2. krog |  Domžale, Športni park Domžale |  25.07.2015 ob 20.15  | Prenos: Kanal A

0 : 1

Sodniki: Kajtazović Nejc (glavni sodnik), Vidali Manuel (1. pomoč), Ajdovec Rafael (2. pomoč) , Skok Aleš (4. sodnik) , Žnidaršič Andrej (5. sodnik) , Perić Dragoslav (6. sodnik)
3 Rumeni kartoni 1

0'
  Ljubiteljice in ljubitelji nogometa, lepo pozdravljeni iz Domžal.
0'
  V Športnem parku v Domžalah bomo spremljali derbi 2. kroga med Domžalami in Mariborom #DOMMAR
0'
  Obe ekipi danes lovita drugo zmago v vseh tekmovanjih letošnje sezone.
0'
  Maribor je med tednom povsem nepričakovano izpadel iz Evrope in tako po treh uvrstitvah v Ligo Evropa in lanski uvrstitvi v Ligo Prvakov, po štirih letih ostal brez jeseni v Evropi.
0'
  Tako se letos ponavlja sezona 2000/01, ko je Maribor leto prej prav tako nastopal v Ligi Prvakov, leto kasneje pa svoje nastope v Evropi sklenil že na prvi oviri. Letos je bila premočna Astana s skupnim rezultatom 3:2.
0'
  Tako bo danes predvsem pod drobnogledom igra "šokiranega" Maribora, ki v letošnji sezoni še ni navdušil.
0'
  Mnogi so po porazu z Astano pričakovali, da se bodo zgodile korenite spremembe vendar je športni direktor Maribora hitro umiril "žogico" in dejal da do večjih sprememb le ne bo prišlo.
0'
  Kot vemo je Maribor v prvem krogu prvenstva doma remiziral z Zavrčem. Nekaj dni kasneje sta bila v B ekipo Maribora premeščena Aleš Mejač ter Dalibor Volaš.
0'
  Maribor se je še pred tekmo z Astano, dogovoril za prestop Gregorja Bajdeta iz Celja. Za mladega napadalca so Mariborčani odšteli za naše razmere visok znesek 250 tisoč evrov.
0'
  Mariborčane lahko skrbi tudi neučinkovitost v napadu. Na skupno štirih tekmah so vijoličasti zabili tri zadetke od tega sta dvakrat zadela osrednja branilca zgolj en zadetek pa so prispevali ostali.
0'
  Domača ekipa Domžal se je dobro pobrala po izpadu iz Evrope in si v prvem krogu na Bonifiki priigrala izredno pomembno zmago za nadaljevanje s 3:2.
0'
  Domžalčani so si zmago priigrali že v prvem polčasu, potem pa je sledil padec in trepetanje do zadnjih minut za vse tri točke. Trener Luka Elsner je dejal, da si danes želi da njegova ekipa ponovi prvih 60. minut iz tekme proti Kopru.
0'
  Strelci za Domžale proti Kopru so bili Skubic, Juninho in Majer.
0'
  Z zmago bi se Domžalčani danes prebili na prvo mesto. Prednost pred Mariborom bi znašala že pet točk.
0'
  Na medsebojnih tekmah v zadnjem obdobju je ekipa Domžal nekoliko uspešnejša od današnjega nasprotnika, zadnja zmaga vijoličastih v Domžalah je stara že več kot leto dni.
0'
  Pomerili se bosta ekipi, ki sta imeli v lanski sezoni najboljši napad (Maribor) ter najboljšo obrambo (Domžale).
0'
  Domžale: Vidmar, Skubic, Vetrih, Zec, Horič, Juninho, Podlogar, Horvat, Trajkovski, Majer in Morel #DOMMAR
0'
  Maribor: Handanovič, Šuler, Filipovič, Tavares, Mendy, Vršič, Kabha, Rajčevič, Viler, Stojanovič in Bohar #DOMMAR
0'
  Domači trener Luka Elsner danes ne bo mogel računati zgolj na Vancaš-Požega. Po poškodbi se počasi vrača Matic Črnic, ki ga danes še ni v kadru za tekmo.
0'
  Ante Šimundža ima nekaj več težav s poškodovanimi igralci. Že dalj časa odsotnima Arghusu in Ndiayu se je pridružil še na novo poškodovani Agim Ibraimi.
0'
  Na svoj debi v vijoličastem dresu bo danes na rezervni klopi čakal Gregor Bajde.
0'
  Tekmo, ki se bo pričela ob 20:15, bo sodil glavni sodnik Nejc Kajtazovič #DOMMAR
0'
  Glavni akterji že prihajajo na travnato zelenico Domžalskega športnega parka.
0'
  Pravkar je Morel prejel nagrado za najboljšega nogometaša Domžal v lanski sezoni.
1'
1'
  Maribor začenja današnjo tekmo.
1'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marwan Kabha. Utrpel ga je Benjamin Thomas Romain Morel.
2'
  Streljal je Dejan Trajkovski, a mimo vrat.
4'
  Prosti strel za Domžale iz 20-ih metrov, do odbite žoge je prišel Trajkovski in dobro opazil da je Handanovič nekoliko iz vrat, streljal vendar nekoliko prek gola.
5'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damjan Bohar.
6'
  Bohar se je odločil za nevaren strel od daleč, Vidmar zanesljivo izbija.
7'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dare Vršič.
8'
  Odlična akcija Vilerja po levi, do zaključnega strela je prišel Vršič, ponovno je zadetek preprečil odlično postavljeni Vidmar.
9'
  Živahen začetek tekme na obeh straneh.
9'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Trajkovski. Utrpel ga je Dare Vršič.
11'
  Streljal je Dare Vršič, a mimo vrat.
11'
  Še enkrat več akcija po levi strani. Viler z odlično podajo, Vršič se je odločil za strel, ki je končal nekoliko prek vrat.
12'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Benjamin Thomas Romain Morel.
13'
  Samostojna akcija Morela, dobro je bil postavljen Handanovič.
13'
13'
13'
  Vršič je poizkusil s strelom od daleč, Vidmar z nekaj težavami v kot.
15'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Wilson Xavier Junior. Utrpel ga je Željko Filipovič.
17'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Žan Majer. Utrpel ga je Mitja Viler.
21'
  Nekoliko se je umiril tempo v Domžalah v zadnjih trenutkih spremljamo igro med kazenskima prostoroma.
23'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares!
25'
  Domžalčani niso uspeli izbiti žoge, ki se je odbijala pred kazenskim prostorom, do žoge je prišel Tavares, ki je s silovitim strelom po tleh premagal nemočnega Vidmarja.
26'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Amedej Vetrih.
28'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Benjamin Thomas Romain Morel. Utrpel ga je Marko Šuler.
31'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Lucas Mario Horvat. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
32'
  V Domžalah je začelo tudi rahlo deževati.
32'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
34'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Horič. Utrpel ga je Mitja Viler.
34'
  Kenan Horič je dobil rumeni karton.
36'
  Nevarna akcija Maribora po desni strani, kjer je dobro preigraval Stojanovič, na koncu brez zaključnega strela gostov in igra z roko Tavaresa.
36'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Darko Zec. Utrpel ga je Dare Vršič.
36'
  Darko Zec je dobil rumeni karton.
37'
  Še ena izmed mnogih napak Domžal na sredini igrišča, domačemu trenerju zaradi tega počasi zmankuje živcev.
41'
  V zadnjih minutah je posest v nogah Domžal, vendar še brez pravih priložnosti.
41'
  Streljal je Lucas Mario Horvat, a mimo vrat.
42'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Wilson Xavier Junior.
43'
  Domžale ima udarec iz kota.
45'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marwan Kabha. Utrpel ga je Wilson Xavier Junior.
45+1'
  Minuta dodatka.
45+2'
45+2'
  Do zadetka Maribora smo spremljali zanimivo in živahno tekmo na obeh straneh, potem pa so vijoličasti pričakovano stopili na žogo in umirili ritem igre.
45+2'
  Domžale bodo potrebovale nekaj več idej in odločnosti predvsem na sredini igrišča.
46'
46'
  Domžale začenjajo drugi polčas.
50'
52'
  Streljal je Žan Majer, a mimo vrat.
53'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Utrpel ga je Darko Zec.
57'
  Tudi v drugem polčasu spremljamo igro na sredini igrišča.
60'
  Nezbranost vijoličastih v obrambi, Podlogar je pobegnil obrambi in se sam znašel pred Handanovičem, vendar je bil slednji prvi pri žogi.
62'
  Menjava: iz igre Amedej Vetrih, v igro Marko Alvir.
63'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jean-Philippe Mendy.
64'
  Nejc Skubic v prepovedanem položaju.
66'
67'
  Menjava: iz igre Wilson Xavier Junior, v igro Aladin Šišič.
68'
  Strel Juninha, strel je zletel v blok imenovan Rajčevič. Ob tem posredovanju je Rajčevič potegnil kratko in si poškodoval gleženj.
69'
  Menjava: iz igre Aleksander Rajčevič, v igro Abel Gigli.
70'
  Glede na izraz na obrazu Rajčeviča je poškodba nekoliko resnejše narave.
70'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marwan Kabha.
70'
70'
  Odlična globinska podaja v prazen prostor, kjer se je sam pred Vidmarjem znašel Kabha, vendar preslabo zaključil, na koncu le kot za vijoličaste.
71'
72'
73'
74'
  Sedaj je na sredini igrišča na tleh obležal še Tavares. Obeta se menjava.
75'
  Menjava: iz igre Marcos Morales Tavares, v igro Luka Zahovič.
76'
77'
  Menjava: iz igre Matej Podlogar, v igro Slobodan Vuk.
77'
79'
  Iz nenada se je za strel odločil Morel, z nekaj težavami je Handanovič le ukrotil žogo.
79'
  Streljal je Slobodan Vuk, a mimo vrat.
80'
  Močan strel po tleh Vuka, žoga je zletela nekoliko mimo desne vratnice.
80'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Nejc Skubic.
81'
  Domžale v zadnjih minutah na polovici Maribora.
83'
85'
  Menjava: iz igre Damjan Bohar, v igro Aleš Mertelj.
86'
  Vse manj je časa za Domžale, da bi prišle do izenačenja.
87'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Lucas Mario Horvat. Utrpel ga je Mitja Viler.
90'
90'
  Močan strel Vuka, vendar nenevaren za vrata vijoličastih.
90+1'
  Štiri minute dodatka.
90+1'
90+3'
  Domači so zahtevali prekršek nad Vukom. Potem pa je burno reagiral Šuler in nastal je manjši petelinji boj v kazenskem prostoru Maribora.
90+3'
  Marko Šuler je dobil rumeni karton.
90+4'
  Slobodan Vuk je dobil rumeni karton.
90+4'
  Aleš Mertelj v prepovedanem položaju.
90+4'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Benjamin Thomas Romain Morel. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
90+5'
90+7'
90+7'
  Tavares je odločil srečanje v Domžalah. V drugem polčasu so imele Domžale več od igre vendar si niso pripravili pravih priložnosti za izenačenje.
90+7'
  Maribor se je z današnjo zmago na vrhu pridružil Olimpiji oba imata po štiri točke.