34. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  16.05.2015 ob 20.05  | Prenos: TV Slovenija 2

1 : 0

Sodniki: Perić Dragoslav (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Lunežnik Janez (2. pomoč) , Mikača Goran (4. sodnik) , Žnidaršič Andrej (5. sodnik) , Podgoršek Marko (6. sodnik)
Delegat: Gros Branko
Št. gledalcev: 7500

Maribor z zmago že postal prvak

Maribor - Domžale 1:0 (0:0)

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 7500, sodniki: Perić (Kranj), Vukan (Gornja Radgona) in Lunežnik (Zgornja Ložnica).
* Strelec: 1:0 Tavares (73.).
* Maribor: Handanović, Stojanović, Rajčević, Šuler, Janža, Ibraimi, Dervišević, Vujčić, Bohar, Tavares (od 84. Zahović), Volaš (od 65. Volaš).
* Domžale: Vidmar, Skubic, Korun, Horić, Trajkovski, Horvat, Šišić (od 46. Črnic), Majer, Morel (od 80. Ožbolt), Wilson, Podlogar (od 74. Vuk).
* Rumeni kartoni: Vujčić, Volaš, Stojanović, Ibraimi; Horić, Črnic, Vuk.
* Rdeči karton: Vujčić (63.).

Nogometaši Maribora so si dva kroga pred koncem prvoligaškega prvenstva zagotovili že peti zaporedni in skupno 13. naslov slovenskih prvakov. Najuspešnejšemu moštvu domače lige je v Ljudskem vrtu zadostovala že ena točka, a so Mariborčani proti Domžalam osvojili vse tri in pripravili veselje številnemu občinstvu. Obenem pa so še popravili statistiko, saj so v tej sezoni vsaj po enkrat premagal vse klube z izjemo Domžal.

Mariborčani ne poznajo poraza pred domačimi gledalci kar na zadnjih osmih prvenstvenih tekmah, od katerih so jih kar sedem zaključili z zmago. Vijoličasti so zadnjič izgubili v Ljudskem vrtu oktobra lani, ko so priznali premoč z 0:1 prav ekipi Domžal.

Osrednji dvoboj 34. kroga je bil izenačen. Že v sedmi minuti so gostje zapretili. Matej Podlogar je dobil uporabno žogo, stekel v kazenski prostor, a je bil Jasmin Handanović hitrejši. Tri minute pozneje bi mrežo gostov lahko zadel Dalibor Volaš. Njegov strel z desne strani je končal tik ob desni vratnici. V 12. minuti je bil Handanović znova na preizkušnji. Žan Majer se je odločil za strel z leve strani z roba kazenskega prostora, 37-letni vratar je žogo odbil v kot.

Moštvi sta se borili za prevlado na igrišču. Mariborčani so v želji, da bi čim prej zadeli, naredili veliko napak in gostom omogočili nekaj nevarnih akcij, vendar Domžalčani do pravega zaključnega strela niso prišli. V 34. minuti so domači pripravili najlepšo priložnost v prvem polčasu. Volaš je prodrl po desni strani, pred golom našel Marcosa Tavaresa, ta pa je iz bližine streljal čez gol. Tudi v 38. minuti domačim ni uspelo premagati Vidmarja. Agim Ibraimi ga je preigral in žogo poslal proti vratom, toda pred golovo črto jo je odbil Kenan Horić.

Tudi v drugem polčasu so gledalci spremljali zanimiv dvoboj. Domačim se je mudilo čim prej zadeti. V 56. minuti je v Ljudskem vrtu završalo, ko je v kazenskem prostoru padel Volaš. Sodnik Dragoslav Perić mu je pokazal rumeni karton. Tudi minuto zatem so domači menili, da je bil nad Tavaresom storjen prek za enajstmetrovko. Nervoza se je stopnjevala, od 63. minute pa so domači bili z igralcem manj, ko je Daniel Vujčić po prekršku nad Benjaminom Morelom prejel drugi rumeni karton.

Navkljub igralcu manj so bili domači bolj nevarni in v 73. minuti prvič v tej sezoni premagali Nejca Vidmarja. Petar Stojanović je z desne strani poslal natančno podajo pred gol, tam je bil Tavares, ki je s 17. prvenstvenim golom domače popeljal v vodstvo. V 86. minuti je Slobodan Vuk zadel vratnico, po zadnjem sodnikovem žvižgu se je veselje v Ljudskem vrtu lahko pričelo. Mnogi gledalci pa so pohiteli tudi na teren, da bi dobili kos nogometne opreme serijskih državnih prvakov.

V prihodnjem krogu bo Maribor gostoval v Novem mestu, Domžale pa čaka lokalni dvoboj z Radomljami.