3. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  01.08.2015 ob 18.30

4 : 1

Krško

Sodniki: Žganec Mitja (glavni sodnik), Kovačič Andraž (1. pomoč), Zupančič Primož (2. pomoč) , Mikača Goran (4. sodnik) , Balažič Dejan (5. sodnik) , Mertik Bojan (6. sodnik)
Delegat: Režonja Slavko
Št. gledalcev: 4000

Krško v Ljudskem vrtu prepustilo prvo mesto

Maribor - Krško 4:1 (2:0)

* Stadion v Ljudskem vrtu, gledalcev 3500, sodniki: Žganec, Kovačič (oba Ljubljana) in Zupančič (Moravče).
* Strelci: 1:0 Mendy (7.), 2:0 Vršič (14.), 3:0 Ibraimi (46.), 3:1 Poljanec (61.), 4:1 Ibraimi (68.).
* Maribor: Handanović, Bohar, Gigli, Šuler, Viler, Ibraimi (od 81. Hotić), Filipović, Kabha, Vršič (od 69. Sallalich), Zahović (od 69. Bajde), Mendy.
* Krško: Zalokar, Sikošek, Petric, Đukić, Obed (od 55. Kožar), Volarič, Drnovšek, Štefanac (od 61. Čeh), Jurečič, Rujović (od 76. Slivšek), Poljanec.
* Rumeni kartoni: Gigli, Filipović; Petric.

Mariborski ljubitelji nogometa, ki so prehitro ostali brez užitkov na evropski klubski sceni, so tudi tokrat znova v velikem številu prišli na prvoligaško tekmo in videli zanesljivo igro državnih prvakov. Novinci med prvoligaši so v Ljudski vrt prispeli s popolnim izkupičkom iz uvodnih dveh krogov nove sezone. Toda v Mariboru so hitro položili orožje. Maribor je bil učinkovit in že po 14 minutah tekme povedel z dvema goloma razlike.

Že v sedmi minuti je Dare Vršič prodiral proti kazenskemu prostoru gostov in se odločil za strel. Gostujoči vratar Marko Zalokar je žogo odbil le do Jean-Philippa Mendyja, ki je iz bližine brez težav poslal v mrežo. V 14. minuti je sledilo novo veselje na tribunah. Takrat je bil v akciji Damjan Bohar, ki je z desne strani v kazenskem prostoru našel Vršiča. Ta je neovirano streljal proti vratom gostov za povišanje vodstva.

Gostujoče moštvo se je le otreslo pritiska in tudi treme. V drugi polovici prvega polčasa so Krčani večkrat prišli na polovico domačih in streljali proti vratom Jasmina Handanovića. Prvi je poskusil Luka Volarič, najprej je v 29. minuti streljal mimo vrat, minuto pozneje pa čez gol. Zelo nevaren strel z 20 metrov je v 35. minuti sprožil Enes Rujović. Visoki Handanović je žogo, ki je letela proti desnemu zgornjemu kotu mariborskih vrat, le ujel.

Takoj po začetku drugega polčasa so domači prišli do tretjega zadetka. Agim Ibraimi je na robu kazenskega prostora izkoristil podajo Marwana Kabhe in natančno streljal v levi spodnji kot. Gostujoče moštvo, ki je v uvodu sezone presenetilo z dvema zmagama, je prišlo do častnega gola. V 61. minuti je David Poljanec razveselil stotnijo privržencev Krškega.

Uporabno podajo Žige Jurečiča je izkoristil za soočenje s Handanovićem, ki je bil pri strelu v levi spodnji kot povsem nemočen. Ibraimi je natančnost na tej tekmi kronal še z drugim zadetkom. Spet se je odločil za strel z roba kazenskega prostora, obramba gostov je bila nepazljiva, Zalokar pa pri strelu v desni kot nemočen.

V 76. minuti bi domači lahko dosegli še peti gol. Mitja Viler je izvedel kot z leve strani, Mendy je streljal z glavo, Zalokar pa žogo ustavil na golovi črti.

Mariborčani bodo v 4. krogu prihodnjo soboto gostovali v Kopru, Krčani pa bodo dan pozneje gostili Olimpijo.