojanovič v prepovedanem položaju.
81'
  Menjava: iz igre Nikola Žižič, v igro Leo Ejup.
82'
83'
83'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Tomislav Jurič.
83'
  Tomislav Jurič je dobil rumeni karton.
85'
  Zadnja menjava v vrstah Krke: iz igre Danijel Dežmar, v igro Martin Šaban.
87'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Antun Palič.
88'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Danijel Rašič.
89'
90'
  Menjava: iz igre Dare Vršič, v igro Welle Ndiaye.
90+1'
  Tri minute sodniškega dodatka.
90+1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jaka Ihbeisheh, Handanovič na mestu.
90+2'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
90+3'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leo Ejup. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
90+4'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Rašič. Utrpel ga je Aleš Mejač.