26. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  04.04.2015 ob 20.05  | Prenos: TV Slovenija 2

Rudar Velenje

2 : 2

Sodniki: Sagrković Asmir (glavni sodnik), Klančnik Tomaž (1. pomoč), Ajdovec Rafael (2. pomoč) , Rojko Gregor (4. sodnik) , Obrenović Rade (5. sodnik) , Žnidaršič Andrej (6. sodnik)
Delegat: Kovačič Alojz
Št. gledalcev: 100

Rudar končno zabil tudi spomladi

Rudar - Luka Koper 2:2 (2:1)

* Stadion ob jezeru, gledalcev 200, sodniki: Sagrković (Vrhnika), Klančnik (Slovenj Gradec), Ajdovec (Kranj).
* Strelci: 1:0 Firer (4.), 1:1 Lotrič (19.), 2:1 Jelič (37.), 2:2 Lotrič (60.).
* Rudar: Rozman, Kašnik, Stjepanovič, Firer, Krefl (od 83. Jahić), Trifkovič, Jelič (od 78. Kocić), Klinar, Bolha, Knezovič, Babič (od 87. Plesec).
* Luka Koper: Simčič, Šme, Blažič, Guberac, Lotrič (od 90. Štulac), Halilovič, Črnigoj (od 88. Peševski), Hadžič, Palčič, Štromajer (od 64. Smrtnik), Pučko.
* Rumeni kartoni: Trifković; Stjepanović, Krefl, Palčič.
* Rdeč karton: /

Soseda na lestvici sta se pomerila v pomembnem obračunu, v katerem bi predvsem za Velenjčane poraz pomenil še dodatni alarm že tako ne najboljšemu spomladanskemu delu sezone. A nazadnje sta si moštvi razdelili plen, tako da razlika med njima na lestvici ostaja enaka.

Popotnica Velenjčanov je bila slaba, saj pred današnjo tekmo niso zadeli kar 459 minut. A so nato hitro prišli do zadetka; že v četrti minuti je po prvi pravi akciji žoga končala za hrbtom koprskega vratarja Vasje Simčiča. Ivan Firer je bil v kazenskem prostoru tekmecev dovolj spreten, da je prišel do žoge, ki je gostujoča obramba po podaji ni odbila, nato pa je neubranljivo meril.

Deset minut pozneje bi lahko vodstvo povišal Klemen Bolha, toda njegov natančen strel z glavo je vratar Simčič še odbil v kot. Zato pa so hitro do svojega zadetka prišli gostje, že v naslednji akciji je namreč Mitja Lotrič presenetil domačega vratarja Matjaža Rozmana. Odločil se je namreč za nenaden strel s precejšnje oddaljenosti. Žoga je poletela s kakšnih 25 metrov, se na razmočenem igrišču odbila pred golom in Rozmanu ušla v mrežo.

Ko je že kazalo, da bosta gola edina v prvem polčasu, so domači spet izvedli podobno akcijo kot ob prvem zadetku. Podajo Maria Babiča z desne strani je v kazenskem prostoru pričakal neovirani Dragan Jelić, žoga mu je dobesedno padla na glavo in ni mu bilo težko premagati koprskega vratarja za novo vodstvo.

Na začetku drugega polčasa so bili nekoliko boljši gostje, v 53. minuti pa je imel lepo priložnost Domen Črnigoj, a je dobro posredoval Rozman. Lotrič pa je v 60. minuti postal nočna mora vratarja domačih: v prvem polčasu ga je presenetil z zvitim strelom po tleh, po uri tekme pa se je odločil za silovit udarec s kakšnih 20 metrov z leve strani, žoga pa je v loku končala tik ob vratnici in pod prečko za 2:2.

To je bil tudi končni izid tekme, čeprav sta imeli moštvi še nekaj priložnosti. Za goste najlepšo Miha Blažič v 75. minuti, ko je meril s kakšnih petih metrov, žogo pa so domači odbili v kot, za Velenjčane pa deset minut zatem najprej Bolha, ko je dobro ubranil Simčič, tik pred koncem dvoboja pa je od daleč streljal še Senad Jahić, a je z nekaj težavami koprski vratar tudi to žogo ukrotil.

V naslednjem krogu bo 10. aprila Rudar gostoval v Celju, Koprčani pa bodo dan pozneje gostili Mariborčane.