26. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  04.04.2015 ob 16.00  | Prenos: Planet

2 : 2

Krka

Sodniki: Glažar Roman (glavni sodnik), Bezjak Janez (1. pomoč), Burjan Aleksander (2. pomoč) , Habjanič Sašo (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 4

0'
  Prav prisrčen pozdrav iz mariborskega Ljudskega vrta, kjer se bosta ob 16. uri med seboj pomerili moštvi Maribora ter Krke.
0'
  Lahko si obetamo zanimivo nogometno predstavo, saj si domačini počasi tlakujejo pot do že trinajstega naslova državnih prvakov, medtem ko Novomeščani bijejo boj za obstanek med najelitnejšo druščino in kar presenetljivo sodijo med najuspešnejša moštva spomladanskega dela prvenstva. V zadnjem krogu so dobro formo potrdili še z zmago nad Koprčani, kar jim je gotovo vlilo dodatne samozavesti.
0'
  Prav zato gostom reprezentančni premor najbrž ni prišel ob pravem času. Tudi težav s poškodbami nimajo, kar pa ne more reči domači strateg Ante Šimundža, ki ne bo mogel računati na oba bočna branilca. Petar Stojanovič in Mitja Viler namreč nimata pravice nastopa, zato bomo tokrat na delu znova videli Erika Janžo ter Aleša Mejača. Zaradi poškodb bodo manjkali še Filipovič, Ndiaye ter Ibraimi (zobobol), medtem ko je Vršič že začel trenirati s "polno paro".
0'
  V novomeškem taboru so si enotni, da motiva ne bo manjkalo in prav sproščenost bo ključ do uspeha v doslej za njih neosvoljivi trdnjavi.
0'
  Pa poglejmo za kakšni enajsterici sta se odločila oba trenerja...
0'
  Maribor: Handanovič, Janža, Šuler, Rajčevič, Mejač, Derviševič, Mertelj, Sallalich, Zahovič, Tavares, Mendy. #MBvKR
0'
  Krka: Mitrovič, Vučkič, Ejup, Žižič, Rašič Dan., Mojstrovič, Perič, Welbeck, Palič, Fuček, Kastrevec. #MBvKR
0'
  Mariborčani bodo napadali s kar tremi napadalci (Zahovič, Tavares, Mendy), medtem ko bo pri gostih v napadu zgolj Kastrevec. #MBvKR
0'
  Glavni sodnik danes bo Glažar Roman ob pomoči Bezjak Janeza (1. pomočnik), Burjan Aleksandra (2. pomočnik) ter Habjanič Saša (4. sodnik). Naloge delegata bo opravljal Režonja Slavko.
0'
  Glavni akterji že prihajajo na igrišče...
0'
  Še zadnji stiski rok in...
1'
1'
  Prvi so v napad krenili gostje v belih majicah.
2'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Amir Derviševič. Utrpel ga je Danijel Rašič.
2'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Kastrevec. Utrpel ga je Aleš Mejač.
7'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Nana Addo Welbeck-Maseko.
8'
  Po lepem preigravanju je precej s strani sprožil Jean-Philippe Mendy, a je njegov strel končal preko vrat.
10'
  Nevarno je bilo tudi v domačem kazenskem prostoru, ko je z roba poskusil Josip Fuček, a je žoga le za malo zgrešila cilj.
12'
  Tokrat je gostujočo obrambo izigral Marcos Morales Tavares, a je bil ob zaključku premalo zbran.
14'
  Še eno nevarno preigravanje so uprizorili mariborski nogometaši. Tokrat je svoje veščine predstavil še Aleš Mejač, ki pa mu je ob zaključku zmanjkalo moči, tako da gostujoči vratar ni imel težav z lovljenjem žoge.
19'
  Nevaren strel Sallalicha je Vučkič še uspel preusmeriti v kot in ko so se že vsi pripravljali na izvedbo kota, je presenetil glavni sodnik, ki je pokazal da žoga pripada vratarju Krke.
19'
  Amir Derviševič je iz bližine zgolj nastreljal vratarja Mitroviča.
21'
22'
  GOOOL! Domači so naposled le dobili udarec iz kota, ki ga je po podaji Janže v gol pretvoril Marko Šuler. Nekdanji reprezentant je preskočil vse novomeške branilce!
25'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Rašič. Utrpel ga je Amir Derviševič.
27'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Žižič. Utrpel ga je Amir Derviševič.
28'
  Streljal je Amir Derviševič, a mimo vrat.
29'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Šuler. Utrpel ga je Žiga Kastrevec.
29'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Perič. Utrpel ga je Aleš Mejač.
33'
  Po strelu Josipa Fučeka je Handanovič žogo le na kratko odbil, Šuler pa jo je še z zadnjimi močmi izbil pred Kastrevcem.
33'
  Krka ima udarec iz kota.
36'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Žižič. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
36'
36'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Utrpel ga je Marin Perič.
37'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Denis Mojstrovič, Handanovič brez težav lovi.
39'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Sintayehu Sallalich. Utrpel ga je Denis Mojstrovič.
40'
41'
44'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Kastrevec. Utrpel ga je Erik Janža.
44'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Danijel Rašič.
45+1'
45+1'
  Spremljali smo precej dinamičen prvi polčas, v katerem sta si obe ekipi ustvarili precej priložnosti. Nevarnejši so sicer bili nogometaši v vijoličastem, ki so povedli po "nebeškem" skoku Šulerja. A bi "farmacevti" lahko po strelu Fučeka prišli do izenačenja, ki pa sta ga preprečila Handanovič ter Šuler.
46'
46'
  Trenerja se še nista odločila za menjave.
48'
48'
  Marko Šuler je dobil rumeni karton.
48'
49'
  GOOOL! Po hitro izvedenem kotu gostov je Fuček ostro podal pred vrata domačih, kjer pa je Kastrevec spretno iz bližine žogo pospravil v mrežo.
50'
  Denis Mojstrovič je dobil rumeni karton.
52'
  Enajstmetrovka za goste!!! Z roko bi naj igral Rajčevič.
52'
  GOOOL! Zadel je Antun Palič iz 11.m!
54'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Sintayehu Sallalich. Utrpel ga je Žiga Kastrevec.
54'
  Sintayehu Sallalich je dobil rumeni karton.
56'
  Izjemno nadaljevanje gostov, ki so po le sedmih minutah prišli do preobrata! #MBvKR
57'
  Mariborčani so krenili v ofenzivo, posledično pa se "farmacevtom" na drugi strani odpira precej prostora... #MBvKR
57'
58'
  Marko Šuler je znova skočil najvišje, a mu je veselje na golovi črti preprečil Welbeck. #MBvKR.
58'
59'
  Menjava: iz igre Sintayehu Sallalich, v igro Damjan Bohar.
60'
  Menjava: iz igre Aleš Mertelj, v igro Dare Vršič.
62'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Šuler. Utrpel ga je Perič.
63'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Marko Šuler je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
64'
  Šuler je oba opomina prejel po duelu v zraku praktično na sredini igrišča...#MBvKR
65'
  Streljal je Damjan Bohar, a mimo vrat.
66'
67'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leo Ejup. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
67'
  Leo Ejup je dobil rumeni karton.
68'
  Menjava: iz igre Žiga Kastrevec, v igro Jaka Ihbeisheh.
70'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
70'
  Miodrag Mitrovič je dobil rumeni karton.
73'
  Bohar je lepo preigraval ter domiselno zaposlil Tavaresa, katerega so milimetri ločili od izenačenja. #MBvKR
75'
  Josip Fuček v prepovedanem položaju.
76'
  Oživele so tudi tribune Ljudskega vrta. #MBvKR
77'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Utrpel ga je Nana Addo Welbeck-Maseko.
77'
  Menjava: iz igre Denis Mojstrovič, v igro Danijel Dežmar.
78'
  Marin Perič v prepovedanem položaju.
78'
  Krka je vse bližje senzaciji...
80'
  Podajo Janže iz avta je do Zahoviča podaljšal Mendy, Luka pa je z glavo zadel le vratnico gostujočih vrat.
81'
  Menjava: iz igre Josip Fuček, v igro Enes Novinič.
82'
  GOOOL! Akcijo Derviševiča, Zahoviča ter Mendyja je z golom zaključil Tavares, ki je žogo zabil skozi roke gostujočega vratarja
83'
  Antun Palič je dobil rumeni karton.
84'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Antun Palič. Utrpel ga je Amir Derviševič.
86'
88'
  Spremljamo izredno zanimivo končnico, polno tempa ter priložnosti. #MBvKR
89'
89'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Enes Novinič. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
90'
  Menjava: iz igre Luka Zahovič, v igro Dalibor Volaš.
90'
90+1'
  Še štiri minute sodniškega dodatka!
90+1'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Danijel Dežmar.
90+4'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Žižič. Utrpel ga je Dalibor Volaš.
90+5'
  Prosti strel bodo vijoličasti izvaja kakšnih 20 m od gostujočih vrat!
90+5'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
90+5'
90+5'
  V izjemno dinamičnem drugem polčasu so si nogometaši Krke presenetljivo priigrali veliko točko. Potem ko so uvodoma izkoristili nezbranost domačih fantov ter tako le v sedmih minutah prišli do preobrata, so Mariborčani še le v končnici prišli do izenačenja.