35. krog |  Novo mesto, Portoval - Novo mesto |  23.05.2015 ob 17.00  | Prenos: Planet

Krka

1 : 3

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Bensa Uroš (2. pomoč) , Kajtazović Nejc (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 4

0'
  Ljubiteljice in ljubitelji nogometa, lepo pozdravljeni v naši družbi, še zadnjič v letošnji sezoni iz Novega mesta #KRvMB
0'
  V Novem mestu si bosta na Portovalu nasproti stali ekipi Krke in Maribora #KRvMB
0'
  Maribor je v prejšnjem krogu tudi uradno postal novi-stari državni prvak #KRvMB
0'
  Potem, ko so vijoličasti prezimili na drugem mestu, so spomladi dokazali, da jim v slovenskem prostoru ni para.
0'
  Skupno so vijoličasti osvojili že trinajsto zvezdico #KRvMB
0'
  Mariborčani bodo danes tako odigrali neobremenjeno tekmo proti Krki. Tudi slednji imajo obstanek v prvoligaški druščini praktično že zagotovljen, prehiteli bi lahko tudi sedmo uvrščeni Koper, ki ima dve točki prednosti.
0'
  Zadnjič v letošnji sezoni bo na sporedu tekma na Portovalu. Zadnji krog bodo farmacevti odigrali pri Radomljah. Tudi Maribor bo danes odigral zadnjo gostujočo tekmo, v zadnjem krogu bodo doma pričakali Koper. Bolj kot Koprčanov, pa se bodo po tekmi vijoličasti veselili pokala in nove proslave ob trinajsti zvezdici.
0'
  Krka je v letošnji sezoni na domačem stadionu osvojila dve tretjini vseh točk. Na svojem računu imajo šest zmag in porazov ter pet remijev z gol razliko minus ena.
0'
  Maribor na gostovanjih nekoliko slabši kot doma, vendar vseeno so zbrali 34 točk. Deset zmag, štirje remiji ter trije porazi.
0'
  Krka je v zadnjem obdobju v izjemni formi na računu imajo štiri zaporedne zmage. Tudi vijoličasti ne zaostajajo kaj dosti tri zaporedne zmage in šest tekem brez poraza.
0'
  Medsebojna statistika je popolnoma na strani vijoličasti, ki še niso doživeli poraza proti Krki. Zbrali so sedem zmag, štirikrat sta se ekipi razšli brez zmagovalca. Prav na zadnji tekmi so Novomeščani zagodli Mariboru in si v Ljudskem vrtu priborili točko z rezultatom 2:2.
0'
  Poglejmo si obe začetni enajsterici.
0'
  Krka: Mitrovič, Žižič, Vučkič, Novinič, Mojstrovič, Ihbeisheh, Ejup, Kramar, Rašič, Welbeck in Kastrevec #KRvMB
0'
  Maribor: Obradovič, Mejač, Sallalich, Zahovič, Mendy, Derviševič, Vršič, Rajčevič, Viler, Bohar in Arghus #KRvMB
0'
  Na obeh straneh je danes kar nekaj takšnih, ki danes zaradi kartonov ne bodo smeli nastopiti. Pri Mariboru kar trije: Marko Šuler, Petar Stojanovič ter Danijel Vujčič. Pri Krki sta kaznovana dva igralca Marin Perič ter Damir Rašič.
0'
  Priložnost v vratih Maribora bo dobil nekdanji član Krke Matko Obradovič. Še eden nekdanji član Krke Martin Kramarič bo na svojo priložnost čakal s klopi.
0'
  Tekmo, ki se bo pričela ob 17 uri, bo sodil glavni sodnik Matej Jug #KRvMB
0'
  Večjih težav s travnato zelenico v Novem mestu, celotno poldne brez večjih padavin.
1'
4'
  Začetno otipavanje na sredini igrišča.
4'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Mojstrovič. Utrpel ga je Luka Zahovič.
4'
  Streljal je Amir Derviševič, a mimo vrat.
5'
  S prostega strela Derviševič, slabo prek vrat.
7'
  Alen Vučkič v prepovedanem položaju.
9'
  Še naprej spremljamo igro na sredini igrišča.
9'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Danijel Rašič.
9'
  Krka ima udarec iz kota.
10'
  Nevaren strel Rašiča, Obradovič v kot.
11'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Utrpel ga je Enes Novinič.
12'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Enes Novinič. Utrpel ga je Matko Obradovič.
14'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jean-Philippe Mendy.
15'
  Vršič lepo za Sallalicha ta je v kazenskem prostoru lepo našel Mendiya, ki je preslabo zaključil.
16'
17'
  Še ena lepa akcija Maribora, dobro se je znašel Mendy in nekoliko s strani dobro zaključil, odlično posredovanje Mitroviča.
19'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Vučkič. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
26'
  Maribor igra iz minute v minuto napadaljnejše.
28'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Leo Ejup.
29'
  Streljal je Denis Mojstrovič, a mimo vrat.
31'
  V Novem mestu je začelo tudi nekoliko močneje deževati.
34'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mitja Viler. Prečko je stresel Viler. Po levi strani je še enkrat več odlično preigraval Santi in z močno podajo iz kakih desetih metrov stresel prečko.
36'
  Iz minute v minuto močneje dežuje v Novem mestu.
37'
  GOOOL! Zadel je Sintayehu Sallalich! Ponovno je Santi preigraval na desni strani, odločil se je za prodor v sredino, kjer je prišel mimo dveh nogometašev in z močnim strelom na bližjo vratnico premagal Mitroviča.
41'
  Veliko dela ima domača obramba s Santijem, ki jim povzroča veliko preglavic.
42'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Urban Kramar. Utrpel ga je Damjan Bohar.
42'
  Urban Kramar je dobil rumeni karton.
43'
  Aleksander Rajčevič v prepovedanem položaju.
45'
  GOOOL! Zadel je Jean-Philippe Mendy!
45+1'
  Še enkrat več odličen prodor Santija po desni strani, čakal je na prostega soigralca v sredini kazenskega prostora, našel je Mendiya, ki je brez težav žogo poslal v mrežo.
45+2'
46'
47'
  Streljal je Enes Novinič, a mimo vrat.
50'
  Maribor ima udarec iz kota.
53'
  Jean-Philippe Mendy v prepovedanem položaju.
54'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Utrpel ga je Žiga Kastrevec.
54'
  Soares Bordignon Arghus je dobil rumeni karton.
55'
  Streljal je Jaka Ihbeisheh, a mimo vrat.
58'
58'
  Jean-Philippe Mendy je dobil rumeni karton.
60'
60'
62'
63'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Enes Novinič. Utrpel ga je Aleš Mejač.
63'
  Nana Addo Welbeck-Maseko je dobil rumeni karton.
64'
  Menjava: iz igre Damjan Bohar, v igro Martin Kramarič.
64'
  Debi Kramariča v dresu Maribora.
66'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Rajčevič. Utrpel ga je Jaka Ihbeisheh.
66'
  Aleksander Rajčevič je dobil rumeni karton.
67'
  Prosti strel za Krko iz roba kazenskega prostora.
67'
  Dvojna menjava pri Krki.
68'
68'
  Menjava: iz igre Enes Novinič, v igro Favour Aniekan.
68'
  Menjava: iz igre Urban Kramar, v igro Danijel Dežmar.
70'
  Na tleh je obležal Derviševič.
72'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nana Addo Welbeck-Maseko.
74'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Amir Derviševič. Utrpel ga je Danijel Rašič.
74'
  Amir Derviševič je dobil rumeni karton.
75'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Žiga Kastrevec.
77'
  Kastrevec je streljal iz treh metrov z glavo naravnost v Obradoviča.
77'
77'
79'
  Drugi polčas zaenkrat ni prinesel pravih priložnosti.
80'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Nana Addo Welbeck-Maseko.
82'
  GOOOL! Zadel je Sintayehu Sallalich!
83'
  Menjava: iz igre Žiga Kastrevec, v igro Kevin Kauber.
84'
  Nezaustavljiv je Sallalich. Slalom Santija, ki je prišel mimo treh domačinov in iz desne strani zadel za povišanje vodstva.
85'
  GOOOL! Zadel je Favour Aniekan!
86'
  Podajo iz desne strani je pred vrati izkoristil Aniekan. Ki se je sam znašel pred Obradovičem.
86'
  Menjava: iz igre Amir Derviševič, v igro Aleš Mertelj.
86'
  Menjava: iz igre Jean-Philippe Mendy, v igro Marcos Morales Tavares.
86'
  Leo Ejup je dobil rumeni karton.
88'
  Streljal je Sintayehu Sallalich, a mimo vrat.
90+1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
90+2'
  Še druga prečka na tekmi, tokrat jo je z leve strani stresel Tavares.
90+2'
90+2'
  Tri minute dodatka.
90+3'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Jaka Ihbeisheh.
90+4'
90+4'
  Zaslužena zmaga Maribora, predvsem po zaslugi Sallalicha, ki je z dvema zadetkoma in podajo praktično sam priboril zmago vijoličastim.