35. krog |  Novo mesto, Portoval - Novo mesto |  23.05.2015 ob 17.00  | Prenos: Planet

Krka

1 : 3

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Bensa Uroš (2. pomoč) , Kajtazović Nejc (4. sodnik)
Delegat: Močnik Vlado
Št. gledalcev: 300

Maribor zanesljiv na Dolenjskem

Krka - Maribor 1:3 (0:2)

* Stadion Portoval, gledalcev 500, sodniki: Jug (Tolmin), Žunič (Kranj) in Bensa (Kojsko).
* Strelci: 0:1 Sallalich (36.), 0:2 Mendy (45.), 0:3 Sallalich (83.), 1:3 Aniekan (84.).
* Krka: Mitrović, Rašić, Ejup, Žižić, Vučkić, Kramar (od 68. Dežmar), Mojstrovič, Ihbeisheh, Welbeck, Kastrevec (od 83. Kauber), Novinić (od 67. Aniekan).
* Maribor: Obradović, Mejač, Rajčević, Arghus, Viler, Sallalich, Dervišević (od 84. Mertelj), Vršič, Bohar (od 64. Kramarič), Zahović, Mendy (od 86. Tavares).
* Rumeni kartoni: Kramar, Welbeck, Ejup; Arghus, Mendy, Rajčević, Dervišević.

Mariborčani so že pretekli teden odpirali šampanjce ter po zmagoslavju nad Domžalčani v Ljudskem vrtu predčasno slavili svoj 13. naslov državnih prvakov, v dolenjski prestolnici pa so rutinirano opravili svoje delo in dosegli 24. zmago v sezoni 2014/15.

Novomeščani so se pretekli konec tedna prvič vrnili iz Kopra z zmago, ki jim je skorajda že zagotovila obstanek med najboljšimi. Farmacevti morajo osmo mesto potrditi le še z eno samo prvenstveno točko, proti Mariborčanom pa je navkljub zavidljivi formi - v zadnjih štirih tekmah so nanizali kar štiri zaporedne zmage, kar se jim na prvoligaški sceni še ni zgodilo - niso osvojili.

Izbranci gostujočega trenerja Anteja Šimundže so v Novem mestu postopoma dvigovali ritem igre. V prvi polovici uvodnega polčasa so prikazali dokaj "rezervirano" predstavo, v drugi pa so nekoliko bolj odločno pohodili stopalko za plin in dosegli dva gola.

Najprej je domačo obrambo prelisičil Izraelec Sintayehu Sallalich, ki je sprva nameraval predložek Damjana Boharja z desne strani podati v sredino, a se je žoga odbila do njega, z močnim udarcem po tleh v levi spodnji kot pa je nato ukanil domačega vratarja Miodraga Mitrovića. V sami končnici prvega polčasa so si nogometaši iz štajerske prestolnice znova skočili v objem, za to je poskrbel Francoz Jean Philippe Mandy, ki je lepo izkoristil dvojno podajo s Sallalichom in povišal na 2:0.

V drugem polčasu je ritem igre zavoljo težkega in razmočenega igrišča nekoliko padel. Mariborčani so se zadovoljili z vodstvom, varovanci domačega trenerja Andreja Kastrevca pa niso našli pravih poti do gola gostov. V 73. minuti so Mariborčani izpeljali silovit nasprotni napad, a je Nikola Žižić v zadnjem trenutku onemogočil Luko Zahovića, le minuto kasneje pa se je po strelu Luke Kastrevca izkazal nekdanji vratar novomeške, zdaj pa mariborske ekipe Matko Obradović.

V 83. minuti je Sallalich z mojstrskimi preigravanji povsem premešal domačo obrambo in z natančnim strelom povišal na 3:0, le dve minuti kasneje pa je domači rezervist Favour Aniekan znižal na 1:3, potem ko je z volejem s sedmih metrov premagal nemočnega Obradovića.

Mariborska ekipa bo v zadnjem krogu gostila Luko Koper, novomeško pa čaka gostovanje pri Kalcerju iz Radomelj. Obe tekmi bosta v soboto, 30. maja.